E-Ticaret

Almanyaya Ürün Satmak

05 Ekim 2018 17:54:24
0Yorum
23170Okunma

Almanya'da üretim standartları Türkiye’ye göre daha farklı. Bu standartlara uygun olmayan ürünleri Almanya’ya satmak oldukça zordur. Almanya’ya e-ihracat yapmak istiyorsan, Almanca çevirilerine dikkat etmelisin ve yazım hatası yapmamalısın. Alman müşteriler bu duruma çok hassas ve kuşkuyla yaklaşıyorlar.

Almanya ile Türkiye 300 yıldan daha fazla bir süredir ticaret yapmaktadır. Her döneme göre farklı ticaret modelleri kullanılarak bu ticaret sürdürülmektedir. Günümüzde ise teknolojinin her ülkede yaygınlaşmasıyla “elektronik ihracat” popülerliğini ilan etmiştir. Bugün e-ihracat yaparak kolayca Almanya’ya ürün satmak mümkündür. Almanya’ya ürün satmak için belirleyici olan kural, pazarlama ve kültürlerarası iletişimi kurabilmektir. İletişim kurallarına uyarak Almanya’ya mal satmak herkes için oldukça kolaydır.
 

Almanya’ya ne satabilirim

Almanya’ya birçok grupta ürün satışı yapmak mümkündür. Almanya’ya ne satabilirim diye düşünüyorsan sana bir kolaylık sağlamak isteriz ülkemizde ne satıyorsan Almanya’ya onu satabilirsin. Almanya’ya ürün satmak için bir arayış içerisinde olmana gerek yok Türkiye’de üretmiş olduğun veya satmış olduğun ürünleri Almanya’ya satabilirsin.
 

Almanya’ya yoğun olarak satabileceğin ürünler;

Bayan Giyim, Bay Giyim, Hediyelik Eşya, Takı – Aksesuar, Ev Tekstili, Ev Aksesuarları, Organik Ürünler, Kurutulmuş Gıda, Bakliyat, Zeytin, Zeytinyağı, Sağlık ve Güzellik, Temizlik, Bebek – Çocuk, Deri, Optik, Doğal Sağlık, Endüstriyel Ekipmanlar, Yapı Malzemeleri

Anlaşılacağı gibi bugün ülkemizde elektronik ortamda satmış olduğumuz hemen hemen her ürünü e-ihracat la Almanya’ya satmak mümkündür.
 

Almanya’ya toptan ürün satmak

Almanya’ya toptan ürün satmak istiyorsan “b2b e-ihracat” yazılımını kullanman yeterlidir. B2B e-ihracat paketiyle Almanya’ya toptan ürün satmak, Almanya’da bayi oluşumu sağlamak, oldukça kolaydır. Almanya’ya toptan ne satabilirim diye bir düşüncen varsa yukarıda belirttiğimiz “Almanya’ya yoğun olarak satabileceğin ürünler” kategorilerindeki tüm ürünler toptan olarak b2b e-ihracat yazılımı ile satabilirsin.
 

Türkiye’den Almanya’ya en çok satılan ürünler

Türkiye’den Almanya’ya e-ihracat kanalıyla en çok satılan ürünler arasında tekstil yer almaktadır. Ama bu sizi olumsuzluğa düşürmesin, hemen hemen artık her ürünün küresel pazarda birçok alıcısı bulunmaktadır. Sende e-ihracat yaparak dünya pazarına kolayca girebilir, ürünlerini dünya pazarına daha fazla kar marjıyla satabilirsin.

 • Bayan Giyim,
 • Bay Giyim,
 • Hediyelik Eşya,
 • Takı – Aksesuar,
 • Ev Tekstili,
 • Ev Aksesuarları,
 • Organik Ürünler,
 • Kurutulmuş Gıda,
 • Bakliyat,
 • Zeytin - Zeytinyağı,
 • Sağlık ve Güzellik,
 • Temizlik,
 • Bebek – Çocuk,
 • Deri,
 • Optik,
 • Doğal Sağlık,
 • Endüstriyel Ekipmanlar,
 • Yapı Malzemeleri
   

Almanya’ya e-ihracat nasıl yapılır

Almanya’ya e-ihracat oldukça kolay şekilde yapılabilmektedir. Gümrük işlemleriyle uğraşmadan mikro ihracat la ürünlerinizi kolayca Almanya’ya satabilirsin. Peki, Mikro ihracat kısaca nedir? Yurtdışına yapılan ürün satışı 150 kg ve 7500 Euro değerini geçmeyen ihracat işlemlerine mikro ihracat denir. Genellikle e-ihracat modellerinde ağırlıklı kullanılmaktadır.
 

Almanya’ya e-ihracat yapabilmen için ihtiyacın olanlar;

Almanya’ya ürün satışı yapabilmen için ihtiyacın olan iki şey var, bu iki önemli konuyu çözdükten sonra hemen Almanya’ya satışa başlayabilirsin. Artık Almanya’ya ürün satmayı gözümüzde büyütmeyelim teknoloji bize birçok kolaylık sağlamaktadır. E-ihracatta bu kolaylıklardan bir tanesidir.

 • Almanya’ya e-ihracat yapmak için öncelikle e-ihracat yazılımı ihtiyacın var. E-İhracat yazılımı ile hemen Almanya’ya satışa başlayabilirsin.
 • İkinci ihtiyacın olansa Almanya’ya sattığın ürünleri gönderebileceğin kargo şirketiyle anlaşma yapmak.
   

Almanya’ya e-ihracat kargo

E-ihracat kargo çözümü, Almanya’ya satışını yaptığın ürünleri mikro ihracat modeliyle kargo şirketleriyle gönderebilirsin. Mikro ihracat sadece gümrük beyanı operatör sıfatıyla hızlı kargo firmaları (PTT, DHL, UPS, TNT ) tarafından yapılmaktadır. Bu, e-ihracat kargo firmaları ile Almanya’ya satış yaptığın ürünleri gümrük işlemleriyle uğraşmadan gönderebilirsin.
 

Almanca e-İhracat sitesi

Almanya’ya e-ihracat yapmak için kurulacak Almanca e-ihracat sitesi oldukça profesyonel olmalıdır. Almanca çevirilerine dikkat etmeli ve yazım hatası yapılmamalıdır.  Alman müşteriler bu duruma çok hassas ve kuşkuyla yaklaşıyorlar. Kuşkuyla yaklaşılan e-ihracat sitesinden satış beklenilmez. Önce Alman ziyaretçilerin güvenini kazanmak gerekmektedir.

 • Almanca e-ihracat site, içeriği zengin olmalıdır. 
 • Ürün görselleri kaliteli ürün içerik metinleri açıklayıcı olmalıdır.
 • Almanca e-ihracat site, tüm cihazlara uyumlu olmalıdır. Mobil cihazlara duyarlı Almanca e-ihracat sitesi daha fazla Alman müşteri demektir.
 • Almanca e-ihracat site, hızlı ve güvenli olmalıdır.
   

Almanya’dan e-ticaret site üzerinden ödeme almak

Bankaların ve ortak ödeme kuruluşlarının Global sanal pos altyapı özellikleriyle Almanya’dan kredi kartıyla Euro para birimiyle ödeme alabilirsin.

Global sanal pos altyapısıyla Almanya ve Dünya’nın her yerine dövizle, ABD Doları, Euro, İngiliz Sterlini ve İran Riyali başta olmak üzere 15 farklı para birimiyle ürün satabilir ve döviz olarak kredi kartıyla ödeme alabilirsin. Bu sayede yerli e-ticaret firmaları uluslararası satış yapabildikleri için kârlılıklarını da arttırabiliyorlar.
 

Almanya’ya ihracat ve e-ihracat arasındaki fark

Uluslararası ticaret yaparken, uyulması gereken ve takip edilmesi gereken belli kurallar bulunmaktadır. İhracatta en çok para harcanan ve en uzun zamanı alan süreç gümrük işlemlerinin yapıldığı süreçtir. E-İhracatta bu sürecin normal ihracata göre pek çok avantajı bulunur.

İhracat ve e-ihracat arasındaki farkları aşağıdaki tabloyla özetleyebiliriz:

  İhracat e-İhracat
Ticaret Modeli İşletmeden işletmeye İşletmeden bireysel müşteriye
Gümrük beyannamesi Standart – gümrük müşavirlerine ihtiyaç vardır Kargo firmaları tarafından elektronik olarak düzenlenir
KDV’siz fatura Hazırlanır Hazırlanır
KDV iadesi Alınır Alınır
Alıcı ülkede gümrükleme süresi 2-7 iş günü 12-48 saat
Gümrükleme ve konsolidasyon imkanları Sınırlı Geniş, kolay uygulanabilir
İhracat operasyonları Detaylı Basit
İhracat süreci ve iş takibi Detaylı Basit
Satış öncesi ve sonrası maliyetleri Yüksek Ekonomik
Marka tescil sertifikası, belge tercümesi ve apostili, satıcı ve alıcı şirketin karnesi, hijyen sertifikası, laboratuvar analizi Genelde zorunlu Genelde gerek yok

 

KMK E-İhracat Yazılımı

KMK e-ihracat paketleri Almanya’ya ürün satmak için geliştirilmiştir. Almanca e-ihracat sitesi kurarak ister perakende, ister toptan satış yapabilirsin. KMK birçok e-ticaret modelinde e-ihracat sitesi kurmanı sağlamaktadır. İş modeline uygun e-ihracat paketini seçerek ihracat yapmaya başlayabilirsin.

KMK e-ihracat paketleri;

B2c e-ihracat paketi,

B2b e-ihracat paketi,

C2c e-ihracat paketi,

Mikro ihracat yapmak için en kolay ve en etkili yollardan biri olan e-ihracata şimdi kolayca başlayabilirsin.

Türk firmalarının Alman pazarına girmeleri artık e-ihracat modeliyle oldukça kolaydır. Yapılması gereken sadece Almanya’daki pazarı anlayabilmek ve Alman pazarına uygun iş modelleri geliştirmek gerekmektedir. Türkiye’deki firmaların çoğu global pazarda aktif, çünkü ülkemize yapılan ekonomik saldırılar artık bunu zorunlu hale getirmiştir. Buna bağlı olarak ülkemizde ihracat büyük önem taşımakta ve resmi kurumların birçok teşviki bulunmaktadır.

Almanya’ya satış yapmak isteyen Türk firmasının aslında iki ayrı pazarı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Almanya'daki en büyük azınlık olan Türkler, ikincisi de toplumun çoğunluğuyla diğer göçmen gruplar. Her iki pazarın da Türk firması için farklı anlamları bulunmaktadır.

Almanya’ya ürün satmak Türk firmalarına büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajı kullanan firmalar daha büyük pazara ulaşarak, daha fazla satma imkânı bulmaktadırlar. Global pazara ürün satışı yapan firmalar yurt içine satmış olduğu aynı üründen daha fazla kazanmaktadır. Döviz kuruyla satış yapıldığı için kar marjı daha fazla olurken, yurt dışı satışa KDV uygulanmadığı için KDV oranı da aynı şekilde ihracat yapan Türk firmasına kar olarak kalmaktadır.

Sonuç olarak, bugün dünya pazarına açılmak için tam zamanı beklemenin anlamı yok herkes dünya pazarına açılmışken, sen neden bekliyorsun. Teknolojinin bize sunduğu avantajları işimize uygulamamız bizi başarıya ulaştıracaktır.

Şimdi e-ihracata başlamak için e-ihracat paketlerini incele

E-İhracat Nedir?

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER