E-Ticaret Haberleri

Avrupa Birliği E-Ticaret ile Büyüyor

22 Nisan 2015 15:49:27
0Yorum
4251Okunma

Avrupa Birliği rekabet Bakanları Kopenhag’a gerçekleştirilen Avrupa Konseyi toplantısında

Avrupa Birliği rekabet Bakanları Kopenhag’a gerçekleştirilen Avrupa Konseyi toplantısında, elektronik ticaretin önündeki engelleri kaldırmaya yönelik olarak açıklanan planı desteklediklerini açıkladı. Bu planla birlikte bilişim teknolojileri genişletilerek ekonomik gelişim kaydedilmesi ve istihdamın artması hedefleniyor.

AB e-ticareti 2015’te ikiye katlamayı hedefliyor.

Avrupa Birliği e-ticaretin önündeki engelleri kaldırmak konusunda kararlı.

Avrupa Birliği rekabet Bakanları Kopenhag’ a gerçekleştirilen Avrupa Konseyi toplantısında, elektronik ticaret önündeki engelleri kaldırmaya yönelik olarak açıklanan planı desteklediklerini açıkladı. Bu planla birlikte bilişim teknolojileri genişletilerek ekonomik gelişim kaydedilmesi ve istihdamın artması hedefleniyor.

Avrupa Komisyonu, e-ticaretin önündeki bu sınırları kaldırmaya ve iyi bir işlerliğe sahip ortak bir dijital pazar oluşturmaya yönelik inisiyatifler önerdi. Konsey toplantısındaki bakanlar da bu inisiyatiflere olumlu tepki verdi. Bu inisiyatiflerin AB’nin gelişimini sağlayacağını ve rekabetçiliği artıracağını söyleyen Sohn, doğru yolda gelişim kaydetmek için gerekli bir adım olduğunu belirtti.

Toplantıda Avrupa Ortak Pazarı’nın doğuşundan yirmi yıl sonra internet ekonomisinin halen sınırlı kaldığı, fakat yakın gelecekte e-ticaretin hızla artacağı da belirtildi.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER