E-Ticaret

DropShipping Ticareti: Stoksuz E-Ticaret

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

16 Temmuz 2019 12:35:49
0Yorum
388Okunma

DropShipping Ticareti Stoksuz E-Ticaret konusu günümüz şartlarında girişimcilerin en az maliyet ve risk ile iş kurma kaygısına karşılık ortaya çıkan, talebe istinaden satış amaçlayan stoksuz e-ticaret sistemi.Dropshipping ticareti stoksuz e-ticaret olarak bilinmesine rağmen aslında e-ticaret konusuna uzak üreticilerle son kullanıcıyı tek aracı üzerinden buluşturmasıyla da satış yönetim sistemi denebilir.

DropShipping Nedir sorusuna ise tam çevirisi Direk Nakliye olsa da aslında siz gelen müşteri talebine istinaden tedarikçi ya da üreticiden ürünün direk müşteriye gönderimini organize eden kişisiniz. En başarılı dropshipping ticareti stoksuz e-ticaret aslında iyi bir lojistik yöneticisinin elinde oldukça iyi sonuçlar verir. Lojistik yöneticileri tedarikçi sipariş ve hız işlemlerini oldukça iyi organize edebilme yeteneğine sahip olsa da bu kendinizin de zaman ile geliştirebileceği bir yetenektir.

DropShipping Paketleri

DropShippingPaketleri olarak düşünmekten ise aslında C2C haricinde tüm paketler dropshipping ticareti stoksuz e-ticaret e uygundur. Özellikle B2B paketlerinde üretim bandında ne kadar çok üretilir ise birim fiyatı o kadar düşen ürünler olacağı için toptan ürün satışının sıklıkla kullanıldığı B2B paketleri dropshipping ticareti stoksuz e-ticaret e en müsait yazılımlardır.

  • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. B2C E-İhracat Çoklu Dil ve Para Birimi ile Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası.
  • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi, Toplu Ürün Satışı.
  • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri. Komisyon Geliri.

Stoksuz E-Ticaret Nedir

Stoksuz E-Ticaret Nedir denildiğinde aslında sorunun içerisinde yer alan cevaptan hareket ile günümüzde ürün stoklama ve zaman içerisinde eritme maliyetleri hesaplandığında gelecek sipariş talebine istinaden yapılacak bir gönderimin işletme sahibi için birkaç kalemde masraflarını oldukça azaltmasını sağlayan ekonomik bir ticari yöntem olduğu söylenebilir.

Stoksuz E-Ticaret Tedarikçileriözellikle organizasyon konusunda hızlı hareket edebilen ve ürün gönderimi ile ilgili hassasiyet taşıyan işletmelerdir. Tedarikçi özellikle dropshipping ticareti stoksuz e-ticaretkonusunda en önemli organizasyon ayağınızdır. Bu konuda seçimi yaparken ticari açıdan sıkıntınızın en az olabileceği yerleri tercih ediniz çünkü son kullanıcı tedarikçiyi değil sizi muhatap alacaktır.

Türkiye’de Drop Shipping Yapmak

Türkiye’de DropShipping Yapmak üretim maliyetleri ile direkt alakalıdır. Üreticiden ya da çok ucuza tedarik edemediğiniz üründe dropshipping ticareti stoksuz e-ticaret olsun farklı bir ticaret ayağı olsun kar etmeniz çok güçtü. Unutmayınız iyi tüccar alırken kazanan tüccardır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Şu an ABD başkanı olarak tanınan Donald Trump aslında iş dünyasının içerisinde varlıklı bir aileden gelme avantajı olsa da bunu kat be kat arttırmış bir girişimcidir. Girişimciliğinin ana fikri satış, ortaklık ve komisyonculuk üzerine kuruludur.

Bir pazarlamacı olarak ABD başkanlığına kadar yükselebilen Donald Trump geleceğin iletişim ve algı yönetimi olduğunun kanıtı gibidir. Kendi sözleri ile Donald Trump, “Eğer iş ve eğlenceyi ‘dengelemeye’ çalışıyorsanız, dengelemeye çalışmayı bırakın. Bunun yerine işinizi eğlenceli bir hale getirin.”

Akıllı bir girişimci asla kendi parası ile ticaret yapmaz.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER