E-Ticaret

Amerikaya Takı Satmak İstiyorum

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

03 Temmuz 2019 17:56:41
0Yorum
2110Okunma

Amerikaya Takı Satmak İstiyorum dediğimiz noktada ilk düşüncemiz çok uzak bir ülke olabilir. Ama kur farkı ve ihracat teşvikleri ile beraber dünyanın en büyük ithalatçısı olan pazara satış söz konusu olduğunda Amerikaya takı satmak istiyorum oldukça kolay anlamlandırılabilir. Amerikaya takı satmak istiyorum temenni olmamalı gaye olarak görülmeli.

Amerikaya Ürün Satmak aslında düşünüldüğü kadar zor değil özellik ile bu sürecin en maliyetli ayağı olan ürün gönderim sorununu ortadan kaldırdıktan sonra. Kendi imkanlarınız ile gönderi yapmak istediğinizde özellikle toplu ürün satışı B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) e-ticaret üzerinden Amerikaya takı satmak istiyorum derseniz müşteriniz ile anlaştığınızda tek bir palet ile yüklü miktarda ürünü tek seferde yollayabilir ve kargo maliyetinizi minimuma düşürebilirsiniz. Mikro İhracat teşviki olan %18 KDV iadesi alabilir hem de birçok alanda B2B e-ticaret teşviki ve hibesi alabilirsiniz.

Türkiyeden Amerikaya Ne Satılabilir

Türkiyeden Amerikaya Ne Satılabilir sorusuna göreceli olarak çok sayıda yanıt verilebilir. Özellikle de ABD nin Dünyanın en büyük ithalatçısı olduğu göz önünde bulundurulduğunda bazı örnekleri iyi okuyup analiz etmek en doğrusu olur. Örneğin, Amerikalı efsane aktör Paul Newman ın gıda firması Türkiye den oldukça ucuza kayısı ithal edebilirken, bunu sizin buradan direkt yapabilmeniz önünde oldukça fazla bürokratik engel vardır. Çok güçlü olmasa da orta düzey bir Amerikan firmasına uygulanan bürokratik kolaylıklar çoğu zaman sizlere uygulanmaz.

Toplu satış üzerinden iştirak olarak hareket edebileceğiniz firmalar ile iş yapmak gönderilen ürünlerinize uygulanacak Amerika gümrük bürokrasisi tutumunu da değiştirir.

Türkiyeden Amerikaya Satılan Ürünler

Türkiyeden Amerikaya Satılan Ürünler in ihracat oranına göre sıralaması aşağıda yer almaktadır. Çelik Amerika nın genel ticaret savaşı politikası nedeni ile normal ortalamalarda n üst sıralardayken bu oran 2019 Amerika nın uyguladığı ek gümrük vergileri ile oldukça alt sıralara gerilemiştir.

 1. Otomotiv Endüstrisi
 2. Çelik
 3. Kimyevi Maddeler ve Mamulleri 
 4. Savunma ve Havacılık Sanayii
 5. Hazır giyim ve Konfeksiyon, Halı
 6. Madencilik Ürünleri
 7. Makine ve Aksamları
 8. Tekstil ve Hammaddeleri
 9. Demir ve Demir Dışı Metaller
 10. Elektrik Elektronik
 11. Çimento Cam Seramik ve Toprak Ürünleri
 12. Mücevher
 13. Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, Meyve Sebze Mamulleri
 14. Zeytin ve Zeytinyağı
 15. Tütün
 16. İklimlendirme Sanayii
 17. Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri
 18. Kuru Meyve ve Mamulleri 
 19. Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller
 20. Fındık ve Mamulleri
 21. Deri ve Deri Mamulleri
 22. Gemi ve Yat, Diğer Sanayi Ürünleri
 23. Yaş Meyve ve Sebze, Süs Bitkileri ve Mam.

Türkiyeden Amerikaya Mal Göndermek konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu mesafenin uzunluğu dikkate alınarak kolay bozulmayacak ve iyi paketlenmiş oldukça az kırılgan ürünlerin tercih edilmesi en mantıklı olanıdır.

Amerikaya Ürün Gödermek

Amerikaya Ürün Gödermek için mikro ihracat avantajları üzerinden hareket edilecekse 7.500 Euro 150 Kg sınırları içerisinde istediğiniz kadar ürünü Kdv iadesi alabilecek şekilde gönderebilirsiniz. Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı üzerinden operatör sıfatıyla yetkili hızlı kargo firmaları (PTT, DHL, UPS, TNT) tarafından mikro ihracat yapılabilmektedir.

Amerikaya takı satmak istiyorum mantığımızın dayanağı olacak şekilde hızlı kargo firmalarını kullanacağınız bu işlemlerde kargo fiyatından zarar etmemek adına kilosu ve kapladığı yer az olan ürünleri tercih etmek maliyetlerinizi azaltmak adına yapacağınız en mantıklı yol olur.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

İtalyan asıllı Amerikalı suç örgütü lideri Al Capone 1920- 1933 yılları arasındaki Amerikan ekonomisinin zor günler yaşadığı büyük buhran dönemindeki krizleri fırsata çevirerek gücünü ve servetini arttırdı. Kartvizitinde ‘İkinci El Mobilya Satıcısı’ ünvanı yazan suç örgütü lideri Al Capone Şikago şehrine belediye başkanlığı bile konuşulan biri iken gazetecilerin ısrarlı ‘işiniz nedir?’ sorularına, ‘Ben de diğer insanlar gibiyim. Tek yaptığım talebi karşılamak.’ şeklinde cevaplar verirdi.

Neredeyse ABD hükümetine rüşvet yolu ile sahip olan ünlü gangster Al Capone suç işlemeye çocukken başladığını şu sözlerle açıklamıştır, ‘Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim.’

Amerika Birleşik Devletleri nin neredeyse tüm halk kahramanlarının bir suç geçmişi olması ticaret anlayışlarını tanımanıza oldukça iyi bir referans olabilir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER