E-Ticaret

Alışveriş Sitesi Kurmak

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

06 Temmuz 2019 12:44:21
0Yorum
280Okunma

Alışveriş Sitesi Kurmak sözünü yüksek sesle dile getirmeye başladıkça aslında e-ticaret adına hedefinizi ortaya koyuyorsunuz. İnanın bana amazon.com alibaba.com ya da hepsiburada.com alışveriş sitesi kurmak gibi bir isteğin kararlı dışavurumlarıdır.

Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir işte ana belirleyici etken budur. Pek tabi ki girişimcileri cesaretlendirmek adına çok şey yazılıp çizilebilir ama az da olsa sermaye gerekmektedir. Alışveriş sitesi kurmak istiyorum dan hareket ile belki de bilinen en az maliyetli ticari alanda bir çalışma yürütüyor olsanız dahi pek tabi ki giderler mevcut. Altı aylık bir süreç için tahminen 25.000 TL bir gideriniz olması oldukça olasıdır.

Bilgisayar; 2.000 TL

Şirket Açılışı; 1.500 TL

E-Ticaret Yazılımı; 5.000 TL

Ofis Depolama Gideri; 1.500 TL (Aylık)

Kargo Gideri; 1.000 TL (Aylık)

Site Kur

Site Kur şeklinde bir masraf kalemi azaltmak isterseniz oldukça yoğun zaman ve emek harcamanıza rağmen başarısız olma durumunuz oldukça yüksektir. Tarafınızdan hazırlanan basit gözüken bir e-ticaret sitesi tüketiciler açısından itibar görmez ve kanıksanmaz. Dolayısı ile aslında dışarıdan basit gözüken alışveriş sitesi kurmak istiyorum gayesiyle tarafınızdan site kurma faaliyetinin zorlukları işin içerisinde karşınıza çıkar.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret Sitesi Kurmak aslında alışveriş sitesi kurmak ile aynı vizyon dışavurumudur. e-ticaret sitesi kurma çalışmanızda kurumsal bir yazılım firmasından alacağınız hizmet özel yazılımlara ya da merdiven altı diye tabir edilen yazılımlara oran ile daha az zaman ve maliyet çıkarır.

E-Ticaret Sitesi Kurma Ücretsiz şeklide yapılabilir olduğu yadsınamaz ama yapılan çalışmanın kanıksanmış genel kabul gören yazılımlara oran ile Seo (Search Engine Optimization) arama motorunda sattığınız ürün ile ilgili yapılan aramalarda öncelik düzeyine uygunluğu bile tartışmalı olacağı için tüketiciler tarafından itibar görmez.

Alışveriş Siteleri Nasıl Çalışır

Alışveriş Siteleri Nasıl Çalışır konusu aslında sizin tarafınızdan çalıştırılır şeklinde yanıtlanabilir. Genel yanlış bir kanıda e-ticaret yazılım firmasının sizin adınıza atış faaliyetlerini organize edeceği şeklindedir. Bu tip hizmetler az da olsa verilmekte olup sağlıklı olmadığı gözlemlenmiştir. Ticari sırlarınızı paylaşmak yerine arka planda bu organizasyonu sizin yürütmeniz en akılcı olan tercihtir. Artık neredeyse sadece ofis programlarına aşina birinin bile kullanabileceği sadelikte yönetim panelleri mevcuttur. Bu durumda işinizin püf noktalarını bilmeyen bir yazılım firmasına yönlendirme yapmak kendi ticaretinizi baltalamak olur.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

İnsanlık tarihinin gördüğü gelmiş geçmiş en iyi sporculardan boksör Muhammed Ali CLAY in kendisine atılan tokat a diğer yanağını çevirmesini öğütleyen Amerikalı din adamlarını eleştiren unutulmaz sözleri, ‘Ben bir dövüşçüyüm. Göze göz karşılığa inanırım. Öteki yanağımı çevirmem. Karşılık vermeyen adama saygı duymam. Köpeğimi öldürürsen, kedini saklasan iyi edersin.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER