E-Ticaret

Arap Müşteri Bulmak İstiyorum

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

05 Temmuz 2019 15:25:11
0Yorum
1191Okunma

Arap Müşteri Bulmak İstiyorum dediğinizde ya yoğunca bulundukları İstanbul un bazı semtlerinde fizikken tanışıp görüşme yapmanız lazım ya da ciddi bir şekilde ticari olarak çalışabileceğiniz muhataplar bulmak adına oldukça masraflı geziler düzenlemelisiniz. Arap müşteri bulmak istiyorum noktasında en etkin ve masrafsız seçenek ise internet üzerinden e-ticaret.

Arap Yatırımcı Nasıl Bulurum konusunda da aslına bakarsanız günümüzün en az masraflı ve en etkin iletişim aracı olan internet üzerinden hareket etmek oldukça kolaydır. Bu konuda ürünleriniz ya da yapacağınız iş ile ilgili kurumsal ve dil seçenekli bir e-ticaret sayfanızın bulunması sizin adınıza ayrıca fark yaratır. Unutmayalım her müşteri sizin adınıza aynı zamanda doğal bir satıcı ve yatırımcıdır. Arap müşteri bulmak istiyorum ana amacı içerisinde alt başlıklarda elbette arap yatırımcı bulma gayesi de var. İletişim günümüz ve geleceğin en önemli unsurudur. Sadece arap müşteri bulmak istiyorum ile çıktığınız yolda bir kere güven unsuru üzerine inşa edilen sağlıklı bir ticari iletişim kurduktan sonra yatırım, satış ve takas gibi birçok ticari faaliyet birbirini tetikler.

Arap Müşteri Getiren Acenteler

Arap Müşteri Getiren Acenteler ile ilgili son dönemde özellikle İstanbul da bir sektör gelişmekte. Özellikle sağlık turizmi ile Türkiye ye gelen arap turistlerin büyük bölümü belli bir ortalamanın üzerinde gelir sahibi ve çoğunluğu ticaret ile ilgilenen insanlar. Bunun bilincinde olana acenteler birçok anlamda burada irtibatlar kursa da e-ticaret üzerinden direk ticari amaçlı iletişim kurulması beklendiğinden daha sağlıklı sonuçlar verebilmekte.

Müşteri Bulma Sitesi

Müşteri Bulma Sitesi olarak da adlandırabileceğiniz e-ticaret siteleri hem firmanızın tanıtımı ve bilinirliği açısından hem de kurumsal olarak bir ticari faaliyet yürüttüğünüz algısı üzerinden güven aşılaması ile ticaretinize oldukça olumlu etkiler katar.

Online Müşteri Bulma adına yürütülen faaliyetlere Dijital Pazarlama denir. Konu talep yaratma üzerine çalışmalar yürütmektir ki bunun en etki yolu Seo (Search Engine Optimization) ki en basit açıklaması ile arama motorunda sattığınız ürün ile ilgili yapılan aramalarda ilk sıralarda çıkmanızı sağlayacak faaliyetler bütünüdür. Arap müşteri bulmak istiyorum dediğimiz noktada ise bu faaliyetleri arap pazarının çalışma sitiline uyumlu şekilde uygulamaktan geçer. Dil seçenekleri olan kurumsal ve Seo uygunluğu içeren bir e-ticaret siteniz olur ise ihracat üzerine ticari faaliyetleriniz ile ilgili sonuç almanız hızlanır.

Müşteri Bulma Platformu

Müşteri Bulma Platformu olarak adlandırılan alibaba.com, amazon.com gibi C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin sayfa oluşturması mantığı üzerine kurulu ikinci el ürün satışı ve pazaryeri platformlarında da arzu ederseniz e-ticaret siteniz ile entegre bir çalışma yürütmeniz mümkün.

Örneğin bu platformlardaki mağazanızı inceleyen e-ticaret tüketicisi işletmenizi araştırdığında kendi e-ticaret sitenizde dil seçenekleri ile kurumsal bir hizmeti pazaryeri komisyonu olmadan daha uygun fiyatlarla verdiğinizi görürse sizin e-ticaret sitenizden alışverişi tercih eder. Bu şekilde bir tercihte bulunmasa dahi e-ticaret tüketicisi araştırmasından kaynaklı tıklanma oranlarınız artar ve reklam maliyeti olmadan doğal bir Seo faaliyeti yürütmüş olursunuz. C2C üzerinden arap müşteri bulmak istiyorum derseniz de çalışma yapmak istediğiniz ülkedeki en bilindik C2C platformunda mağaza açarak bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

İnsanlık tarihinin gördüğü gelmiş geçmiş en iyi sporculardan boksör Muhammed Ali CLAY in kendine güvenini ve mücadeleci ruhunu anlatan unutulmaz sözleri, ‘Ben en iyisiyim. Bunu gözlerimle görmeden önce de söylüyordum. Sakın bana şu işi yapamazsın demeyin. Olanaksız olduğunu anlatmayın. En iyisi olmadığımı söylemeyin. Ben en iyinin de iyisiyim.’ ‘Seni tüketen, önündeki tırmanılacak dağlar değil, ayakkabındaki çakıl taşıdır.’

Günümüzde güç iletişim ve ikna etme yeteneğidir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER