İnternet

Bir eticaret sitesi neden mobil uyumlu yapılmalıdır?

20 Ocak 2016 16:07:59
1Yorum
4798Okunma

E-Ticaret sitenize mobil bir cihazdan giren bir ziyaretçi düşünün. Bu ziyaretçi eticaret sitenizi kolayca inceleyerek aradığı ürünü bulabiliyor mu, yoksa eticaret sitesinin kullanımı çok mu zor?

Bir eticaret sitesinin masaüstü sürümünün mobil bir cihazdan görüntülenmesi ve kullanılması zor olabilir. Ziyaretçinin, mobil uyumlu olmayan eticaret sitesini inceleyebilmek için sıkıştırma veya yakınlaştırma yapması gerekebilir. Ziyaretçiler bunu moral bozucu bir deneyim olarak görür ve büyük olasılıkla eticaret sitesinden çıkarlar. Alternatif olarak, mobil uyumlu bir eticaret sitesi kolayca okunabilir ve hemen kullanılabilir.

Türkiye’de, akıllı telefon kullanıcılarının %94'ü internet’e telefonlarından girmektedir. İşin ilginç tarafı, mobil den internete girmenin %77'si evden veya iş yerinden yapılmaktadır; bu mekânlarda büyük olasılıkla masaüstü bilgisayarlar da mevcuttur.

Mobil eticaret sitesi, işiniz için kritik önem taşır ve bu önemini korumaya devam edecektir. Çok iyi bir eticaret sitesine sahip olsanız dahi, ziyaretçilerin mobil cihazlarını kullanarak eticaret sitenizi ziyaret ettiklerinde iyi bir deneyim yaşayıp yaşamadıklarından emin olunuz. 

Yorumlar (0)

Hikmet Cantürk, 19 1 2016 10:57:03
İnternet kullanıcılarının hemen hemen %90 nı artık mobilden internet kullanıyor. Tüm sitelerin mobil uyumlu olması bence artık zorunlu eticaret siteleri özellikle mobil olmalı herkes cepten internet kullanıyor mobil uyumlu olmayan bir eticaret sitesinden alışveriş yapmak oldukça zor.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER