E-Ticaret

Akbank Sanal POS

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

22 Ocak 2020 12:31:37
0Yorum
150Okunma

Akbank Sanal POS sistemleri konusunda en sağlıklı ve sistematik çalışmaları yürütmüş köklü finans kuruluşlarımızdandır. Akbank Sanal POS temini konusunda oldukça seçici davranan bir kuruluştur ancak bu politikaları belirleyen aslında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumudur.

Sanal POS Nedir sorusuna verilebilecek en sağlıklı cevap kelime anlamından yola çıkarak POS “Point of Sale” Satış Noktasından gelen, Dial Up, ADSL ve GPRS üzerinden noktadan noktaya banka sistemleri ile güvenli bir iletişimi kurarak kredi kartı ile tüketicinin alışveriş yapabilmesini sağlayan elektronik cihazlardır. E-Ticaret banka işlemleri ise bu çeşit iletişim cihazlarına ayrıca ihtiyaç duymadan aslında internet bağlantısı sayesinde kendisi de bir iletişim cihazı haline gelen bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarla da sanal poslu e-ticaret alışverişi yapılabilir. Cihaz üzerinden yapılan Pos işlemlerinde banka genel müdürlüğü onayı ile sistem ödemesi alınabilir ve cihaz üzerinden olsun sanal Pos olsun bilgiler telefonda ya da görsel olarak paylaşılmadığı sürece Pos üzerinden yapılan alışverişler banka güvencesindedir. Akbank Sanal POS hizmeti veren firmaların hepsi gibi Pos verecekleri işletmelerin yasallığını teyit etmek durumundadır.

Sanal POS İçin Gerekenler

Sanal POS İçin Gerekenler banka ya da yasal ödeme sistemleri hizmeti veren firmalar üzerinden resmi şirket evraklarınız ile başvurup eğer KKB (Kredi Kayıt Bürosu) bilgileriniz yeterli kriterlerde ise onaylanan bir ödeme sistemi tanımlamasıdır ki bu nedenle şahıs, limitet ya anonim şirket benzeri vergiye tabi şirket kuruluşunuz olmalıdır.

Ödeme Sistemleri

Ödeme Sistemleri aslında müşteri ihtiyaçları ve talepleri üzerine finans sisteminin ortaya çıkardığı çözüm araçlarıdır. Alıcı ve satıcı arasında ihtilaflı alışverişleri ortadan kaldırmaya yönelik bir havuz sistemi usulü ile e-ticaret de güven unsuru sağlayan bir sistemler bütünüdür.

Sanal POS Güvenlik konusunda oldukça gelişmiş bir sistemdir ancak internet dolandırıcılıklarının büyük bölümü sizin kimlik bilgilerinizi açık kaynaklardan paylaşmanızdan kaynaklı başarılı olur. Akbank Sanal POS ve benzeri hizmeti veren firmalar olsun bankalar olsun bu konuda sigortalıdırlar.

E-Ticaret Sanal POS Entegrasyonu

E-Ticaret Sanal POS Entegrasyonu yazılımı ile banka sanal Pos sisteminin beraber çalışmasını ve sitenizden ödeme alabilmenizi sağlar. Açık kaynak yazılımlar gibi güvenliksiz ve bazı standart yeterliliklerin altında bir e-ticaret siteniz var ise banka sanal Pos entegrasyonu yapmayı reddedebilir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Akbank Sanal POS konusunda açıklayıcı bilgiler aktarmaya çalıştım. Ancak bu ‘Sanal’ kelimesinde gördüğüm sakıncayı aslında daha önce de aktarmıştım. İnternet ağı aracılığı ile yaptığınız faaliyetler sanal değil reeldir ve tamamından hukuken sorumlusunuzdur. Unutmayalım internet var olmayan bir alan değil aksine büsbütün gelişen ve takibi oldukça kolay bir yasal platformdur.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER