E-Ticaret

E-İhracat Kargo Çözümleri

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

01 Nisan 2019 15:03:42
0Yorum
448Okunma

E-İhracat Kargo Çözümleri üzerine söylenebilecekler çok fazla. Aslında konu uluslar arası kargo firmalarının rekabetleri kaynaklı, e-ticaret teki etkinliklerini küresel anlamda yaymak ve pazar paylarını, dolayısı ile karlılıklarını arttırabilmek adına e-ihracat kargo çözümleri üretmekteler.

E-İhracat Çözümleri son birkaç seneye kadar gümrük müşavirlikleri üzerinden yürütülmekteydi, bu durum mikro ihracat teşviki ve uluslar arası e-ihracat kargo çözümleri ni en aktif ortaya koyan Amazon.com, Aliexpres.com ve Ebay.com gibi e-ticaret devlerinin müşteri rekabeti sonrası rakamsal düşüşler yaşanmıştır. Unutulmaması gereken önemli bir konuda gönderiler kargo ile yapılıyor olmasına rağmen gümrük işlemleri ve prosedürlerine gönderildikleri ülke özelinde tabidir.

E-İhracat Paketleri

E-İhracat Paketleri geldiğimiz noktada B2C modeli üzerinden hayata geçirilmekte. Bu durumun temel nedeni günümüz şartlarında C2C ve benzeri hizmetlerin küresel anlamda ancak İngilizce gibi bir dil ile verilebilmesidir. Çünkü mağaza ya da kullanıcı girişleri farklı dillerde olması durumunda platformun büyüklüğüne bağlı olarak yönetim mümkün olmayabilir.

E-İhracat Nedir

E-İhracat Nedir sorusunun en net yanıtı, dijitalleşen dünyada uluslar arası ticaretin en yeni sürümü. Ticarette ürünün stoklanması ve son kullanıcıya ulaşması için üretilen temel çözümler mağaza üzerinden gerçekleşmekte olsa da benzeri bir durum e-ticaret in genelinde e-ihracat kargo çözümleri üzerinden yürütülmekte. E-İhracat Nasıl Yapılır noktasından hareket ederseniz resmi olarak şahıs, limitet ya da anonim şirket sahibi olmanız gerekli.

Mikro İhracat Kargo Fiyatları

Mikro İhracat Kargo Fiyatları kargonun gönderileceği yer ve mesafe şartları dikkate alınarak verilse de genel anlamda ortalamada kilogram başına 4 Dolar gibi bir rakam ile gönderilmekte.

Mikro İhracat Teşviki ticari faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli Türk girişimcisinin gümrük bürokrasisinden muaf bir şekilde yurtdışına ürün ihraç etmesini teşvik etmek amaçlı 7.500 Euro, 150 Kg kadar ürünlerde KDV alınmamakta, yani yurtiçi ne oran ile %18 daha karlı bir dış ticaret. Döviz kuru farkının da yarattığı avantaj göz önüne alınır ise günümüzün en çok kazandıran ticari faaliyetlerinden biri. Mikro İhracat sadece Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı üzerinden operatör sıfatıyla yetkili hızlı kargo firmaları (PTT, DHL, UPS, TNT) tarafından yapılmak ve yönetilmektedir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından Alibaba.com un kurucusu Jack Ma nın güzel bir sözü,‘Bir patronun kazanabileceği en büyük servet, çalışanlarının onun için çalışmaktan keyif duyduğunu görmektir.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER