E-Ticaret

Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

11 Temmuz 2019 12:33:24
0Yorum
650Okunma

Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir pek tabidir ki göreceli olarak değişkenlik gösterse de başlangıçta çok büyük satışlar gerçekleşmeyeceğini de göz önünde bulundurursanız tahminen ilk sene 5.000 – 8.000 Dolar arası bir masrafınız çıkabilir. Alışveriş sitesi kurmak için ne kadar sermaye gerekir sorusuna metaforik bir açıklamada getirilebilir, ‘asıl sermaye işin başarısına olan inancınızdır.’

E-Ticaret Sitesi Kurmak adına ilk ve en önemli çalışma araştırma ve geliştirme çalışmasıdır. Bundan sonraki aşamalar finansmanı sağladıktan sonraki yoğun tempodaki çalışma disiplininize bağlıdır. Evet alışveriş sitesi kurmak için ne kadar sermaye gerekir sorusuna paralel olarak sorulması gereken satışsız geçen yorucu ve benzeri zorlu süreçleri ilk günkü disiplinle yönetebilecek misiniz. Çok güzel fikirler ile kurulan e-ticaret siteleri belki de tam başarıya ulaşacağı zaman aralığında sabırsızlığa ya da ümitsizliğe kurban edilmekte. Bu nedenlerden ötürü e-ticaret e atılırken yani alışveriş sitesi kurmak için ne kadar sermaye gerekir derken aynı zamanda zihinsel olarak da karşılaşabileceğiniz zorluklara karşı da sağlam bir irade geliştirmek gerekir.

Alışveriş Sitesi Açmak İsteyenler Nasıl Bir Yol İzlemeli

Alışveriş Sitesi Açmak İsteyenler Nasıl Bir Yol İzlemeli konusunda öncelikli olarak iyi bir fikir ile harekete başlamak en akıllıcası olur. Örneğin, şu günlerde kur farkından dolayı ve ihracat teşviklerinden faydalanmak amaçlı yakın değerli pazar Avrupa ya el yapımı dayanıklı hediyelik eşyalar satmak oldukça sağlıklı bir yol olabilir.

E-Ticaret Sitesi Yaptırmak İstiyorum

E-Ticaret Sitesi Yaptırmak İstiyorum noktasında ise eğer özel yazılıma ayıracak bir bütçeniz yoksa ki başlangıçta kesinlikle lüks olur, hazır paket bir yazılım tercih etmeniz en mantıklısı olur. Hem maliyeti daha düşük hem de geliştirmelere açık. Bu noktada alışveriş sitesi kurmak için ne kadar sermaye gerekir de vurguladığımız gibi süreç ilerlerken size zamanla olabildiğince az maliyet çıkaracak kurumsal ve profesyonel yazılım firmaları tercih edilmelidir.

Online Satış Sitesi Kurmak Ücretsiz de gerçekleştirilebilecek bir faaliyet olmasına karşılık zaman, işgücü ve öngörülemeyen maliyetler çıkarabilir. Bu nedenle sıklık ile tercih edilen ve başarılı e-ticaret sitelerinin büyük bölümü hazır paket e-ticaret yazılımlarıdır.

Adım Adım E-Ticaret

Adım Adım E-Ticaret konusunda hayatta her alanda olduğu gibi bu alanda da dikkatli adımlarla ilerlenmeli.

Örneğin, site açılışını yapar yapmaz Google üzerinden bir reklam kampanyasına çıkmanın en büyük dezavantajları doğal bir Seo süreci yürütmeden ve yazılımın panel yapısını bile tam tanımadan gelebilecek taleplerdir. Sağlıklı karşılayamadığınız talepler sadece o güne değil orta ve uzun vade de oluşturmak isteyeceğiniz marka değerine de zarar verir. Unutmayalım artık bir şikayetçi müşteri bu şikayetini internet aracılığı ile milyonlara yayabilmekte ve markanıza zarar verebilmekte. Bu nedenlerle adım adım ilerlemek, doğal bir bilinirlik oluştuktan ve kendinizi hazır hissettikten sonra bu ve benzeri reklamlara çıkmak en mantıklısıdır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Umudunu Kaybetme (2006) (The Pursuit of Happyness) Will Smith in canlandırdığı gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmış oldukça başarılı bir film. Filmde iyi bir baba olan Chris Gardner maddi sıkıntılar sebebiyle karısı Linda tarafından terk edilir. Oğlu Chris le baş başa kalan Gardner, para kazanmak için farklı alanlara yönelir. Bir gün rubik küpü çözerek borsa yöneticisi Dean Witter ın dikkatini çeken Gardner, borsada sarraf olabilmek için bir şans yakalar. Ancak baba oğul, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılır ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet gibi geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar. Oğlunun sevgisi bu mücadeleci baba için her şeydir.

Christopher Gardner ın oğlu Chris e söylediği unutulmaz replik, ‘Kimsenin sana bir şeyi yapamayacağını söylemesine izin verme! Benim bile, Bir hayalin varsa onu korumalısın, İnsanlar bir şeyi yapamadıklarında sana da yapamayacağını söylemek isterler. Bir şeyi istiyorsan, git ve al.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER