İnternet

Çanakkale Yazılım Firmaları

SSS

Nihal ACAR,
Editör

08 Mayıs 2017 17:15:04
0Yorum
2951Okunma

Bilgisayarda donanıma hayat vererek bilgi işlem için kullanılan tüm programlara yazılım denir. İnternette teknolojilerin ve sanal piyasanın büyük yükseliş gösterdiği açık bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bu yükselişte web tabanlı yazılımların önemi çok büyük olduğu gibi, web tabanlı yazılım uygulamalarının sunduğu fırsatlar da çok fazladır.

Çanakkale webyazılım firması, Web Electra olarak,yazılım firmalarının asıl işinin, teknolojinin nelere izin verdiğini araştırmak, müşterinin nelere gereksinim duyduğunu sorgulamak ve neye para ödeyeceğini tahmin ederek o yönde ürünler geliştirmek olduğunu söyleyebiliriz.

Dünyadaki teknolojik gelişmelere hızla uyum sağlamak, hizmet verdiği işletmelere de aynı değişimi yansıtarak, müşterilerinin verimli, rekabetçi ve kârlı firmalar olması yönünde çözümler üretmek bir yazılım firmasının sahip olması gereken en önemli ilkelerin başında gelir.Bilgisayar, akıllı cep telefonları, tablet ve akıllı ev aletlerinin yaygınlaşmasının yanı sıra uzay ve robot teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte yazılım sektörü daha büyük önem kazanmaya başladı. Bilgisayarınızın en ufak mouse hareketi, cep telefonunuzun video çekme özelliği, tabletten oyun oynama gibi basit görünen bütün işlemler titizlikle hazırlanan yazılımlar sayesinde gerçekleşebiliyor. Dolayısıyla bu yazılımları gerçekleştiren firmalar büyük pazar payına sahip bu yazılım sektöründe en iyi olmak adına mücadele veriyorlar. Yazılım firmaları askeri, sağlık, eğitim, güvenlik ve özel sektör gibi geniş alanlarda faaliyet gösterebilmekte, küçük ve büyük çaplı kamu ve özel sektörün bilgi saklama ve bilgi güvenliği konusunda da büyük yardımcı olabilmektedir.

Kobi olarak tanımladığımız firmalar da iş süreçlerini yönetmek için yazılıma ihtiyaç duymaktadırlar.Her işletmenin yaptığı işe göre ERP,CRM, HRM, MRP gibi yazılım talepleri olmaktadır.Daha çok ortak tüm firmalara hitap eden ERP yi biraz açacak olursak Kurumsal Kaynak Planlama anlamına gelen “Enterprise Resource Planning” kelimelerinden oluşmaktadır. ERP bir organizasyonun tüm veri ve proseslerinin tek bir noktada entegre edildiği bilgi sistemleridir. Genellikle ERP sistemleri donanım ve yazılımın da dahil olduğu çok sayıda bileşen içerir.

Firmalar ERP sayesinde Teklif, Sipariş,Satın alma, İrsaliye ve faturalama gibi süreçleri tek bir program ile farklı PCler ve kullanıcıların kullanımının harmanlanması ile sağlayabilirler.

Çanakkale’de bu ihtiyaçlara çözüm bulabileceğiniz yazılım firmaları bulunmaktadır.

Web Electra, Electra Networks, Kobi Destek Bilişim bu firmalara örnek olarak gösterilebilir.

Web Electra da yazılım konusunda uzman personeli ile Çanakkale de ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size hizmet vermektedir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER