E-Ticaret

E-İhracat Çözümleri

23 Ekim 2018 14:55:25
0Yorum
607Okunma

E-ihracat günümüzde çok ilgi çeken konu olmuş ve e-ihracat yapmak e-ihracat çözümleri ile oldukça kolay bir hal almıştır. Bugün ülkemizde hemen hemen herkes kolayca e-ihracat çözümleri ile ihracat yapabilmektedir.

E-İhracat Çözümleri; E-ihracat yapmanın sayısız avantajları vardır ve satıcıyı-alıcıyı iki tarafı da korumaktadır. E-İhracat nedir, önce bunu açıklayalım kısaca e-ihracat, “çevrimiçi satış kanalı üzerinden yurtdışına yaptığınız satışların, bireysel müşteriniz adına KDV’siz fatura düzenleyip, Mikro ihracat olarak yurtdışına çıkışını gerçekleştirdiğiniz sipariş işlemleridir”.

 

E-İhracat Çözümleri; Mikro İhracat nedir?

Aslında e-ihracat, mikro ihracatın sunduğu avantajlar sayesinde ortaya çıkmış ve teknolojinin yaygın kullanımı ile de gelişmiştir. Kısaca Mikro İhracat; 150 KG ve 7,500 EUR limitine kadar ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı) ile yurt dışına ihraç edilen bedelli ihracatlara verilen tanımdır. ETGB, ihracatta ekspres taşıyıcılar yani operatörler tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir beyandır ve bu beyanı düzenleyebilmek için gümrük müşavirlerine ihtiyaç yoktur. Ya ne gümrük işlemi yapmadan direk yurtdışına ürün gönderme avantajıdır. Mikro ihracat e-ihracat çözümleri içerisinde ilk başta gelmektedir.

Ekonomi Bakanlığı tarafından da desteklenen e-ihracat gelecekte popülerliğini artıracaktır. Ekonomi Bakanlığı tarafından hazırlanan “E-İhracat Stratejisi ve Eylem Planı” (2018 – 2020) kabul görmüştür ve 6 Şubat 2018 tarihli ve 30324 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanmıştır. E-İhracat Stratejisi ve Eylem Planı içerisinde birçok adım atılacaktır ve E-İhracat yapan işletmelerin süreçleri daha da kolaylaştırılırken, aynı zamanda sağlanan destekler ve e-ihracat çözümleri artırılacaktır.

 

E-İhracat Çözümleri; E-İhracat Kargo

E-İhracat Çözümleri içerisinde ikinci önemli noktalardan biride yurtdışına satılan malları hızlı bir şekilde adreslerine teslim etmektir. E-ihracat Kargo, Yurtdışına gönderilecek mal bedeli 7.500 Euro ve ağırlığı 150 kg aşmayan gönderilerdir. Bu gönderiler gümrük müşavirliği hizmetine gerek kalmadan ETGB ile e-ihracat kargo firmaları tarafından gönderilmesini sağlayan hizmettir.

Mikro ihracat gümrük müşavirliği hizmetine gerek kalmadan yetki verilmiş e-ihracat kargo firmaları tarafından yapılmaktadır. Türkiye’de bu hizmeti veren e-ihracat kargo firmaları; DHL, FedEx, TNT, Aramex, PTT vb. Express kargo şirketleridir.

 

E-ihracat Çözümleri; E-İhracat Yazılımı

E-İhracat Çözümleri içerisinde sonuncusu ve en önemlisi e-ihracat yazılımıdır. Ürünlerinizi çevrim içi yurtdışı pazarına, pazarlayabilmek ve satış işlemlerini çevrimiçi gerçekleştire bilmek için e-ihracat yazılımı ihtiyacın bulunmaktadır. E-İhracat yazılımı sana farklı e-ihracat paketleri şeklinde sunulmaktadır. İşine uygun olan e-ihracat paketi ile kolayca şimdi e-ihracat yapmaya başlayabilirsin.

Türkiye e ihracat konusunda kendini geliştirmiş ve şuanda birçok ülkeye e-ihracat kanlı üzerinden ihracat yapmaktadır. Türkiye’de birçok sektörde farklı e ihracat siteleri bulunmaktadır.

E-İhracat Çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için KMK Bilgi Teknolojileri ile iletişim kurabilir veya e-ihracat çözümleri sayfasını ziyaret edebilirsin.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER