E-Ticaret

B2B E-Ticaret Yazılımı

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

30 Mayıs 2019 12:48:30
0Yorum
399Okunma

B2B E-Ticaret Yazılımı çeşitlendirilebilir ve işletme özelliklerine göre uyarlanabilir olması sebebi ile çoğu zaman birbirlerinden oldukça farklı özellikleri içerisinde barındırabilmektedir. Yani yalın bir B2B e-ticaret yazılımı genellikle standart bir yazılım değildir.

B2B E-Ticaret Nedir sorusunun en sade yanıtı aslında B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) üyelik oluşturma üzerinden bayi ve satış ağı yönetimidir. Genellikle büyük firmaların organizasyonlarının yönetim yükünü oldukça hafifleten B2B e-ticaret yazılımı ayrıca diğer e-ticaret modellerinin içerisine de özellikle dijital pazarlama alanında oldukça etkin katkılarda bulunmuştur.

E-Ticaret Paketleri

E-Ticaret Paketleri aşağıdaki şekilde ana başlıklarda toplanabilir.

• B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı.

• B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi.

• C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri.

B2B E-Ticaret Yazılım Çözümleri

B2B E-Ticaret Yazılım Çözümleri diğer hazır e-ticaret yazılımlarından farklı olarak firmaya özel olabilmekte. ‘İlk düğmeyi yanlış bağlarsanız diğerleri de yanlış olur’ sözünden hareketle tüm e-ticaret yazılımları temel altyapıları itibari ile birbirlerine benzerlikler gösterse de aslında yazılımın en önemli kuralı olan ilk düğmeyi doğru bağlamak en önemli konudur. Satırlarca kod yazabilirsiniz (Ya da kopyala yapıştır yapabilirsiniz) ama ufak bir hata sizi sil baştan başlamaya mecbur bırakabilir. B2B e-ticaret yazılımı ve diğer yazılımlar bu yüzden ki iyi bir disiplinden yetişen yazılımcıların elinden çıktığında özgünlüğü ile oldukça kolay fark edilebilmekte.

B2B E-Ticaret Yazılım Fiyatları hazır e-ticaret paketleri içerisinde yazılımsal ve tasarımsal olarak özel yazılıma en yakın çalışma olması nedeni ile talebinizin zorluğuna göre B2B e-ticaret yazılımı fiyatı belirlenir. Ortalama B2B e-ticaret yazılımı fiyatları ise 4,000 – 10,000 dolar fiyat aralığında ilerlemektedir.

E-Ticaret Çözümleri

E-Ticaret Çözümleri içerisinde B2B çözümleri firmaların çalışma yapılarına göre şekillendirilen bir yapıdadır.

Örneğin A sınıf 500, B sınıf 1,000, C sınıf 5,000 bayiniz var ve hepsinin kazanım oranları farklı, ayrıca bu bayi sınıflarının kendine bünyesindeki satışçılarının bayiye bağlı ayrı satış ekranları ve kazanım var dediğinizde buna özel bir B2B e-ticaret yazılımı yapmak gerekliliktir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Amerikalı yazar John C. Maxwell şöyle demiş, ‘Dünün yöntemlerini bugünün dünyasında kullanmakta ısrar eden kişi, yarının işinde olmayacaktır.’

Unutmayalım insanı ayakta tutan geleceğe dair umutlarıdır. Örneğin buram buram Hollywood efekt kokmasına rağmen Geleceğe Dönüş film serisinin insanda yarattığı algı umut ve geleceğin öngörülebilir olmadığı üzerinedir. Umut, insanın doğum ile beraber başlayan ölüm süreci içerisinde yaşanan an da küçük de olsa kendini iyi hissetmesine yönelik bir destektir.

Geçmiş birikiminiz ile her an yeni bilgilere açık olarak yaşanan an ve geleceğin insanı olabilmek umut ister.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER