Çanakkale de Bilişim Firmaları

Bilişim Firması; temelinde Algoritmik süreçlerin, sistemsel tasarımların ve günümüz bilişim teknolojilerinin bulunduğu (bunlardan herhangi birine dair) hizmetler veren, bu alanlara dair çalışmalar yürüten ve bu alanları yakından takip eden firmadır.

Bilişim geniş bir yelpazeye sahiptir. Bunun içinde yazılım-donanım-tasarım-network ve hatta dijital medya ile SEO da dahildir. Tabi dijital kısmını ağırlık olarak ajanslar üstlense de, bu da bir bilişim firması hizmeti olarak geçebilmektedir.

 

Maddeler halinde sıralayacak olursak Bilişim Firması Ne İş Yapar ?

 

*Yazılım (Web yazılımları, özel yazılımlar, masaüstü yazılımları, mobil uygulamalar, paket yazılımlar gibi)

*Tasarım (Web tasarım, sistem tasarımı, mobil uygulama tasarımı, grafik tasarımı)

*Donanım & Network (bilgisayar donanımları, özel ağ ve internet sistemleri)

*Dijital Medya (Sosyal medya & marka yönetimi)

*SEO (Arama motoru optimizasyonu)

            Bilgisayar kullanımı yirminci yüzyılın özellikle son on yılında büyük bir hızla artmıştır. Bu artış, hem tüm dünyaya yayılarak hem de kullanım alanı çeşitlenerek olmuştur.

Bilişim Teknolojileri; bilgisayar sektöründeki gelişmelerin sonucunda ortaya çıkmış ve verileri saklamak, iletmek ve işlemek için kullanılan bilgisayar donanım ve yazılım teknolojilerini içeren bir alandır. Ancak bugün için Bilişim Teknolojileri (BT), yalnızca bilgisayar sistemlerinin kurulması ve yazılımların yapılandırılması ile sınırlı bir alan değildir. BT, güncel bir bakışla; bilgisayar donanımı, yazılımı, bilgisayar ağları, iletişim teknolojileri, bu alanda yetişmiş insan gücü, prosedürler, internet, intranet ve iletişim araçları gibi çok sayıda bileşene sahiptir. Bilişim sektörü dünyada son 50 yıldır var olan ancak günümüzde olağanüstü öneme sahip olan bir sektördür. Katma değeri oldukça yüksek olan bilişim sektörü, gelişmiş ülkelerde gözde sektörlerin başında gelmektedir.

Bu konuda, Çanakkale’deBilişim firması WEBELECTRA olarak konusunda uzman olan bilişim danışmanlarımız ve ihtiyaç duyabileceğiniz donanımsal sorunlarda teknik servis personellerimiz sizlere destek vermektedir.

*Bizden hizmet alabileceğiniz konular;

*Yazılım çözümleri

*Web yazılım hizmetleri

*Network sistemi kurulumu

*Wi-fi ve hotspot sistemi kurulumu

*Kablosuz veri ve görüntü aktarımı hizmetleri

ABONE OL!

Yazılarımız haftalık olarak e-posta adresine gelsin!

E-Bülten Listemize Kayıt Olun »
Sahibinden Benzeri Script
Bilişim teknolojileri, her geçen gün bir çığ gibi büyüyerek ve hızlanarak küreselleşen dünyamızın evrensel gelişme aracı olmuştur. Ülkemiz, dünya bilişim sektöründe hem jeolojik, hem de sosyal yapı olarak başarılı olabilecek ülkeler arasındadır. Bu nedenle, Bilişim sektöründe deneyimlerimi arttırmak ve faydalı olabilmek için sektörün öncüsü KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş. den almış olduğum eğitimler neticesinde, Çanakkale İl temsilciliğinde, Bilişim Danışmanı olarak iş hayatıma devam etmekteyim.

Yorum Alanı

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*