Kategoriler

Android E-ticaret

19 Ağustos 2016 15:01:00
0Yorum
3944Okunma

İnternetin yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamasıyla online alışveriş siteleri hızla çoğalıyor. Bu e-ticaret siteleri aynı zamanda sistemlerini Android uygulamaya döküyorlar. Böylece müşterileri ya da potansiyel müşterileri e-ticaret uygulamalarını telefona indiriyorlar.

Alışverişlerini buradan gerçekleştiriyorlar. Günümüzde Apple firması dışındaki neredeyse tüm firmalar Android işletim sistemini kullanıyorlar. Ve sürekli takip ettikleri e ticaret sitelerinin uygulamalarını Google Play üzerinden akıllı cihazlarına indiriyorlar.

Bir android e-ticaret uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka bütün Android cihazlarda düzgün çalışması gerekir. Android e-ticaret uygulamasına sahip olursanız marka değerinizi de yükseltmiş olursunuz.

Android e-ticaret uygulamanızı yaptırdıktan sonra bunun reklamını etkin bir şekilde yaparsanız size oldukça fazla getirileri olacaktır. Önemli olan Android e-ticaret uygulamanızı tanıtımını ne kadar iyi yaptığınızdır. Kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Bütçeniz varsa TV reklamları size oldukça fazla sağlayacaktır. Google reklamlarından yararlanabilirsiniz. Uygulamanızın iyi bir yere gelmesini istiyorsanız yaratıcı düşünmeli ve insanların ne istediğini, nelerden hoşlandığını iyi anlamış olmalısınız.

Kişilerin normal e-ticaret sitelerinin Android uygulamalarını indirmelerinin ve kullanmalarının sebepleri vardır. Eğer sürekli takip ettikleri bir e-ticaret sitesiyse tarayıcıdan girmekle uğraşmak istemezler. Tek tıkla uygulamaya giriş yapmak daha kolaydır. Ayrıca masaüstü sitelerde bildirim sadece mail yoluyla gelir. Android e-ticaret uygulamalarında kişilerin akıllı cihazlarına bildirim gider. Kampanyalardan, indirimlerden ve avantajlardan hemen faydalanmak isteyebilirler. Ama unutmayın ki kullanıcılarınızı bildirim yağmuruna da tutmamanız gerekir. Bu kullanıcılar için oldukça itici bir harekettir.

Tarayıcı üzerinden çalışan sitelerde müşteri her ziyaretinde üye girişi yapmak zorunda kalabilir. Android e-ticaret uygulamaları bu açıdan da tercih sebebidir. Uygulamada müşteri çıkış yapana kadar hesabı açık kalır. Kredi kartı bilgilerini her seferinde girmesine gerek kalmaz.

Android e-ticaret uygulamasını piyasaya ilk sürdüğünüz zamanlar insanları çeken kampanyaları öğrenip, araştırıp bunları uygulamalısınız. Ücretsiz kargo seçeneği çoğu kullanıcının aradığı bir özelliktir. Sizin için ilk dönem oldukça önemlidir. Müşteri memnuniyeti iyi yönde sağlarsanız ve onlara hitap ederseniz zamanla daha çok kullanıcıya sahip olacağınızın teminatını verebiliriz. Her şeyden önce nasıl bir strateji belirleyeceğinize karar vermelisiniz. Bunu sorunsuz bir şekilde uyguladıktan sonra gelişmeye başladığınızı sizde fark edeceksiniz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER