E-Ticaret

B2c E-Ticaret Yazılımı

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

23 Mart 2019 12:13:22
0Yorum
393Okunma

B2c E-Ticaret Yazılımı aslında en sıklıkla karşılaştığınız e-ticaret web sitesinin arka planda kodlama dili üzerinden yazılımsal olarak tasarlanıp, modellendirilip son kullanıcıya sunulmasıdır. B2c e-ticaret yazılımı aslında sizin en çok kullandığınız birçok e-ticaret sitesinin yapısal ve tasarımsal olarak temelini oluşturmakta.

E-Ticaret Sitesi Paketleri ni açıklarken temel farklar aşağıdaki şekildedir. Bu paketler içerisinde en çok kullanılan b2c e-ticaret yazılımı olsa da son dönemde c2c modelleri üzerinden bazı sektörlere çalışmalar yürütülmekte. Esnaf ve kobilerimiz tarafından Türk ticari kültürlerinden olan Ahilik e benzer şekilde algılanmakta c2c modeli. Dernekler, birlikler ya da loncalar gibi iş ve esnaf örgütlerinin yönlendirmeleri ile pazaryeri, iş kolları benzeri olarak toplanan küçük ve orta ölçekli işletmeler C2c yazlımlar ı ile e-ticaret e atılmakta.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar son dönemde oldukça çoğalsa da konu ile ilgili uzmanlık zaman ve işlem bazında ciddi bir tecrübe gerektirmektedir. Ama maalesef sektörel bazda en çok yapılan hata yazılım şirketlerinde tek yönlü çalışan personellerin kısa bir zaman zarfında kendilerini hazır hissettiğine inanıp tek başına yazılım yapmaya çalışıp başarısız olduğu noktada konuyu açık kaynak yazılımlar üzerinden çözmeye çalışması sonucu tüketicinin yanıltılmasıdır. B2c e-ticaret yazılımı ve benzeri e-ticaret paketleri dışarıdan kolay gözükse de dünya standartlarında hazırlanması oldukça emek, zaman ve finans isteyen bir konudur.

E-Ticaret Çözümleri

E-Ticaret Çözümleri aslında konunun içerisine girilse bile gri bir alan olarak kaldığı için güven üzerine kurulu bir ilişki ağı üzerinden çözümler üretilebilmekte.

Yazılımsal anlamda çok yetersiz bilindik firmaların fiyatlarını yüksek tutabilmesi yada geliştirmeleri çok iyi özgün altyapıların fiyatları uygun olsa dahi sıkıntılar yaşaması söz konusu olabilmekte. Çözüm odaklı incelemelerinizi yaparken odaklanmanız gereken konu, fayda maliyet analizi üzerinden deneme sürümü incelemeleri üzerine yoğunlaşmalı.

E-Ticaret Demoları yani deneme sürümleri ciddi firmaların web sitelerinde mevcut, özellikle seçim yapmanızda panel kullanımı kolaylığının testi açısından oldukça faydalı.

E-Ticaret Paketleri Karşılaştırma

E-Ticaret Paketleri Karşılaştırma sı yapılırken en dikkat edilmesi gereken husus sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilme düzeyi olmalı. İhtiyaçlarınızı ve taleplerinizi süreç içerisinde makul fiyatlar ile yapacağını belirten firmalar ya da bu ve benzeri taleplerin makul bölümünü dikkate alacağını taahhüt eden yazılım firmaları tercihiniz olmalı.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Profesyonel satrancın genç ustası Magnus Carlsen in bir sözü, ‘Öz güven çok önemli. Kritik anlarda rakibinize aşırı saygıdan dolayı korkakça kararlar vererek kazanamazsınız. Tahtada fırsatlar görürsünüz ama daha da fazla kısıtlayan vardır. Yeterli sebebim olmadığı zamanlarda bile satranç tahtasında yaptıklarıma inandım. İmkanlarınızı abartmak o imkanları küçük görmekten daha iyidir.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER