E-Ticaret

Blog Yazmanın E-ticaret Sitelerine Faydaları

27 Ocak 2017 18:25:46
3Yorum
3058Okunma

İnternet dünyasında çok sayıda blog sitesi bulunuyor ve bu bloglar yüksek okuyucu kitlesine sahipler. Gerek kişisel bloglar, gerek bilgi amaçlı yazılan bloglar, gerekse eticaret blogları çok fazla dikkat çekiyor ve büyük takipçi kitlelerine ulaşıyorlar.

İnternet dünyasında çok sayıda blog sitesi bulunuyor ve bu bloglar yüksek okuyucu kitlesine sahipler. Gerek kişisel bloglar, gerek bilgi amaçlı yazılan bloglar, gerekse eticaret blogları çok fazla dikkat çekiyor ve büyük takipçi kitlelerine ulaşıyorlar. Bazı bloglar kişiler için gelir kaynağı bile olabiliyor. Biz de bugünkü konumuzda eticaret sitelerine blog yazmanın faydaları nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

SEO ya Büyük Katkı Sağlıyor!

Eticaret siteleri genel olarak yazı, anahtar kelime ağırlıklı olmadığı için bir destekleyici olarak blog siteleri kullanılıyor. Blog sitelerine daha detaylı içerikler, anahtar kelimeleri kullanabildiği yazılar rahatlıkla eklenebildiği için SEO açısından büyük faydalar sağlıyor. İnternette araştırma yapan müşterileri blog siteleri üzerinden eticaret sitelerine yönlendirmek daha kolay olduğu için çoğu eticaret firması blog yazıyor. Markanızla ilgili ne kadar özgün kaliteli ve fazla içerik eklerseniz Google’da aramalarda çıkma şansınız aynı oranda artacaktır. Ancak bloğunuza içerik eklerken olabildiğince özgün olmalı, kopyala yapıştır yapmaktan kaçınmalısınız. İçeriklerin içerisindeki anahtar kelimeleri bold olarak göstererek sitenizin daha hızlı indekslenmesini sağlayabilirsiniz.

Takipçiler ve Sizin Aranızda Köprü Vazifesi Görür

Blog sitenize ekleyeceğiniz içeriklerle müşteriler sizi tanımış olur, içeriklerinizin altına müşteriler yorum yaptıkça sizde onları tanımış olursunuz ve onların ne istediği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Blog sitenizi takip eden kişiler içeriklerinizi paylaşarak reklamınızı yapmış olur.

Sosyal Medyada Reklamınız Yapılmış Olur

Bu maddenin gerçekleşmesi için öncelikle kaliteli içerikler üretmelisiniz ve okuyucu odaklı yazmalısınız. Satış amacı taşıyan yazılar takipçileri sosyal medyada içeriklerinizi paylaşmaktan vazgeçirebilir. Tamamen okuyucularınızın yararlanabileceği şekilde içerikler üretirseniz etkisi kısa zamanda görebilirsiniz. Reklam kokan içerikler takipçilerin içindeki okuma hevesini de alacaktır. Kendi açınızdan düşünürseniz sizde aynı durumla karşılaştığınızda yazıyı okumaktan vazgeçersiniz.

Aynı zamanda blog sitesinin faydaları arasında kesinlikle satışa yönlendirme durumu da vardır. Blog sitenizle kişilerin gönlünü kazanırsanız eticaret sitenizden mutlaka alışveriş yapmak isteyeceklerdir. Blog sitenize içerik eklerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor, blog sitesi nasıl kullanılmalıdır bu ve bunun gibi soruların cevaplarını da sizler için ilerleyen günlerde vermeye çalışacağız. Takipte kalın. 

Yorumlar (0)

Burak Demirci, 30 0 2017 12:11:31
ziyaretçilerin ve müşterilerin taleplerini daha iyi şekilde anlamamı ve değerlendirmemi sağlıyor. Yorum bölümünün açık olmasını tüm blog sitelerine öneririm.
Canan Türkmen, 30 0 2017 11:46:50
Bencede kaliteli içerikle büyük faydalar sağlanabilir, kendi sitemde benimde bir blog bölümüm var etkili oluyor
Mehmet Kara, 30 0 2017 11:04:29
Bencede blogun eticaret sitelerine faydası çok fazla doğru içerik hazırladıktan sonra seoya etkisi oldukça büyük

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER