SEO Optimizasyon

5 Maddede SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

31 Ocak 2017 18:08:29
2Yorum
4476Okunma

Blog yazmanın eticaret sitelerine birçok faydası olduğundan Blog Yazmanın E-ticaret Sitelerine Faydaları isimli içeriğimizde bahsetmiştik. Blog sayfanızdan maksimum faydayı sağlayabilmek için özgün ve SEO uyumlu içerikler üretmeniz gerekir. Bugünkü yazımızda ise SEO uyumlu makale nasıl yazılır bu konuya değineceğiz.

Blog yazmanın eticaret sitelerine birçok faydası olduğundan Blog Yazmanın E-ticaret Sitelerine Faydaları isimli içeriğimizde bahsetmiştik. Blog sayfanızdan maksimum faydayı sağlayabilmek için özgün ve SEO uyumlu içerikler üretmeniz gerekir. Bugünkü yazımızda ise SEO uyumlu makale nasıl yazılır bu konuya değineceğiz.

SEO uyumlu makale nasıl yazılır, doğru içeriği oluşturabilmek için nelere dikkat etmemiz gerekir bu soruların cevaplarını vermeye çalışalım.

1. Özgün İçerikler Oluşturun

Blog sayfanıza içerik eklerken kopyala yapıştırdan mümkün olduğunca uzak durun. Başka bir sitedeki içeriği kopyalayıp kendi sayfanızda paylaşmanız size zarar vereceği gibi içeriği aldığınız sayfaya da artı puan olarak dönecektir. Yani rakibinizin elini güçlendirmiş olacaksınız. Bu sebeple mümkün olduğunca kendi cümlelerinizle, kendi anlatım şeklinizle içerikler oluşturmaya çalışın.

2. Anahtar Kelime Araştırması Yapın

Hedeflediğiniz anahtar kelime dışında kişilerin arama motorları üzerinde arama yaparken başka hangi anahtar kelimeleri kullanmışlar bunları analiz edin. Yani kendi anahtar kelimenize benzer anahtar kelimeleri araştırın ve içeriğinizde, etiket ve anahtar kelimeler kısmında kullanın. Aynı zamanda asıl anahtar kelimenizi içeriğinizin ilk paragrafında kullanmaya çalışın.

3. Robotlar İçin Değil İnsanlar İçin Yazın

İçeriğinizi oluştururken arama motorlarına göre yazmayın. Ziyaretçiler okurken aynı anahtar kelimeyi defalarca kez görmekten sıkılabilir ve sayfanızı terkedebilirler, bu da size olumsuz yansır. Ziyaretçilerin okuması ve gerçekten bilgi edinmesi için içerikler üretirseniz zaten sayfanızın trafiği artacaktır ve arama motorları bunu fark edip sayfanıza uğrayacaktır.

4. İçeriğin Uzunluğuna Dikkat Edin

Arama motorlarının çalışma mantığı kullanıcıya en iyi bilgiyi verebilmek üzerine kuruludur. Böylece her sorunun cevabı bulunan uzun içeriklere daha fazla önem verirler. İçeriğiniz çok kısa olmamalı ve en az 250 kelimeden oluşmalıdır.

5. Anahtar Kelimeler ve Başlık Etiketleri

SEO uyumlu makale nasıl yazılır sorusunun en önemli cevaplarından birisi de kullanılan etiketler ve anahtar kelimeye yapılan vurgudur. Metin içinde anahtar kelimelerinizi ön plana çıkarmak için kalın, altı çizili veya italik yaparak farklılaştırmalısınız. Aynı zamanda başlığınızda mutlaka H etiketlerinden kullanmalısınız. Böylece arama motorları sayfanızı okurken farklı olan bölüme dikkat edecek ve o anahtar kelime ile ilgili olduğunu anlayacaktır.

Gerekirse özgün içerik hazırlayan firmalarla çalışabilirsiniz. Blog sayfanıza önem verirseniz eticaret sitenize olan etkisini zamanla göreceğinize emin olabilirsiniz. 

Yorumlar (0)

Ekrem, 28 6 2017 18:39:53
Öncelikle faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.
Elif Atacan, 01 1 2017 17:33:57
seo uyumlu makale yazarken kopyala yapıştır yaptığımızda normal olarak arama motorları ilk eklenen içeriği ön plana çıkaracaktır doğru şekilde açıklamışsınız

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER