E-Ticaret

5 Fikir: İnternet Üzerinden Satış Yapılabilecek Ürünler

08 Kasım 2018 18:05:49
0Yorum
1050Okunma

İnternetten satış yapmak ve gelir elde etmek istiyorsanız, satacağınız ürüne en doğru şekilde karar vermeli ve analiz etmelisiniz. Başarının temeli kârlı fırsatları yakalayabilmek ve görebilmektedir.

İnternetten satış yapmak isteyip uygun ürünü arayan girişimcilere bu içeriğimizde son zamanlarda popüler olan ürün fikirleri vereceğiz. Yüzlerce potansiyel ürün arasından size en uygun olana karar vermek için detaylı bir araştırma yapmalısınız. Başarısızlık korkusunun sizi araştırma sürecinden caydırmasına izin vermemelisiniz.

Satışını yapacağınız trend ürünlere nasıl ulaşabilirsiniz?

1. Google Trend’leri inceleyin ve kendinize araştırma fikirleri çıkarın.

2. Seçtiğiniz ürün ya da fikrin hacmini ölçmek için pazar verilerini araştırın.

3. Eğer genel bir sektör belirlediyseniz Google arama hacimlerini inceleyerek seçiminizi daraltabilirsiniz.

4. Kişilerin hangi ürünlere ilgisini olduğunu blog ve sosyal medya üzerinden analiz edebilirsiniz.

Ürün seçimi yaparken düşük, orta ve yüksek fiyat segmentinde seçenekleri olup olmadığını mutlaka önemsemelisiniz. Her kitleyeh itap edebilmeniz için bu kitleler için karışık bir ürün listesi sunmalısınız.

Bluetooh Hoparlörler

İnternetten en çok satışı yapılan ürünler arasında bu seçenek bulunmaktadır. Hızla büyüyen bir pazara sahip ve ilgilenen büyük bir kitlesi mevcut. Kablosuz olmasıyla pratiklik sağlamasının yanında ilgi çekici bir ürün olduğu için yüksek şekilde talep görüyor. Özellikle yabancı ülkelerde ciddi satış boyutlarına ulaştı. Kablosuz hoparlör sektörünün 2023 yılına kadar %10 artış göstererek 31.8 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Dronlar ve Aksesuarları

Son zamanlarda yine trend olan bir üründen bahsedelim. Dronlar her yaştan insanın dikkatini çekiyor ve internetten satışı yüksek boyutlara ulaştı. Sadece dron değil aksesuarlarını satışa sunarak siz de bu akımdan faydalanabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Google’da en çok aranan ürünler listesinde olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Abonelik Kutuları

Çığ gibi büyüyen abonelik kutuları satan firmalar kesinlikle online satışta en yüksek geliri sağlayan firmalardır. Her şeyden önce abonelik bir devamlılık sağladığı için müşteri aboneliği iptal edene kadar ödemesi size akmaya devam edecektir. Bu abonelik kutularında abonelere kahve, kitap, kozmetik, kişisel bakım gibi sektörlerde sürpriz içerikli kutular gönderilmektedir.

Telefon Aksesuarları

Akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu ve bu cihazların devamlı ihtiyaç duyulan aksesuarları internet üzerinden satış rekorları kırmaktadır. Özellikle telefon kılıfı, kulaklık, şarj aleti gibi aksesuarlar en ihtiyaç duyulan parçalar haline geldi. İnternette bu işi yapan milyonlarca satıcı olmasına rağmen yenileri için her zaman yer var. Eğer risk almak istemiyorsanız sizin için en uygun seçenek telefon aksesuarları olabilir.

Vegan Kozmetik Ürünleri

İnsanların gün geçtikçe biraz daha bilinçlenmesiyle birlikte özellikle kadınlar tarafından sıkça kullanılan kozmetik ürünlerinde de tercihler bu yönde şekilleniyor. Hayvanlar üzerinde deney yapmayan ve herhangi bir hayvansal madde barındırmayan kozmetik ürünleri büyük rağbet görüyor. Bu konuya dikkat edenlerin sayısı az değil. Bu nedenle sizde vegan kozmetik ürünleri satışı yaparak hem toplumsal açıdan faydalı olabilir hem de kendinize gelir kapısı yaratabilirsiniz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER