Kategoriler

Android E-ticaret Uygulaması

18 Ağustos 2016 10:36:02
0Yorum
4982Okunma

Android e-ticaret uygulaması tüm akıllı cihazlarla uyumlu çalışan, insanların mobil cihazlarına indirip alışveriş yaptıkları platformdur.

Çoğu kişi online alışveriş yaparken android e-ticaret uygulamalarını tercih ediyor. Bunun bazı sebepleri vardır. Bunlardan bazıları;

  • Kampanya, indirim ve duyurulardan anında mobil cihazına gelen bildirimlerle haberdar olma,
  • İstedikleri ürünün fiyatı düşünce ya da bekledikleri stokta kalmayan ürün eklendiğinde haberdar olma,
  • Her seferinde tekrar üye girişi yapmalarına gerek kalmaması,
  • Kişiye özel önerilen ürünlerden haberdar olma,
  • Siparişlerini daha rahat ve kolay takip edebilme vb. sebepler gelir.

Eğer bir Android e ticaret uygulaması yaptırmayı planlıyorsanız, mutlaka dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor.

Öncelikle karmaşık bir tasarımdan kaçınmalısınız. Müşterilerinizin aradığını rahatça bulabileceği bir tasarıma sahip olun. Sade ve şık bir tasarım müşterileri çekmekte her zaman etkili olmuştur. Tasarımınız şık bir görüntüye sahip olmalı fakat ürünlerinizde daha fazla dikkat çekecek şekilde abartılı, çok renkli bir yapıya sahip olmamalı. Önemli olan ürünlerinizi ön planda tutmaktır. Hiyerarşik bir kategori yapısı hazırlamalısınız. Müşterileriniz Android e-ticaret uygulamanızda kaybolmamalı. Bu yüzden basit ve açıklayıcı bir kategori yapısına sahip olmalısınız. Mutlaka birden fazla ürün resmi eklemeniz gerekir. Böylece müşterilerinizin aklında soru işaretleri kalmayacaktır ve şüpheli bir şekilde yaklaşmayacaklardır. Müşterileriniz ne kadar memnun kalırsa sizin isminiz daha çok duyulacaktır. Siparişlerinizle anında ilgilenmelisiniz. İnternet üzerinden alışveriş yapan kişilerin önem verdiği konulardan biri de budur. Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde ürünleri kargoya verip müşterilerinize ulaştırmalısınız.

Tanıtımınızı yapmak için mutlaka reklam şart, birçok reklam yapabilme seçeneği mevcut. Bunların araştırmasını yapıp size uygun olan reklam yöntemlerini belirlemeli ve bu yol üzerinde ilerlemelisiniz. Ne kadar büyük kitleye android e-ticaret uygulamanızı duyurursanız, gelişme ve büyümeniz o kadar hızlı olacaktır. İnsanların ne istediğini bildikten ve iyi bir tanıtım yaptıktan sonra başarılı olmamanız için hiçbir engel yoktur.

Daha çok satış yapabilmek için bazı pazarlama hileleri yapabilirsiniz. Örneğin android e-ticaret uygulamanıza giren bir kişi herhangi bir ürün incelerken o ürünün detay sayfasında “Bunları da Beğenebilirsiniz”, “İndirimdeki Ürünler”, “Çok Satan Ürünler” gibi kategoriler çıkarabilirsiniz. Tabi ki bu pazarlama yöntemlerini çok iyi araştırıp size uygun olanı seçmelisiniz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER