E-Ticaret

Akıllı E-Ticaret

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

23 Ocak 2020 17:02:01
0Yorum
133Okunma

Akıllı E-Ticaret sistemleri ile genelde kastedilen bütünlüklü bir e-ticaret sitesi altyapısıdır. Akıllı E-Ticaret yapabilmek adına temin edeceğiniz yazılımın entegrasyon konusunda yeterli olması gerekmektedir.

E-Ticaret Paketleri Nedir sorusuna verilebilecek en sağlıklı cevap, girişimci olarak aklınızdaki ya da faaliyette olan ticari işlerinizi içerisinde perakende ya da hizmet sektörü olabilir, sanal pos ve kargo ödeme antlaşmaları ya da satışlardan alınan komisyonlar üzerine kurulu bir şekilde internet ortamına aktarmak ve kazanç elde etmek için çeşitlendirilmiş yazılımlar.

E-Ticaret Paketleri Karşılaştırma

E-Ticaret Paketleri Karşılaştırma konusunda bulunan temel paketler aşağıdaki şekilde ana başlıklarda toplanabilir. Paket çeşitliliğinden dolayıdır ki e-ticaret paketi nedir sorusuna her yerde farklı cevaplar verilse de aslında seçenekler içerisinde en açıklayıcı olan aşağıdaki temel ayrımlar üzerine hazırlanmış paketlerdir.

  • B2C Business to Consumer – İşletmeciden Tüketiciye (Ürün Satışı), E-İhracat (Çoklu Dil ve Para Birimi İle Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası)
  • C2C Consumer to Consumer – Tüketiciden Tüketiciye (Pazaryeri)
  • B2B Business to Business – İşletmeciden İşletmeciye (Bayi Yönetimi)

E-Ticaret Çözümleri

E-Ticaret Çözümleri karşılaşılan sorunlara yönelik çoğu zaman yazılım, tasarım ve dijital pazarlama tarafından ortaya konan, alternatif oluşturma çabalarının genel profesyonel sonucudur. Her çözüm Akıllı E-Ticaret adına yazılımın daha da kusursuzlaşmasını sağlar.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar maalesef oldukça karmaşık ve gri bir alan olarak ilerleyen bir sektör. Özellikle, lisansız kopyala yapıştır şeklinde yapılmış yazılım satışları sebebi ile üst kullanım hakkını aldığınız yazılım ile ilgili hukuki bir süreç sürdürülememektedir. E-Ticaret sitesi yapan firmalar çoğu zaman kendi geliştirdikleri yazılımlardan çok iskelet yapısı bilindik yazılımlardan kopyalanmış programların üzerine yama yapmakta. Yazılım sektörü ülkemizde ve dünyada genelde gri bir alan olarak kaldığı için bu konularda ki dolandırıcılıkla çok fazla mücadele edilememekte. Akıllı E-Ticaret adına çalışma yapacaksanız kurumsal ve profesyonel bir şekilde hukuken takibini yapabileceğiniz yazılımları tercih ediniz.

Akıllı E-Ticaret Stratejileri

Akıllı E-Ticaret Stratejileri ni belirleyen ana unsur e-ticaret tüketicilerinin genel kabul görmüş ve kanıksanmış alışkanlıklarının istatistiksel olarak sistem üzerinden çekilip bunun profesyonel pazarlama satış stratejistleri tarafından analizi sonrası hareket planının belirlenmesi sürecidir. E-ticaret te de olmak üzere birçok ticari alanda tüketici ve pazarın genel şartları strateji belirleyici ana etkendir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Akıllı E-Ticaret konusu günümüzde hayatımıza giren her teknolojik yenilik gibi bizleri cezbetmekte olsa da gelinen noktada çok başarılı entegrasyon çalışmaları ya da komplike bir şirket dijitalleşme aracı tam olarak önümüze çıkmamıştır. Bu konuda çalışmalar halen devam etse de web üzerinden ulaşılabilen muhasebe, stok cari yönetimi ve Crm gibi yapıların anlık uyum üzerinden e-ticaret sitesiyle beraber çalıştığı grift bir yapı halen bulunmamakta. Akıllı E-Ticaret konusunda KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş. nin bu konuda yaptığı KMKGO çalışması tamamlandığında bu çeşit bir yapı oluşması mümkündür ki konuyu heyecanla takip ediyorum.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER