E-Ticaret

C2C Yazılım

24 Ekim 2018 11:37:09
0Yorum
533Okunma

C2C yazılım nedir? Sorusundan önce C2c nedir sorusunu cevaplayalım. C2C (Consumer to consumer), internet üzerinden tüketiciler arasında yapılan alışverişi ifade eder. C2C E-ticaret modelinde tüketiciler bir e-ticaret sitesinde bir araya gelerek ürün/hizmetlerini sergilerler ve alıcı tüketiciler de o ürün/hizmeti e ticaret sitesinden satın alır.

 

C2C Yazılımı

C2c e-ticaret modelinin çalışmasını c2c yazılımı sağlar. C2c yazılımı normal e-ticaret yazılımlarına göre çok daha farklıdır, birçok ayırıcı özelliği bulunmaktadır.  Normal e-ticaret yazılımlarında satıcı kavramı yoktur, satıcı e-ticaret sitesini kuran kişidir, lojistik ve sipariş ödemeleri tek hesaptan yönetilir. C2c’de sistem bu şekilde çalışmaz, c2c yazılımı bir c2c e-ticaret sitesinde satıcılar için, ayrı bir kontrol paneli oluşturur. Bu kontrol paneli aracılığıyla satıcılar kendi ürünlerini c2c yazılım özelliğine göre siteye eklerler ve yönetirler. Aynı şekilde satıcılar c2c yazılım özelliğine göre siparişlerini ve diğer farklı özelliklerini yönetebilirler.  

 

KMK C2c Yazılımı

2012 yılında çalışmalarına başlayarak 2014 yılında ilk c2c yazılımı oluşturan KMK Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi bugüne kadar yüzlerce c2c yazılımı ile c2c e-ticaret sitesi oluşturmuş, birçok büyük c2c e-ticaret sitesine danışmanlık desteği sağlamıştır.

Normal e-ticaret yazılımlarına göre daha kapsamlı olan c2c yazılımları yüksek nitelikli e-ticaret siteleri oluşturulmasını sağlar. Normal bir e-ticaret yazılımı ile c2c pazaryeri e-ticaret projesini hayata geçiremezsiniz. C2c e ticaret fonksiyonlarına sahip olması gerekmektedir ve aynı şekilde sektöre, projeye göre esnek bir altyapısı olmalıdır.

Türkiye’de en iyi c2c yazılımı ile sende c2c projelerini oluşturabilirsin. KMK c2c yazılımları projene özel olarak tasarlanır ve hazırlanır. Sana özel olarak hazırlanan c2c yazılımını ömür boyu kullanım hakkına sahip olarak kullanabilirsin. Ya ne her yıl lisans ücreti ödemeden sana özel bir c2c yazılımı satın almış olursun.

C2C yazılım demosunu ücretsiz kullan

 

Hazır C2C Yazılımı

Aslında c2c yazılımlarında hazır diye bir kavram yanlıştır. Yüksek nitelikli büyük e-ticaret siteleri hazır denilen e-ticaret yazılımları ile oluşturulamaz. KMK Bilgi Teknolojileri c2c yazılımları hazır olarak gözükse de aslında hazır bir yapı değildir. Her c2c e-ticaret projesi özel tasarım ve uygulamalarla hazırlanır.

KMK C2c e-ticaret sitenizi nasıl hazırlar? İlk önce projeniz uzmanlar tarafından projelendirilir, hazırlanan proje sizinle paylaşılır. Projeye uygun tasarım hazırlanır, hazırlanan tasarım c2c yazılıma entegre edilir. Yine, projeye uygun c2c modüller aktif edilir veya hazırlanır ve proje tamamlanmış olur. Proje Beta yayına girdikten sonra geri dönüşümler izlenir ve iyileştirmeler gerçekleştirilir.

C2c yazılımı ile sanal mağazanı kolayca oluşturabilirsin. KMK C2C yazılımını inceleyerek sana uygun c2c yazılımı belirleyebilirsin.

C2C Yazılımlarını incelemek için tıklayınız.

 

C2c E-Ticaret Siteleri

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketleri c2c e-ticaret modelini kullanmaktadır ve e-ticaret modelleri içerisinde en popüler olan e-ticaret modelidir. C2c e-ticaret modelinde bir e-ticaret projeniz varsa Türkiye’nin ilk ve tek c2c yazılımı kullanarak kolayca c2c projeni gerçekleştirebilirsin.

Türkiye’de ve dünyada birçok c2c e-ticaret sitesi bulunmaktadır ve her geçen gün sayıları artmaktadır. İnternet kullanımının yaygınlaşması c2c e-ticaret sitelerinde de artışın olmasını sağlamıştır. Ülkemizde bulunan c2c e-ticaret siteleri oldukça başarılı olmuştur, milyonlarca ürün bulunabilir büyük alışveriş platformları olmuşlardır.

Ve halen c2c e-ticaret pazarında büyük açıklar bulunmaktadır, sektörel, bölgesel bu açıklar git gide kapatılmaktadır. Eğer c2c e-ticaret sitesi oluşturmayı planlıyorsan bu açık sektörleri ve bölgeleri değerlendirmen projen için sağlıklı olacaktır.

KMK Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi bu alanda sana ücretsiz danışmanlık desteği sağlamaktadır. Bir c2c e-ticaret sitesi projen varsa ücretsiz danışmanlık desteği alabilir, projeni KMK Uzmanları ile birlikte oluşturabilirsin.

C2c e-ticaret sitelerini incelemek için tıklayınız.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER