E-Ticaret

B2B Sistem Kurmak

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

21 Haziran 2019 14:01:52
0Yorum
464Okunma

B2B Sistem Kurmak yani B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) toptan satış ve grup işletme bünyesinde bir Web tabanlı sistem kurma olarak da tanımlanabilir. B2B sistem kurmak için öncelikle firmanızın bayi ağı ve satış kanalı yönetimi bilgilerini e-ticaret yazılım firmanız ile paylaşmanız gerekir.

B2B Sitesi Kurmak İstiyorum iradesini gösterdiğinizde yapmanız gereken en önemli hareket kurumsal bir yazılım firması ile profesyonel alanda bir antlaşma yapmak. Sonrasında B2B sistem kurmak için gerekli olan işletmenizin çalışma prensipleri. Bayi ağı ve satış ağı yönetimi için en önemli konulardan biri birbirlerinden bağımsız hareket eden bu yapıların kendilerine özel olan bilgiler dışında kalan bilgilere ulaşmadan sizin ile yürütecekleri alışveriş ve kazanımlardır. Genel prensip olarak %100 bilgi güvenliği ya da güvenliğin olamayacağını ya da genel olarak ticari bilgilerde şeffaflık politikasını savunan biri olsam da ticari sırlarınız denen işletmenizin bayilere verdiği kazanımlar çeşitli nedenler ile farklılık gösterebilir ve bu bilgilerin geniş alanda paylaşımı yönetimi güçleştirebileceği için güvenli bir B2B sistem kurmak bu anlamda işletmenizin faydasına olabilir.

B2B Kur

B2B Kur konusu bazen yanlış anlaşılabilmekte, açık kaynak yazılımlar ile kendinizin oluşturduğu Web sitesinden çok daha fazla emek, zaman ve maliyet isteyen oldukça karmaşık bir yazılım sistemi. Yazılım günümüzde bir noktaya kadar kolay gibi gözükse de şu aşamada kurumsallaşmış e-ticaret firmaları ile yapacağınız çalışma en sağlıklısıdır.

B2B E-Ticaret

B2B E-Ticaret yazılımı üyelik oluşturma ve gruplandırma temelinden ortaya çıkan bir yapı olduğu için B2c yazılımları ve C2c yazılımları içerisinde de çokça karşınıza çıkar.

B2B Yazılım yalın hali ile ancak orta ve büyük ölçekli firmaların bünyesinde karşılaşabileceğiniz yazılımlardır. Büyük bir işletme düşünün A sınıf, B sınıf, C sınıf bayileri ve bunlardan bağımsız satış ağları var. Her bir bayi ya da satış ekibinin kazanımları birbirlerinden farklı ve bu durum içerisinde kampanya düzenlemek istiyorsunuz. Başarılı olmanın en önemli yolu bayi ve satış ağının birbirlerinden bağımsız hareket etmesini organize edebileceğiniz Web tabanlı yazılımsal platform yani B2B sistem kurmak dır.

B2B Site Fiyatları

B2B Site Fiyatları ise özel yazılım haricinde özgün bir çalışma yapmanız gerekir ise hazır paket ile bu hizmeti sunan kimi kurumsal yazılım firmaları mevcut. Genelde B2B sistem kurmak için ortalama fiyatlar 4.000 – 10.000 dolar aralığında yapılabilmektedir. Tamamen siz özel bir yazılım yaptırmak isterseniz ortalama düzeyde bir hizmet alabilmek için en az 10.000 dolar gibi bir fiyat çıkar karşınıza.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Leonardo da Vinci rönesans dönemine yalnız sanatsal olarak değil, çeşitli alanlardaki araştırmaları, tasarım ve buluşlarıyla da katkıda bulunmuş, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından biri kabul edilir. Leonardo da Vinci üstadın güzel bir sözü, ‘Bilgiyi deneyimle ve inatla test etmeye bağlı ol ve hatalarından öğrenmeye açık ol.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER