E-Ticaret

Çince E-Ticaret Sitesi Yapmak

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

19 Eylül 2019 13:39:40
0Yorum
267Okunma

Çince E-Ticaret Sitesi Yapmak yazılımsal olarak arka planda ek bir sayfa ara yüzü oluşturmaktır. Genel kanı olarak sanıldığının aksine otomatik bir dil çevirisi yoktur, sağlıklıda olmaz. Bunun ana nedeni gramer ve deyim farkları sebebidir ki Çince e-ticaret sitesi yapmak isterseniz anlam kayması olmaması adına ek ara yüze sizin Çince bilgi girmeniz gerekir.

Dünyanın İlk E-Ticaret Sitesi belki de tam olarak bilinmeyebilir ama hatırlanacak olan Amazon.com ve Jeff BEZOS’dur. Jeff BEZOS aslında çok uluslu firmalarda genç yaşlarında üst düzey yönetici pozisyonuna gelmiş oldukça başarılı bir çalışan iken geleceği konusunda normal hayal gücünün ötesinde bir öngörüde bulunduğu elektronik ticaret konusuna yatırım yapan bir girişimci.

Belki de farklı dillerde özellikle de Çince e-ticaret sitesi yapmak dışarıdan oldukça zor gözükse de şu bir gerçek artık günümüz bilişim çağında yarım yamalak İngilizce bilgisi ile çok sağlıklı bir şekilde Çin ile ticaret yapan kişiler mevcut. Dil bilgisi çok önemli ancak unutmayalım ticaretin dili dünyanın her yerinde aynıdır.

Başlangıçta Çince e-ticaret sitesi yapmak için kesinlikle tercüme yardımı almanız gerekir ancak yine Çince ibareler ile iletişimin İngilizce ve E-Mail yolu ile yapılacağı sitenizde belirtilir ise daha sağlıklı bir zeminde ticaretinizi gerçekleştirmeniz mümkün.

E-Ticaret Siteleri Listesi

E-Ticaret Siteleri Listesi dikkatlice incelenir ise aslında başarının tesadüf olmadığı net bir şekilde anlaşılır. İyi bir yazılım ve arkasında durulan bir çalışmanın başarısız olması olanaksız.

E-Ticaretin Devleri

E-Ticaretin Devleri son yapılan araştırmalarda Türkiye özelinde aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

 • Hepsiburada.com
 • Amazon.com
 • Yonkamüzikmarket.com
 • Aliexpress.com
 • Kitapyurdu.com
 • GittiGidiyor.com
 • eBay.com
 • Morhipo.com
 • Çiçeksepeti.com
 • N11.com
 • Boyner.com

C2c Siteleri Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin sayfa oluşturması esasından hareketle ikinci el ürün satışı ve pazaryeri üzerinden komisyon geliri elde edilen bir çalışma. Ancak Çince e-ticaret sitesi yapmak C2c yazılımında mantıken oldukça güçtür. Bu çoklu dil seçeneği kullanmak istediğinizde mağaza açan her kişiye ayrı dil opsiyonu tanımlaması yapmayı gerektirir ki şu aşamada oldukça zor bir çalışma. Bu neden ile B2b ve B2c e-ticaret modellerinde Çince e-ticaret sitesi yapmak daha kolay olur.

E-Ticaret Yabancı Dil Bilgisi

E-Ticaret Yabancı Dil Bilgisi gerektiren bir alan değildir genelinde ancak e-ihracat konusunda bir çalışma yapacaksanız en azından temel İngilizce bilmenizde fayda var. Örnek vermek gerekir ise Alibaba.com da satış yapan çoğu Çin firması ile Google Çeviri aracılığı ile İngilizce e-mail yazışırsanız fark edersiniz ki onlarda Google Çeviri kullanıyor.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Bugün 19 Eylül Gaziler Günü. Ülkemizde Gazilik ünvanı devlet tarafından verilir ve ilk olarak bu ünvanı 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kararı ile alan vatanın kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmuştur.

Ozan ÖZMEN Ordu 1979 doğumlu, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni birincilikle bitirdi. Yedek subay olarak askere gitti. Komando eğitimi aldı ve uzun süre Güneydoğu'da görev yaptı. Bu görevi sırasında Kuzey Irak'ta yaralandı ve Gazi oldu. Ancak kısa süre sonra birliğindeki görevine döndü. Askerlik görevini tamamladıktan sonra ailesinin karşı çıkmasına rağmen polis oldu. Özel Harekât şubesinde göreve başladı. En zor çatışmaların içinde bulundu. Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde içinde bulunduğu araca yapılan saldırıdan yara almadan kurtuldu. Bartın Vali Yardımcısı babası Aydın ÖZMEN geniş bir çevreye sahip olmasına rağmen hiç “torpil” istemedi. Hep zor görevlere gönüllü olarak gitti.

Ozan ÖZMEN, Tatvan Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şubesi'ndeki görevini tamamladı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şubesi'nde görevlendirildi. Nusaybin, Silopi, Yüksekova, Şırnak'taki olaylar nedeniyle İstanbul'dan özel harekât polisi takviyesi başladığında, Gazi Ozan ÖZMEN henüz kısa süre önce bölgeden dönmesine rağmen gönüllü oldu. İstanbul'dan Nusaybin'e gidişinin üçüncü günüydü. Teröristlerin roketli saldırısı sonucu yaralananlardan birisi de Gazi Ozan ÖZMEN'di. 31 Mart 2016’da yaralı olarak Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne kaldırıldı. Ancak kahraman polis 15 gün sonra hayat mücadelesini kaybetti.

Geçmişte Gazi olan Şehidimiz Ozan ÖZMEN bu kadar aktif silahlı mücadeleler içerisinde yer almasına rağmen dört yabancı dil biliyordu. Çince e-ticaret sitesi yapmak konusunu gözünüzde çok büyütmemenizi dilerim. Nihayetinde ticaret dünyanın her yerinde aynıdır.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-İhracat Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER