Kategoriler

C2C İş Modeli

01 Ağustos 2016 17:46:17
0Yorum
4489Okunma

C2c iş modeli günümüzde en popüler eticaret modellerinden biridir. C2c iş modeli sorunsuz eticaret’in yapıldığı iş modelidir.

C2c iş modeli ile kolayca binlerce ürünü sıfır sermaye ile satabilirsiniz. Dünyada denenmiş ve başarıya ulaşmış birçok c2c iş modeli bulunmaktadır.

C2c iş modeline sahip ülkemizde en başarılı olanlar, sahibinden, n11, gittigidiyor, sanalpazar şeklinde sıralanmaktadır. C2C İş Modeli ile ürün stok yapmadan milyonlarca ürünü çevrim içi bir platformda sergileyerek komisyon üzerinden gelir elde edebilmektesiniz.

C2c İş Modeli Nasıl Çalışır?

C2c iş modeli ile oluşturacağınız eticaret sitesinde siz içerikle uğraşmazsınız. Satıcılarınız c2c eticaret sitenize ürünlerini eklerler, alıcılar satıcıların ürünlerini incelerler ve satın almak istediklerinde ürünü online satın alırlar.

Satın alınan ürünün ödemesi ödeme kuruluşunun havuzunda bekletilir. Satıcı ürünü alıcıya gönderir alıcı ürünü teslim aldığını onaylar, onay surecinden sonra ödeme kuruluşu havuzdaki tutarın komisyon ücretini kesip geriye kalan tutarı satıcıya gönderir.

C2c iş modelinde satılan ürünün vergisel ve hukuksal boyutlarından satıcılar sorumludur. C2c iş modeli ile eticaret yapan bir girişimci satılan ürünün faturasından sorumlu değildir.

C2c İş modelini Ülkemizde şuan destekleyen birkaç ödeme kuruluşu bulunmaktadır, her bankanın normal sanal pos’u ile c2c eticaret yapılamamaktadır.

C2c iş modelleri ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız KMK Bilgi Teknolojileri C2c eticaret hakkında ücretsiz danışmanlık sağlamaktadır.

Danışma Hattı: 0850 333 0 565 veya [email protected] 

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER