E-Ticaret

Aras Kargo E-Ticaret

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

04 Şubat 2020 09:20:18
0Yorum
126Okunma

Aras Kargo E-Ticaret üzerine geliştirmeleri ile hızla ve kararlılıkla büyüyen bir yerli kargo firmamızdır. Aras Kargo E-Ticaret ülkemizde gelişmeden önce hizmet ağını kurmuş ve e-ticaret in gereksinimleri ve tetiklemeleri ile hizmet ağının gün geçtikçe geliştirmektedir.

Aras Kargo E-Ticaret Sipariş Takip konusunda kendi sitesinden ve mesaj bilgilendirmeleri ile müşteri takibini sağlamaktadır. Kendi e-ticaret sitenizden böyle bir takip yapılmasını arzu ederseniz alacağınız yazılımın API (Anlık Uyum) üzerinden anlık entegrasyona müsait olması gerekmektedir. Aras Kargo E-Ticaret konusunda gün geçtikçe kendi altyapısını uyumlu hale getirse de konu ile ilgili yazılım altyapılarının çeşitliği, eskiliği ve dilleri açısından sorunlar yaşanmaktadır.

Aras Kargo E-Ticaret Sorgulama

Aras Kargo E-Ticaret Sorgulama ekranından ürününüzün gönderi sürecini rahatça takip edebilirsiniz. Günümüzde gelinen son noktada üç günün üzerinde süren yurtiçi sipariş kargoları şikâyet sürecine maruz kalmaktadır. Bu noktada müşterinin sipariş gün ve saatinden tutun kargo yoğunluk sürecine kadar etkenler olsa da günümüzde insanların bu süreçlerin uzamasına toleransları kalmamıştır. Bu zorlu maceranın fizikken gerçekleştiği zor koşulları anlayarak e-ticaret sektörünün devamı olan kargo firmalarına sürdürülebilirlik anlamında anlayış gösterilmelidir.

Aras Kargo E-Ticaret Çözümleri

Aras Kargo E-Ticaret Çözümleri üzerine diğer birçok kargo firmamız gibi yatırım yaparak çözüm üretme çabasındadır. E-Ticaret konusunda gelişmenin yolu sorunlara çözüm üretmekse kargo firmaları içinde durum aynıdır. Müşterinin şikayetine çözüm ürettiğinizde aynı durum ve koşullarda yaşanacak problemleri de ortadan kaldırarak gün geçtikçe hizmet kalitenizi yükseltirsiniz.

E-Ticaret Yazılım Çözümleri ise kargo sürecinde daha çok kargo firmasının bilgi paylaşımı ile yürütülmekte olsa da yazılımsal anlamda yetersizlikte dikkate alınmalıdır.

E-Ticaret Kargo İlişkisi

E-Ticaret Kargo İlişkisi üzerine söylenebilecek en önemli şey şu aşamada kargo firmalarının gelirlerinin %35’inin e-ticaret üzerinden gelmesi ve gün geçtikçe büyüyen bir oranla ilerlemesidir. Bu nedenledir ki yazılım firmaları kadar kargo firmaları da tedarik zinciri yönetimi üzerine yatırım yapmalıdır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Aras Kargo E-Ticaret alanında 3 milyondan fazla siparişi kapsayacak şekilde hazırlanan KOBİ E-Ticaret Raporu'na göre KOBİ'lerin en çok tercih ettiği kargo şirketi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 14 bin çalışan, 4 binden fazla araç, 29 transfer merkezi ve günde yaklaşık 500 bin gönderi ile Türkiye'nin en geniş dağıtım ağına sahip kargo şirketi konumunda yer alan Aras Kargo, Türkiye'nin e-ticaret potansiyelini tam olarak ortaya koyabilmesi ve sektörünün küresel olarak büyüme potansiyelinden en iyi şekilde yararlanabilmesi için altyapı yatırımlarını sürdürüyor.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER