Kategoriler

APK E-ticaret

28 Eylül 2016 11:08:16
0Yorum
5274Okunma

Öncelikle APK nedir oradan başlayalım. APK bir dosya uzantısıdır. Android cihazlar için geliştirilen mobil uygulamaları Google Play vb. uygulamalara gerek kalmadan indirip çalıştırabilmenizi sağlar.

APK dosyaları uygulamaların resmi yayınlanma tarihinden önce indirip kullanmanızı sağlar. Kişiler normal web siteleri üzerinden indirebiliyor. Tabi ki bu işlemi güvenilir siteler üzerinden gerçekleştirmelisiniz.

APK E-ticaret ise e-ticaret uygulamanızın .apk uzantılı halidir. Yani insanlar sizin e-ticaret uygulamanızı herhangi bir internet sitesinden akıllı cihazlarına indirmesidir. E-ticaret uygulamanızı apk uzantılı olarak indirilmesini istiyorsanız, bu dosyayı güvenilir siteler üzerinden paylaşmalısınız. Virüslü ya da reklamlı siteler müşterilerinizi uygulamayı indirmekten vazgeçirecektir.

APK dosyasını da güvenilir ve kurumsal bir firmaya yaptırmalısınız. Müşterilerin bilgilerinin güvenliği %100 sağlanmalıdır. İleride büyük sıkıntılara yol açabilir. E-ticaret uygulamaları normal uygulamalara göre 10 kat daha güvenli bir altyapıya sahip olmalıdır. En ufak bir sorun bile müşterileriniz gözünde sizin duruşunuzu sarsacaktır.

Tamamen güvenli bir e-ticaret sisteminde olması gereken bazı şeyler vardır. Bunlarda ilki SSL Sertifikasıdır. Bu sertifika e-ticaret sistemi üzerindeki şifrelenmiş bilgi trafiğini sağlar. Sanal Pos başvurusu için herhangi bir bankaya giderseniz ve SSL sertifikanız yoksa Sanal Pos başvurunuzu başlatamazlar.

Firewall yani Güvenlik Duvarı, bu özellikte güvenli bir e-ticaret uygulaması sahibi olmak istiyorsanız mutlaka sitenizde bulunması gereken bir özelliktir. Bu uygulamanıza dışarıdan yapılan saldırıları önleyecektir.

3D Secure ise online alışveriş yapan kişilerin kart güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. 3D Secure kullanan bir e-ticaret sisteminden müşteri alışveriş yaptığı zaman kişinin cep telefonuna mesaj ile şifre gider ve alıcı kişi bu şifreyi sisteme girerek ödemeyi gerçekleştirmiş olur. Böylece kredi kartının ikinci kişiler tarafından kullanılması engellenmiş olur. Bu durumda sizde alışverişi gerçek kart sahibinin yaptığından emin olmuş olursunuz. Sonrasında çıkacak aksaklık ver sorunlardan sorumlu tutulmazsınız.

Bu önerilerimize dikkat ederseniz oldukça güvenlikli bir e-ticaret sistemi kurmayı başarabilirsiniz. Unutmayın ki mobil e-ticaret uygulamanızı güvenilir bir firmaya yaptırırsanız güvenlikle ilgili pek fazla sıkıntınız kalmamış olacaktır. Bundan sonraki en önemli adım tanıtımızı çok iyi bir şekilde yapmanız olacaktır. 

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER