E-Ticaret

Ankara E-Ticaret

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

30 Ocak 2020 16:16:55
0Yorum
117Okunma

Ankara E-Ticaret konusunda ülkemizde özellikle teknik üniversitelerin ve eğitimin en kaliteli olduğu öğrenci kenti olarak çok sayıda iyi yazılımcı yetiştirmiştir. Ankara E-Ticaret özelinde ticaretin çevre illerde de gelişmesi sebebi günümüzün gerekliliği dijitalleşme adına gelişmekte.

Software Hardware Hizmet Farkı aslında farklı algılanan ve genelde kabul görmüş yüz yüze hizmet talebinden ileri gelen bir konudur. Teknik anlamda bir destek gerektiğinde Hardware yani Donanım fiziki olarak bir müdahale gerektirirken Software yani Yazılım web tabanlı olduğu için uzaktan bağlantı ile çözülebilir. Aslında e-ticaret yazılımı alacağınız zaman bunun ile ilgili bulunduğunuz ilden yani Ankara E-Ticaret hizmeti verenler gibi bir arama yapmaktansa iyi e-ticaret yazılım firması şeklinde arama yapmak daha mantıklıdır.

Hazır E-Ticaret Paketleri

Hazır E-Ticaret Paketleri konusunda en çok tercih edilen temel paketler aşağıdaki şekilde sıralanmıştır. Paket çeşitliliğinden dolayıdır ki e-ticaret paketi nedir sorusuna her yerde farklı cevaplar verilse de aslında seçenekler içerisinde en açıklayıcı olan aşağıdaki temel ayrımlar üzerine hazırlanmış hazır paket yazılımlardır.

  • B2C Business to Consumer – İşletmeciden Tüketiciye (Ürün Satışı), E-İhracat (Çoklu Dil ve Para Birimi İle Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası)
  • B2B Business to Business – İşletmeciden İşletmeciye (Bayi Yönetimi)
  • C2C Consumer to Consumer – Tüketiciden Tüketiciye (Pazaryeri)

Ankara E-Ticaret Çözümleri

Ankara E-Ticaret Çözümleri karşılaşılan sorunlara yönelik çoğu zaman yazılım, tasarım ve dijital pazarlama tarafından ortaya konan, alternatif oluşturma çabalarının genel profesyonel yansımasıdır. Profesyonel çözümler için kurumsal ve yasal yazılım firmaları ile çalışılmalıdır.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar maalesef oldukça karmaşık ve belirsiz bir alan olarak ilerleyen bir sektör. Özellikle, lisansız kopyala yapıştır şeklinde yapılmış yazılım satışları sebebi ile üst kullanım hakkını aldığınız yazılım ile ilgili hukuki bir süreç takibi yapamamanız sıkıntısıdır. Bu nedenle Ankara E-Ticaret olsun herhangi bir e-ticaret yazılım firması olsun hizmet sağlayıcı belgesi olan ve faturalı işlem yapan yerleri tercih etmelisiniz.

E-Ticaret Web Sitesi

E-Ticaret Web Sitesi sınıfına giren ama web sitesinden farklı bir şekilde çok sayıda varyasyona sahip ve dijital pazarlama etkinlikleri kullanabileceğiniz komplike bir yapıdır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Tüketicinin haklarını korumak için kanun teklifinde son dakika gelişmeleri dikkat çekti. Teklife göre, e-ticaret siteleri ve ürünün satışına aracılık eden medya da ürün güvenliğinden sorumlu olacak.

Teklifte yer alan hükümlere göre ürün sorumluluğu tazminatı, bir ürünün kişi veya mala zarar vermesi halinde, üretici ve ithalatçının sorumluluğunda olacak. İmalatçı veya ithalatçıyı ürün kaynaklı tazminat sorumluluğundan kurtaran ya da bu sorumluluğu azaltan sözleşmeler de geçerli olmayacak. Tazminat talebi için zaman aşımı süresi, zarar görenin zararı ve tazminat yükümlüsünü öğrendiği tarihten itibaren üç yıl ve her durumda zararın doğduğu tarihten itibaren 10 yıl olacak. Diğer kanunlardaki tazminat hükümleriyle saklı tutulacak. AB üyesi ülkelere ihraç edilen ürünler, Türkiye piyasasına sunulmuş kabul edilecek ve yasa buna göre uygulanacak. Son yıllarda hızla yayılan e-ticaret siteleri ve radyo-televizyonlar da satışına aracılık yaptıkları ürünlerle ilgili yükümlülük alacak. Bu kapsamda ürünlerinin güvenilirliğini teyit etmeyen satış yerlerine, 3 bin liradan 15 bin liraya kadar ceza verilecek. Ayrıca uygun olmayan ürünü piyasada bulunduran satış yerleri için de cezalar 8 bin liradan başlayacak, 40 bin liraya kadar çıkacak. Ürün güvenliği kuralları, bir yıl sonra geçerli olacak.

Ankara E-Ticaret tinde olsun Türkiye’nin genelinde olsun e-ticaret güvenliği adına atılan adımlarda tüketici kadar işletmecide korunmalıdır. Eğer denge politikası izlenmezse işletmeci bu şartlar altında sağlıklı bir e-ticaret yürütemeyebilir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER