E-Ticaret

Alışveriş sitesi kurmak istiyorum

21 Ağustos 2015 10:58:18
0Yorum
7085Okunma

Yeni yüzyılın ticareti, alışveriş siteleri elektronik ticaret, alışveriş sitesi kurmak isterken dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı bulunmaktadır.

Bu ayrıntılara dikkat etmeden kurulan bir alışveriş sitesi size zaman ve para kaybettirmekten başka bir şey kazandırmaz, tabi birde tecrübe kazandırır. Bugün ülkemizde tecrübe edinmiş birçok alışveriş sitesi kurma girişiminde bulunmuş insanlar bulunmaktadır.

Alışveriş sitesi kurmak isterken nelere dikkat edeceğim?

  1. Alışveriş sitesi kurmak istiyorsunuz amaç güzel, eticaret türünüz ne nasıl bir alışveriş sitesi kuracaksınız bununla ilgili sağlam bir araştırma yapmalısınız. “B2C eticaret” mi yapacaksınız, Ürün tedarikinde bulunup veya üretmiş olduğunuz ürünleri son kullanıcıya mı satmak istiyorsunuz. “B2B eticaret” Toptan bayi kanallarınızı mı genişletmek istiyorsunuz. Yoksa e-ticaretin pazaryerimi olmak istiyorsunuz. “C2C Eticaret”. E-Ticaret türünüzü belirlemeden alışveriş sitesi kurmaya kalkışmayın.

  2. Eticaret türünüzü belirledikten sonra alışveriş sitenizi kurma işlemlerine başlayabilirsiniz. Alışveriş sitenizi kurabilecek teknik bilgiye sahip değilseniz bir eticaret altyapı sağlayıcısı ile iletişime geçmeniz en sağlıklı yollardan bir tanesidir.

  3. Eticaret altyapı sağlayıcısı ile iletişime geçtikten sonra alışveriş sitenizle ilgili iyi bir sözleşme yapmanız ve eticaret firmasını bizzat ziyaret ederek görüşmeyi ofislerinde yapmanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Bu şekilde size altyapı sağlayacak firmayı görmüş olursunuz.

  4. Alışveriş sitesini kurduktan sonra destek önemlidir, desteği atlamayın, ürünleri nasıl ekleyeceksiniz, eticaret sitenizi nasıl yöneteceksiniz, altyapıyı nasıl sağlayacaksınız bunlar gözden kaçırılmamalıdır.

  5. Alışveriş sitenizi kurdunuz her şey güzel gidiyor, yıl doldu eticaret altyapı sağlayıcınız sizden altyapı ücreti talep etti doğal olarak olması gereken bu ama ortada yanlış olan bir şeyler var? Nedir bu yanlış. Alışveriş sitenizi kurarken gözden kaçırdığınız bir yanlış, yıllık altyapı ücreti ve kapsamları. Eticaret sitesi için süreklilik gerektiren altyapı hizmetleri bulunmaktadır. Bunlar, Domain, Hosting, SSL, Statik IP, Destek Hizmeti, Eğitim Hizmeti, Yedekleme Hizmeti, Güvenlik Hizmeti ve Yazılım Lisans Ücreti bunlar eticaret sitesine sürekli olarak sağlanmalı bunlardan herhangi biri olmazsa alışveriş siteniz riske girer. Alışveriş sitenizi kurarken altyapı sağlayıcınızla bunları peşinen konuşmazsanız yarın bunların ücretlerini tıkır tıkır ödersiniz.

Alışveriş sitesi kurmak isterken bunlara dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Alışveriş sitesi kurmak isteyen girişimcilere KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş Ücretsiz danışmanlık desteği sağlamaktadır. Alışveriş sitenizle ilgili Ücretsiz Destek Alabilirsiniz.

Danışma Hattı: 0850 333 0 565 veya [email protected]

Bu içerik 08.09.2015 tarihinde güncellenmiştir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER