E-Ticaret Kanunu

AB Aday Ülkelerinin E-Ticaret Yasaları

22 Nisan 2015 13:05:18
0Yorum
4838Okunma

Eticaret Kanunu, AB Aday Ülkelerinin E-Ticaret Yasaları; Çek Cumhuriyeti: Elektronik İmza Yasası

Eticaret Kanunu, AB Aday Ülkelerinin E-Ticaret Yasaları; Çek Cumhuriyeti: Elektronik İmza Yasası 1 Ekim 2000de yürürlüğe girdi. AB Elektronik İmza Direktifi ile uyumlu.Çek Cumhuriyeti: Elektronik İmza Yasası 1 Ekim 2000de yürürlüğe girdi. AB Elektronik İmza Direktifi ile uyumlu.

Macaristan: AB Direktifi ile uyumlu, Elektronik İmza Yasası 1 Eylül 2001de yürürlüğe girdi. Ayrıca, sadece Macaristan’da yerleşik on-line hizmet sunucularına ve yararlananlara ilişkin yeni bir elektronik ticaret yasası da yürürlüğe girdi.

Estonya: 15 Aralık 2000’de yürürlüğe giren Sayısal İmza Yasası.

Litvanya: Elektronik İmza Yasası 11 Temmuz 2000 de yürürlüğe girdi, AB Elektronik İmza Direktifi ile uyumlu.

Malta: Mayıs 2000de yayımlanan bir raporda, Elektronik Ticaret, Veri Korunması ve Bilgisayarların kötüye kullanılmasına ilişkin üç yasa hazırlanması öngörülüyor.

Romanya: Bilgi toplumu hizmetlerine ilişkin yasal düzenlemelerin bir parçası olarak e-ticaret yasası Mart 2002 de Meclisten geçti, Senato ve Başkanın onayını bekliyor. Düzenlemeler, AB E-Ticaret Direktifi ile uyumlu.

Slovak Cumhuriyet: Elektronik İmza Yasasının hazırlanmasına yönelik bir çalışma grubu teşkil edildi, çalışmalar devam ediyor.

Slovenya: 22 Ağustos 2000de Elektronik Ticaret ve Elektronik İmza Yasası yürürlüğe girdi.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER