E-Ticaret

B2B E-Ticaret Paketleri

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

24 Haziran 2019 14:02:20
0Yorum
239Okunma

B2B E-Ticaret Paketleri aslında çoğu zaman özel yazılım olarak karşınıza çıkar. B2b e-ticaret paketleri hazır olarak sunulduğunda dahi özel yazılıma benzer şekilde yazılımı kullanacak işletmenin kendine has bayi ve satış yönetimi ağına özgün olarak hazırlanır.

E-Ticaret Paketleri Nedir sorusunun yanıtı aslında fiziki bir ürün olmayan yazılım kullanım haklarının ticari değer taşıması nedeni ile tüketicilerin alışa geldiği şekli ile fiziki bir ürün olarak algılanması adına paket olarak isimlendirilir. B2b e-ticaret paketleri de tüm Web tabanlı yazılımlar gibi aslında fiziki bir ürün değil bir hizmettir. Çoğu b2b e-ticaret paketleri firmaların özel yazılımları olsa da son dönemde maliyet ve zaman kaynaklı birçok firma hazır paketlere yönelmiş durumdadır. Bu konuda hazır b2b e-ticaret paketleri içerisinden bir seçim yapacaksanız yazılım firmasının kurumsal ve verdiği hizmetin devamlılığını sağlayabileceği güvencesinden hareket ile seçim yapmaya çalışınız. Tüm e-ticaret paketleri özen gösterilmesini hakketse de b2b e-ticaret paketleri bu konuda fazlaca firmaya özel bir özen ister.

Hazır E-Ticaret Paketleri

Hazır E-Ticaret Paketleri temel yazılımsal farklarına göre aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

  • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı.
  • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi.
  • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri.

E-Ticaret Paketleri Karşılaştırma

E-Ticaret Paketleri Karşılaştırma sı aslında çok doğru olmayabilir. Çünkü her bir e-ticaret paketi işlevselliği açısından farklılıklar göstermekte. Hatta aynı paketin farklı e-ticaret sitelerine yapılan uygulamaları bile bağımsız bir tasarım yapılması ile inanılmaz farklılıklar gösterebilir ki tüm bu nedenler ile karşılaştırma yapmak oldukça güçtür.

En İyi E-Ticaret Paketleri işinize en uygun ve işlevsel anlamda sizin en kolay kullanabileceğiniz sadelikte yazılımlardır. Hazır e-ticaret yazılımları bunlara b2b e-ticaret paketleri de dahil olmak üzere %100 olarak taleplerinizi karşılaması mümkün olmayabilir. Bu neden ile sizin taleplerinize en yakın ve başarılı sonuçları veren paketleri tercih etmeniz sizin için en sağlıklısıdır.

B2B Site Fiyatları

B2B Site Fiyatları genelde hazır paket olarak ortalama 4.000 – 10.000 dolar aralığında yapılabilmektedir. Size özel bir yazılım yaptırmak çabasına girerseniz ortalama düzeyde bir hizmet alabilmek için en az 10.000 dolar gibi bir fiyat ve zaman kaybı çıkar karşınıza.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Ağustos böceği ve karıncanın hikayesini herkes bilir, hikayede ana anlatım çalışkan olursan zamanı geldiğinde mükafatını alırsın dan çok aslında çalışmaz isen cezasını çekersindir. Peki düşünelim kısıtlı bir hayat süresi olan biz faniler çalışmak için mi yaşarız? yaşamak için mi çalışırız? Bence önemli olan denge, zaman zaman karıncalar da eğlensin, Ağustos böcekleri de çalışsın.

Brezilyalı yazar Paulo Coelho nun güzel bir sözü, ‘İçinde bir tutam delilik olmayan hayat, eksik bir hayattır.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER