E-Ticaret

Bursa E-Ticaret Sitesi

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

05 Eylül 2019 14:37:23
0Yorum
414Okunma

Bursa E-Ticaret Sitesi alanında diğer tüm ticari konular gibi ilk atak yapan şehirlerimizden. Bursa tarih boyunca ticaret yollarının kesiştiği ve Devlet-i Aliye Osmanlı ile şahlanışa geçen en büyük şehirlerimizdendir. Tekstil Sektörü, Ağır Sanayi ve Mobilya gibi birçok alanda dev firmaları barındıran Bursa e-ticaret sitesi konusunda da hızlı bir uyum süreci yaşamakta.

E-Ticaret Paketleri bilinenin aksine sadece birkaç versiyon değildir. Özel yazılım tarafında oldukça fazla çeşitlendirilebilir olsa da altyapısı konusunda temel ayrımları ile aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

  • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. B2C E-İhracat Çoklu Dil ve Para Birimi ile Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası.
  • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi, Toplu Ürün Satışı.
  • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri Üzerinden Komisyon Geliri.

Hazır E-Ticaret Sitesi

Hazır E-Ticaret Sitesi her daim özel yazılma oranla oldukça uygun fiyatlarla ve çok daha kısa zaman zarfında faaliyete geçer. Özel yazılım düşünüldüğü kadar kolay bir konu değildir. Bu konuda birden fazla uzmanlık alanı isteyen bir durum mevcuttur. 10.000 Doların altında hazırlanan bir özel yazılımda açıkçası çok da özen gösterilmiş bir yazılım olmaz, olamaz.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar içerisinde bir seçim yapmak için en çok dikkat edilmesi gereken husus firmanın kurumsallığının yanı sıra referansları ve demo kullanımıdır. Referansların çeşitliliği tasarım konusunda özgün bir çalışma yapılıp yapılmadığını ortaya çıkarır. Demo kullanımı ise size sitenizin hazır paket olması nedeni ile sunabileceği imkanların çerçevesini gösterir. Eğer bu alanlarda yeterli ise ve süreç içerisinde ücretsiz teknik destek, eğitim ve yazılım güncellemesi konusunda güven veriyorsa tercihiniz bu yönde olmalı.

Anahtar teslim e-ticaret sitesi diye tabir edilen çalışmaların aslında sorunların anahtarın tesliminden sonra başladığının bilincinde olunması gereken durumlar olduğu unutulmamalı. Bursa e-ticaret sitesi yazılım firmaları olsun Türkiye’nin geneline çalışan kurumsal e-ticaret yazılım firmaları olsun, bu konuda unutulmaması gereken konu aslında fiziki olarak bir ürün temin etmiyorsunuz, bir hizmet temin ediyorsunuz ve hizmette devamlılık esastır.

Bursa E-Ticaret Firmaları üzerine bir arama yapıyorsanız unutmayınız hazır e-ticaret hizmeti Web üzerinden verilen ve internet yardımı ile tüm dünyadan uzaktan bağlantıyla destek verilebilen bir alandır. İlla fizikken bir destek almanıza gerek yoktur. Bu nedenle Bursa e-ticaret sitesi yazılım firmaları da tarafınızdan tercih edilebilir olsa da tüm Türkiye’den hizmet alabilirsiniz. Kısaca Bursa e-ticaret sitesi yazılım firmaları ile kendinizi kısıtlamayın. İstanbul’da oldukça başarılı yazılım firmaları mevcut.

Ulusal E-Ticaret

Ulusal E-Ticaret sıklıkla kullanılması gerektiğine inandığım bir tabirdir. Özellikle son dönem ülkeler arası ticaret savaşlarında ülkelerin marka değeri olan özel firmalarını korumaya yönelik mücadeleleri ülkemizde de örnek alınmalı. Yeğencilik gibi bir grup ya da bir zümreye özel bir sahiplenmeden bahsetmiyorum, ulusal bir sahiplenme. Bursa e-ticaret sitesi olabilir Kars e-ticaret sitesi olabilir, dünya çapında değer olabilecek firmalarımıza her anlamda devlet desteği verilmeli ve Türkiye’nin de alibaba.com amazon.com ve e-bay gibi küresel değerleri olmalı.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Orhan Gazi ise Bursa’nın fethinde savaşa bizzat yardıma gelen ve çarpışan evliyanın gönlünü almak, onların bereketli dualarına kavuşmak için bir imaret yaptırdı. Onları Bursa’ya davet etti. Bu arada Bursa’nın fethinden sonra bir daha görmediği Geyikli Babanın da gelmesini istedi, “Eğer gelmezse, ben varıp elini öpeyim.” dedi. Geyikli Babayı arayıp buldular. Sultanın sözünü arz ettiler ve Bursa’ya davet ettiler.

Geyikli Baba bu davete rıza göstermedi. “Sakın Orhan da gelmesin. Dervişler gönül ehli olurlar, gözetirler. Öyle bir vakitte varırlar ki, vardıkları zamanda ettikleri duanın kabul olmasını arzu ederler.” buyurdu. “Bari Orhan Gaziye dua et.” Dediklerinde, “Biz onu hatırımızdan çıkarmıyoruz. Her zaman devletine dua ile meşgulüz. Onun İslamiyet’e hizmeti sebebiyle, sevgi ve muhabbeti kalbimizde taht kurmuştur.” diye haber gönderdi.

Aradan zaman geçti. Geyikli Baba, dergâhının yanından bir ağaç dalı keserek omuzuna alıp yola revan oldu. Doğru Bursa Hisarına vardı. Padişah sarayına girip, avlu kapısının iç tarafına, getirdiği dalı dikmeye başladı. Sultan Orhan Gaziye haber verdiler. “Bir derviş gelmiş, saray avlusuna ağaç diker.” dediler. Sultan çıkıp hâli gördü. Bu dervişin Geyikli Baba olduğunu bildi.

Geyikli Baba, ağacı dikince doğruldu ve Orhan Gaziye, “Bu hatıramız burada kaldığı müddetçe, dervişlerin duası senin ve neslinin üzerindedir. Senin neslin ve devletin bu ağaç gibi kök salacak, dalları çok uzaklara ulaşacak, evlatların din-i İslam’a çok hizmet edecekler.” deyip, “Kökü sabit, dalları ise göktedir.” mealindeki, İbrahim süresi 24. ayet-i kerimesini okudu. Az sonra da geldiği gibi gitti. Diktiği ağaç ulu bir çınar oldu. O ağacın bugün Bursa’da hazret-i Üftâde’ye giden Kavaklı Caddedeki çınar ağacı olduğu söylenmektedir.

Bursa e-ticaret sitesi olsun tüm Türkiye olsun ticaret ile uğraşanlar için günümüzde e-ticaret lüks değil ihtiyaçtır.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER