İnternet

Doktor Web Tasarım

16 Nisan 2015 10:23:36
0Yorum
3127Okunma

KMK Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanan e-doktor projesi tüm uzman doktorların işlerini kolaylaştırıyor ve iş güçlerini azaltıyor. Bilişim teknolojilerini en üst seviyede kullanmaları amaçlanan e-doktor projesinde doktorlar bulunmuş oldukları alanlarla ilgili bilgi ve becerilerini doktor web sayfaları aracılığı ile insanlara duyurabiliyorlar.

Günümüz şartlarında bir firmanın ya da kişinin adını veya markasını duyurabilmesinin en önemli ve en gerekli yolu bir web sitesinin bulunmasıdır. Bu durum sağlık sektörü ve doktorlarda içinde geçerlidir.

Kişiler herhangi bir doktora gitmeden önce artık önce internet üzerinden araştırma yapıp diğer kişilerin yorumlarına ve doktorun web sitesinde verilen bilgilere göre seçim yapıyorlar. Doktor web sitesi konusunu ayrı bir şekilde ele almamızın nedeni; doktorların web sitesi ve yönetim panelinde ihtiyacı olan özelliklerin belli olması ve bazı hazır web tasarım paketlerinin bu özellikleri taşımamasıdır. Ya da tam tersi şekilde gereksiz birçok özellik barındırmasıdır.

Akıllı telefonlar ve internet kullanımının yaygınlaşmasıyla hastane ve muayenelerden randevu almakta kişiler için oldukça kolaylaştı. Hakkında görüşmek istediği branş hangisiyse bulunduğu konumla birlikte internet üzerinden arama yapıyorlar ve çok sayıda doktora ve hakkındaki bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Örneğin kişinin bir estetik cerrahı aradığını ve İstanbul Kadıköy’de oturduğunu düşünelim. Arama motorlarında aratacağı ifade büyük ihtimalle şu şekilde olacaktır; “Kadıköy estetik cerrah”

Bu nedenle eğer bir doktorsanız alacağınız web tasarım paketinin mutlaka SEO uyumlu olması ve hedeflediğiniz kelimede sıranızın yükselmesini sağlaması gerekmektedir. Bu tabi ki sadece kullanılan sistemle ilgili değildir. Sizin web siteniz üzerinde ne kadar çalıştığınızın da büyük bir önemi vardır. Ancak doktorlar genellikle bu konular için zaman bulamamaktadırlar. Bu nedenle kullanacağınız yazılımın SEO kurallarına çok uygun bir şekilde çalışıyor olması gerekir.

Bunu anlamak için ise çalışmayı düşündüğünüz firmanın referanslarını inceleyebilir ve yazılımı kullanan diğer doktorlardan fikir alabilirsiniz. Aynı zamanda hazır doktor web tasarım paketinizin yönetim paneli size kolay ve hızlı bir kullanım sağlamalı, zamanınızı gereksiz yere çalmamalıdır. Kullanılan modüller açık ve kolay bir şekilde öğrenebileceğiniz seviyede olmalı, gereksiz yere kafanızı karıştırmamalıdır.

KMK doktor web tasarım paketinde bir doktorun web sitesi için gerekli olan tüm özellikler mevcuttur. Hasta yorumlarınızı kolaylıkla ekleyebilir, yazdığınız makaleleri her an yayınlayabilirsiniz. Bunun dışında bir çok doktorun kullandığı sıkça sorulan sorular bölümünde hastalarınızdan sık duyduğunuz soruların cevaplarını vererek kişileri bilgilendirebilirsiniz.

Foto ve Video galeri alanlarıyla işinizle ilgili multimedyaları web sitenizde yayınlayabilir ve ziyaretçilerin size daha fazla güven duymasını sağlayabilirsiniz.

Referanslarımızı incelemek için buraya tıklayın.

Bu içerik 14.09.2017 tarihinde güncellenmiştir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER