E-Ticaret

Antalya E-Ticaret

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

06 Şubat 2020 09:33:05
0Yorum
125Okunma

Antalya E-Ticaret konusunda ülkemizde üniversitelerin ve eğitimin iyi olduğu öğrenci kenti olarak çok sayıda iyi yazılımcı yetiştirmiştir. Antalya E-Ticaret üzerine güzide bir turizm beldemiz olarak yurtdışından gelen yabancılar kaynaklı sektörel anlamda yabancı dil bilgisinin ve yabancılarla iletişimin gelişmesi sebebi günümüzün gerekliliği dijitalleşmekte.

Software Hardware Hizmet Farkı aslında farklı algılanan ve genelde kabul görmüş yüz yüze hizmet talebinden ileri gelen bir konudur. Teknik anlamda bir destek gerektiğinde Hardware yani Donanım fiziki olarak bir müdahale gerektirirken Software yani Yazılım web tabanlı olduğu için uzaktan bağlantı ile çözülebilir. Aslında e-ticaret yazılımı alacağınız zaman bunun ile ilgili bulunduğunuz ilden yani Antalya E-Ticaret hizmeti verenler gibi bir arama yapmaktansa iyi e-ticaret yazılım firması şeklinde arama yapmak daha mantıklıdır.

Hazır E-Ticaret Paketleri

Hazır E-Ticaret Paketleri konusunda en çok tercih edilen temel paketler aşağıdaki şekilde sıralanmıştır. Paket çeşitliliğinden dolayıdır ki e-ticaret paketi nedir sorusuna her yerde farklı cevaplar verilse de aslında seçenekler içerisinde en açıklayıcı olan aşağıdaki temel ayrımlar üzerine hazırlanmış hazır paket yazılımlardır.

  • B2C Business to Consumer – İşletmeciden Tüketiciye (Ürün Satışı), E-İhracat (Çoklu Dil ve Para Birimi İle Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası)
  • B2B Business to Business – İşletmeciden İşletmeciye (Bayi Yönetimi)
  • C2C Consumer to Consumer – Tüketiciden Tüketiciye (Pazaryeri)

Antalya E-Ticaret Çözümleri

Antalya E-Ticaret Çözümleri karşılaşılan sorunlara yönelik çoğu zaman yazılım, tasarım ve dijital pazarlama tarafından ortaya konan, alternatif oluşturma çabalarının genel profesyonel yansımasıdır. Profesyonel çözümler için kurumsal ve yasal yazılım firmaları ile çalışılmalıdır.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar maalesef oldukça karmaşık ve belirsiz bir alan olarak ilerleyen bir sektör. Özellikle, lisansız kopyala yapıştır şeklinde yapılmış yazılım satışları sebebi ile üst kullanım hakkını aldığınız yazılım ile ilgili hukuki bir süreç takibi yapamamanız sıkıntısıdır. Bu nedenle Antalya E-Ticaret olsun herhangi bir e-ticaret yazılım firması olsun hizmet sağlayıcı belgesi olan ve faturalı işlem yapan yerleri tercih etmelisiniz.

E-Ticaret Web Sitesi

E-Ticaret Web Sitesi sınıfına giren ama web sitesinden farklı bir şekilde çok sayıda varyasyona sahip ve dijital pazarlama etkinlikleri kullanabileceğiniz komplike bir yapıdır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Geçen yıl Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Atatürk Konferans Salonunda düzenlenen, Avrupa Birliği iş birliğiyle “E-Ticarette Pazaryerleri ve Entegrasyon” toplantısı gerçekleştirdi.

ATSO Başkan Yardımcısı Cihangir Deniz, toplantıda yaptığı konuşmada, ATSO olarak 2017 yılından bu yana üyeleri dijital ekonomiye hazırlamak için projeler yürüttüklerini, konu hakkında bilgi sahibi olmayan bir işletmenin bile "E-ticarete İlk Adım Programını izledikten sonra e-ticaret yapar hale gelebileceğini kaydetti.

ATSO Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Cihangir Deniz, “Dijitalleşmenin, internetin olduğu bir dünyada ticaret yapanlar için mahalle ya da şehir değil, tüm dünya potansiyel müşteri durumuna gelmiştir. Türkiye'de e-ticaretin toplam perakendeden aldığı pay yüzde 3,5 düzeyinde iken, dünya ortalaması yüzde 8,5'lerde. Yani, Türkiye için alınması gereken bir mesafe olduğu açıktır.”

Dükkânın önüne sandalye atıp müşterinin beklendiği dönemin geride kaldığını belirten Deniz, “Dijitalleşmenin, internetin olduğu bir dünyada ticaret yapanlar için mahalle ya da şehir değil, tüm dünya potansiyel müşteri durumuna gelmiştir. Dijital ekonomi geleneksel toptancılığı, bayi sistemini hatta yüz yüze satış yöntemlerini bile değiştirmektedir. Bu değişime, dönüşüme ayak uyduramayan işletmelerimizin bırakın uzun vadeyi, orta vadede bile ayakta kalma şansı kalmamıştır.” dedi.

Antalya E-Ticaret adına bu ve benzeri faaliyetlerle, illerimiz içerisinde yine bir adım önde olma çabası ve vizyonu ile gelecekte e-ticaret konusunda lider olabilir. Serbest Bölge ve liman kenti olma avantajı ile Türkiye için Antalya Akdeniz’den Dünyanın geneline açılan bir penceredir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER