E-Ticaret

Dropshipping Nedir

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

06 Ağustos 2019 12:44:08
0Yorum
463Okunma

Dropshipping Nedir, Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? Konusunda aslında önceden bir miktar e-ticaret bilginiz olması gerekir ki aslında baktığınızda günümüz perakende ticaretinde komisyoncu denen aracı firmaların üreticiden tüketiciye stok yapmadan karşılıklı fatura keserek satışını yaptığı iş koluna benzer. En büyük avantaj stok maliyetinin aradan çıkması, en büyük dezavantaj ise gönderi hızının azalmasıdır.

Dropshipping Ne Demek denildiğinde aslında Direkt Nakliye tam çevirisi olsa da Türkiye’de konuya verilen isim Stoksuz Satıştır. Dropshipping nedir, avantajları ve dezavantajları nelerdir? Denildiğinde genelde Amerika’da deniz ticaretinde kullanılan ve serbest bölge depolarından özelliklede New York gibi liman şehirlerinde ortaya çıkan bir terim. Amerika İtalyan mafyasının en büyük mali kollarından biri olan limanlardaki faaliyetler sırasında yine İtalyanların Akdeniz ticari zekâsı ile kör nakliye diye bilinen iadesi olmayan ürünleri satarak hem nakliye firmasının zararını azaltması hem de kendisine kayda değer bir gelir bırakmasını sağlayan ticari bir işlemdir. Bu terim günümüzde özellikle e-ticaret de kullanılmaktadır. Şu an Dropshipping perakende satıştan dijital ortama geçme yetkinliği olmayan ticari işletmelerin ürünlerini dijital pazarlama yolu ile e-ticaret üzerinden talebini oluşturup satışını yapan ve tedarik zinciri yönetimini yapan e-ticaret uzmanları tarafından kullanılmaktadır. Dropshipping nedir, avantajları ve dezavantajları nelerdir? Noktasında en büyük dezavantaj lojistik yönetiminde yaşanabilecek doğal süreç problemleridir. Bu süreci en iyi yönetebilecek kişiler hem dijital pazarlama altyapısı olan hem de depo yönetimi bilgisine haiz insanlardır.

Dropshipping Firmaları

Dropshipping Firmaları içerisinde ön plana çıkan çalışmalar aşağıda yer almaktadır.

  • Worldwidebrands.com
  • Salehoo.com
  • Aliexpress.com
  • wholesale2b.com
  • shopster.co.uk
  • thewholesaler.co.uk
  • doba.com
  • puckator-dropship.co.uk
  • sunrisewholesalemerchandise.com
  • maxam.com

Dropshipping Nasıl Başlanır

Dropshipping Nasıl Başlanır önce üretici, ana tedarikçi ya da depo yönetimleri ile irtibata geçilir ve ellerinde olan ürünleri hızlıca tükettirebileceğinize dair çalışmanızı sunarsınız.

Dropshipping Nasıl Yapılır Artık geldiğimiz noktada en önemli ticari bağ iletişimi kuran kişi olmak noktasına everilmiştir. Bu yüzden Dropshipping nedir, avantajları ve dezavantajları nelerdir? Konusu kazan kazan mantığından hareketle karşıdaki üretici, tedarikçi ya da depo yöneticilerine doğru ifade edilebilir ise kesinlikle insanları harekete geçirebilecek değerde ticari bir faaliyettir.

Dropshipping Zararları

Dropshipping Zararları tedarik zinciri doğru yönetilemediği takdirde çift taraflı hatta sizin de içinde bulunabileceğiniz üç taraflı bir zarar oluşturur. Bunun ana nedeni ürünün gönderim süresinin uzaması ve bu zaman zarfında saklama maliyetlerinin artması kaynaklıdır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Rıhtımlar Üzerinde (On the Waterfront) Oscar ödülü kazanmış 1954 yapımı bir Amerikan filmidir. Filmin ve tarihin en usta yönetmen ve yazarlarından olan Elia Kazan doğum adıyla Elias Kazancıoğlu aslen Kayserili olan İstanbul doğumlu bir Anadolu Rum çocuğudur.

Filmde Terry Malloy (Marlon Brando) 20'li yaşlarının ortalarında olmasına rağmen yıpranmış limanlarda yerel çete patronu Johnny Friendly (Lee J. Cobb) için çalışan eski bir boksördür. Ringlerde servet yaparken birden düşüşe geçmesi onu depresyona sokmuştur. Bir çocukluk arkadaşının Johnny Friendly'nin emriyle öldürülmesi suçluluk hissine kapılmasına neden olmaktadır çünkü istemeden cinayete karışmıştır.

Terry öldürülen arkadaşının kız kardeşiyle karşılaşır (Eva Marie Saint) ve flört etmeye başlarlar. Kız ve yerel bir papaz (Karl Malden) çeteye karşı çalışması gerektiği konusunda ikna etmeye çalışırlar. Ama Terry ancak Johnny Friendly çete üyesi olan ve Terry'nin hainliği ortaya çıktıktan sonra öldürülmesini reddeden kardeşinin (Rod Steiger) ölümünü emrettiğinde çeteye karşı savaşmaya başlar.

Terry bu durumu açığa çıkartır ve limanda dışlanır ama sonunda Johnny Friendly'ye karşı işçileri yeniden birlik haline getiren dramatik bir kavgadan sonra zafer kazanır. Daha sonra Terry işine geri dönerek Johnny Friendly'yi işçilerin gözünde aptal durumuna düşürür.

Bu muhteşem dramdaki Marlon Brando’nun (Terry Malloy) unutulmaz repliği, “Anlamıyorsun! Bir farkım olabilirdi. Bu yarışın içinde olabilirdim. Bir aylak değil de önemli biri olabilirdim. Ama ben yalnızca bir aylağım.”

Dropshipping nedir, avantajları ve dezavantajları nelerdir? Gelmiş geçmiş en iyi mafya dramlarından olan Rıhtımlar Üzerinde kült filminde ara ara görebilirisiniz.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER