E-Ticaret

Bayi Yazılımı

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

20 Haziran 2019 12:43:00
0Yorum
322Okunma

Bayi Yazılımı olarak birçok çeşit örnek verilebilir olsa da genelde bayilerin kullandıkları e-ticaret yazılımı olan B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) olarak adlandırılan bayi ve satış ağı yönetimi sisteminden bahsedilmektedir. Bayi yazılımı ana firma tarafından yönetici olarak kullanılan sisteme bayilerin dahil edilmesi ile gerçekleşen bir yazılımsal platformdur.

B2B Yazılımı Nedir sorusunun kısaca yanıtı B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) olarak adlandırılan üyelik oluşturma, gruplandırma esasına dayalı Web tabanlı yazılımsal bayi ve satış ağı yönetimi sistemidir. Bayi yazılımı sayesinde bayiler birbirlerinin ana firma ile olan antlaşmalarını görmeden kendi ticari ilişkilerini yürütebilmektedirler. Bayi yazılımı temelde bayi ve satış ağı yönetimini kolaylaştırmayı hedefler.

Bayi Yönetim Sistemi

Bayi Yönetim Sistemi yazılımları son dönemde lüks olmaktan çıkıp birçok işletme için neredeyse ihtiyaç halini almıştır. Bayi yazılımı Geniş bir alana yayılmış ayrıca birbirinden farklı hakkediş ve kazanımlara sahip bayi ya da satış ağını organize edebilmek adına iş yükünüzü oldukça hafifletir.

B2B E-Ticaret

B2B E-Ticaret yazılımı kurumsal ve profesyonelce hazır paket olarak sunan firmalar oldukça az sayıdadır. Bunun ana nedeni hazır paket olmasına rağmen her firmanın kendine has özelliklerine uyum sağlanabilmesi adına tasarımsal ve yazılımsal olarak değişiklikler yapılabilmesidir. Hazır paket e-ticaret yazılımları içerisinde bayi yazılımı özgün hazırlanışı ile özel yazılıma en yakın yazılım paketidir.

B2B Sistemi Kurmak için oldukça özgün bir çalışma yapmanız gerekse de hazır paket ile bu hizmeti sunan firmalar mevcut. Genelde B2B bayi yazılımı fiyatları ise kurumsal yazılım firmalarında 4.000 – 10.000 dolar aralığında yapılabilmektedir. Özel bir yazılım yaptırmak istenir ise sağlıklı bir hizmet alabilmek adına taban fiyat en az 10.000 dolar olarak alınabilir.

Yapay Zeka B2B Yazılım

Yapay Zeka B2B Yazılım ise muhasebe, stok cari yönetimi, personel yönetimi, bayi yönetimi ve müşteri verilerinin tek bir alanda toplanarak şirketinizin tüm işlemlerine anlık müdahale edebilmenize olanak verebilecek halen geliştirme aşamasında olan bir çalışma.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Leonardo da Vinci rönesans dönemine yalnız sanatsal olarak değil, çeşitli alanlardaki araştırmaları, tasarım ve buluşlarıyla da katkıda bulunmuş, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından biri kabul edilir. Leonardo da Vinci üstadın güzel bir sözü, ‘Engeller zorluklar beni yıldıramaz, her engel beni daha iyiye doğru kaçınılmaz değişime iter. Gözünü bir yıldıza diken kişi kararını değiştirmez.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER