Kategoriler

e dükkan açmak

08 Haziran 2016 17:18:37
0Yorum
6878Okunma

e dükkan açmak konusuna girmeden önce e dükkan nedir? Sorusuna cevap bulalım. E dükkan internet ortamında satış altyapısı olan eticaret sitelerine verilen farklı bir isimdir.

e dükkan nedir?

E Dükkan, günümüzde çok fazla kullanılan yeni ticaret modellerinden bir tanesidir. E-Dükkan 2 şekilde açabilirsiniz, birincisi bir eticaret sitesi kurarak e dükkan sahibi olabilirsiniz. İkincisi ise ortak eticaret sitelerinde (sahibinden, n11, gittigidiyor ) bir hesap oluşturarak e-dükkan açabilirsiniz. Veya e-dükkan açtırabilirsiniz?

e dükkan açan eticaret siteleri

Ülkemizde en yaygın kullanılan e dükkan açan eticaret siteleri sahibinden, n11, sanalpazar, gittigidiyor, ticaretnoktasi, pazarboncugu, tahtakaledukkan gibi eticaret siteleridir. Bu sitelere girip kendinize özel bir e dükkan açabilirsiniz. Dükkanınıza ürünlerinizi sınırsız ekleyip çevrim içi satış yapabilirsiniz. e dükkan açılabilen eticaret siteleri komisyon üzerinden veya dükkan kirasından gelir elde ederler. Reklam ve doping gelirleri ise ekstra gelirlerdir.

E dükkan açmak için gerekli belgeler

E dükkan açmak için özel bir izin belgesi almanız gerekmemektedir. Ticari işletme özelliklerine sahip her esnaf ve kobi kolaylıkla e dükkan açabilir. E-Dükkan açmak oldukça kolay ve karlıdır. Ürünlerinizle ilgi resim, metin vs hazırlayın ve hemen dünyaya satmaya başlayın, ister kendi e-dükkan eticaret sitenizde, isterseniz de farklı eticaret sitelerinde e dükkanlar açarak hemen internetten satış yapabilirsiniz.

Dükkan açmak istiyorum ne iş yapabilirim

Dükkan açarak ne iş yapabilirim sorusuna doğru cevap verebilecek kişi sizsiniz. Sevdiğiniz ve yapabileceğiniz işi yapmak sizi başarıya ulaştıracaktır. Günümüzde ticaret teknoloji üzerinden dönmektedir. Ya ne fiziksel bir dükkan açmak hiçte mantıklı değil, nedeni ise e-dükkanların maliyetlerinin çok düşük olmasından dolayı, bir e-dükkan açarak daha fazla kazanabilir, daha az risk alabilirsiniz.

Dükkan açmak kaça mal olur

Fiziksel bir dükkan açmak, yapacağınız işin detayına göre değişmektedir. Öncelikle dükkan açmak istediğiniz bölgeye göre ve yapacağınız işe göre değişenlik göstermektedir. Ortalama bir dükkan açmak için 30 Bin TL ile 100 Bin TL arasında değişmektedir. İçerisine koyacağınız ürün tabiî ki bunların dışında ve sabit giderlerinizi unutmayalım, her ay kira, faturalar, personel, vs. gibi giderlerimizi önceden hesaplamalıyız. Kısacası Dükkan açmak günümüzde hiçte mantıklı değil, ille bir dükkan açmak istiyorsanız e-dükkan açın riske girmeden kolayca ticaret yapın daha fazla kazanın.

Dükkân açmak için kredi

Dükkan açmak isteyen girişimcilere finans kuruluşları kredi verirken devlet teşvikleri de göz ardı edilmemelidir. KOSGEB, yeni girişimcilere 50 Bin TL geri ödemesiz hibe destek kredisi vermektedir. Dükkan açmadan önce size en yakın KOSGEB ofisine gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Dükkan açmak istiyorum ne yapmalıyım

Öncelikle dükkan açmadan önce ne üzerine bir dükkan açacağınıza karar vermelisiniz. İkinci önceliğinizde fiziksel bir dükkan mı, yoksa sanal bir dükkan mı açmak istiyorsunuz. Karar verdikten sonra iyi bir iş planı ile kolayca girişime başlayabilirsiniz.

e-dükkan açmak için eticaret yazılımlarını incele kolayca e dükkan aç

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER