E-Ticaret

Alışveriş Sitesi Kurmak

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

03 Eylül 2019 12:38:17
0Yorum
319Okunma

Alışveriş Sitesi Kurmak için yazılım ve bilgi teknolojileri konusunda akademik bir bilgi birikiminiz olması gerekmez. İyi ve kurumsal bir yazılım firmasından uygun fiyatlarla temin edebileceğiniz bir hazır e-ticaret paketi ile alışveriş sitesi kurmak özel yazılıma göre çok daha az zaman daha az masrafa mâl olur.

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum iradesini beyan ettiğiniz an itibari ile aslında bir iş girişimine başlamışsınız demektir. Ama unutulmaması gereken en önemli konu e-ticaretin tamamen vergiye tâbi bir iş kolu olduğudur. Şahıs, Limited ya da Anonim Şirket olarak bir faaliyet belgeniz olmaz ise sanal pos ve haliyle internet üzerinden ödeme alamazsınız. Neredeyse en az maliyetli iş kollarından biri olan alışveriş sitesi kurmak için bile bir miktar sermaye gerekir. Özellikle reklam ve seo çalışmalarıyla beraber kargo en büyük gider kalemleri arasında yer alır. Tabii ki tüm bu faaliyetler olmasa da en az masrafla tarafınızdan seo faaliyeti yürütülebilir. Özellikle üzerinde durduğum ve savunduğum konulardan biri anahtar kelimelerin sıkça geçtiği seo makalelerin önemidir. İşiniz ile ilgili Google indexinin çalışma prensiplerine uygun bir şekilde hazırlanmış makaleler aramalarda ilk sıralara çıkmanız adına oldukça önem arz eder. Alışveriş sitesi kurmak kadar sürdürebilmekte ayrıca önemli bir konudur. Sürdürülebilir başarı için seo faaliyetlerinin günlük, haftalık ya da aylık olmadığı kavranmalıdır. Seo sürdürülebilir bir rutin olmalıdır.

B2C Sitesi Kurmak

B2C Sitesi Kurmak dışarıdan kolay bir çalışma gibi algılansa da içerisine girildiği zaman fark edilen aslında birbirinden bağımsız birkaç uzmanlığın bir arada bulunması gereken bir konu olduğudur. Web sitesi bile kurmak oldukça fazla yetkinlik isteyen bir konu iken konu alışveriş sitesi kurmak olunca arka planda e-ticaret girişimcisi tarafından kullanılacak yönetim paneli etkinliklerinin dijital pazarlamaya uygunluğu gerekmektedir. Ayrıca hazırlanan e-ticaret sitenizin kuruluş aşamasında Google standartlarında açılış hızından tutun anahtar kelimelerin sıkça geçmesine kadar belirlenmiş kurallara uygun olarak hazırlanması gerekmektedir.

Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir

Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir hesaplamaları yaparken girişimcileri cesaretlendirmek adına neredeyse hiçbir masraf yok gibi gösterilse de az da olsa sermaye gerekmektedir. Alışveriş sitesi kurmak için dahi pek tabi ki giderler mevcut. Altı aylık bir süreç için tahminen 25.000 TL bir gideriniz olması oldukça olasıdır.

Şirket Açılışı; 1.500 TL

E-Ticaret Yazılımı; 5.000 TL

Ofis Depolama Gideri; 2.000 TL (Aylık)

Kargo Gideri; 1.000 TL (Aylık)

Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak mümkün ama bu konuya harcayacağınız zaman ve emeği hesaplarsanız maliyeti belki de hazır e-ticaret paketi almaktan daha pahalıya gelir. Seo uygunluğunda bir e-ticaret sitesi kurmak profesyonel bir iştir.

Alışveriş Sitesi Açmak İsteyenler Nasıl Bir Yol İzlemeli

Alışveriş Sitesi Açmak İsteyenler Nasıl Bir Yol İzlemeli öncelikle ne istediğinize karar vermelisiniz ve beğendiğiniz başarılı bir e-ticaret sitesini esas alarak kendi farklılıklarınızı ortaya koyabileceğiniz bir yazılım firması bulun. Kafanızda tasarladığınız örneğe %80 veya üstü yakınlıkta gördüğünüz hazır paket e-ticaret yazılımını alın. En az maliyetli ve en az zaman zarfında hazır hale getirilebilecek çalışma şekli budur. Unutmayalım e-ticaret de zaman kazanmak çok önemli, zaten seo üzerine oldukça uzun bir zaman zarfı yorucu bir çalışma yürüteceksiniz.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Apple'ın kurucularından Steve Wozniak, bir röportaj sırasında, Apple hakkındaki en büyük efsanelerden biri olan, “Jobs ve Wozniak ilk Apple bilgisayarı evlerinin garajında yaptılar.” efsanesi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Wozniak, aslında ilk Apple bilgisayarı yapmak için hiç paraları olmadığını, bu sırada HP'de çalıştıklarını ve işyerindeki masalarında bir yan proje olarak ilk Apple bilgisayarı yarattıklarını anlattı. Evlerinin garajını ise, sadece dinlenmek ve hobileriyle uğraşmak için kullandıklarını itiraf etti. Böylece, Jobs ve Wozniak'ın, garajda bilgisayar yaptığı efsanesi de son bulmuş oldu.

Steve Jobs, tarihin gördüğü en farklı bakış açısına sahip zekâ şöyle demişti, “Başarılı girişimcileri başarısızlardan ayıran sebeplerin yarısının sadece sabırla alakalı olduğu sonucuna ulaştım.”

Başarılı bir alışveriş sitesi kurmak sabır gerektiren uzun bir yolculuktur.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER