E-Ticaret

E-ihracat Nedir

12 Eylül 2018 15:06:16
0Yorum
4497Okunma

E-ihracatı anlayabilmek için öncelikle ihracatı anlamamız gerekmektedir. Ülkemizde üretilen ürünlerin yurt dışı pazarına satılmasına kısaca ihracat diyebiliriz, bu satış işleminin internet üzerinden dijital kanallar üzerinden gerçekleştirilmesine ise e-ihracat diyebiliriz.

Ülkemizde birçok firma e-ihracat yapmaya başlamış ve şuanda aktif olarak yapmaktadırlar. Ülkemizde e-ihracat yapılması için birçok e-ihracat çözümü ve devlet teşvikleri bulunmaktadır. Örneğin Yurtdışına Yapılan Satışlarda KDV alınmamaktadır ve buna benzer birçok avantaj bulunmaktadır. Peki, e ihracat nasıl yapılır?

E-ihracat nasıl yapılır

Günümüzde ticaret yapmak oldukça kolaylaşmış durumdadır, artık tüketiciler dünyanın herhangi bir ülkesinden istediği bir ürünü veya hizmeti kolayca internet üzerinden arayıp bulabiliyor ve e-ihracat çözümü ile satın alabiliyor. Aynı şekilde bizde bu pazarın içerisine girerek üretmiş olduğumuz ürünleri yurtdışına kolayca e-ihracat yaparak satabilir daha fazla kazanabiliriz.

E-İhracat yapabilmek için öncelikle iyi bir e-ihracat yazılımı ihtiyacımız var. E-İhracat yazılımı ile hemen yurtdışına satışa başlayabilirsiniz.

“E-ihracat yazılımında olması gereken özellikler” şu şekildedir;

E-ihracat modeline uygun e-ticaret gereksinimleri

  • Çoklu dil seçeneği
  • Çoklu para birimi
  • Lokasyon bazlı ziyaretçi tanıma
  • Yurtdışı kargo entegrasyonları
  • Dile duyarlı içerik yönetimi
  • Yurt dışı SEO optimizasyon

Bu özellikler e-ihracat yazılımında olmazsa olmazlardır, bu özelliklere sahip e-ihracat yazılımı ile yurtdışı satış siteleri arasına girerek yurtdışına urun satmaya başlayabilirsin.

E-ihracat kargo

E-ihracat’ in diğer önemli unsurlarından biride e-ihracat kargo çözümü, yurtdışına satışını yaptığınız ürünleri mikro ihracat modeli ile kargo şirketleri ile gönderebilirsiniz. Mikro ihracat sadece gümrük beyanı operatör sıfatıyla hızlı kargo firmaları (PTT, DHL, UPS, TNT ) tarafından yapılmaktadır. Bu kargo firmaları ile yurt dışına satış yaptığınız ürünleri gönderebilirsin. 

e-ihracat kargo hakkinda daha fazla bilgi

Yurtdışına yapılan ürün satışı 150 kg ve 7500 Euro değerini geçmeyen ihracat işlemlerine mikro ihracat denir. Bu işlemlerin üstündeki işlemleri mikro ihracatla yapamazsınız.

Mikro ihracat Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) ile yetkili kargo şirketleri tarafından yapılabilmektedir.

E-ihracat paketleri

KMK Bilgi Teknolojileri Türkiye’deki milli ve yerli şirketlerin, e-ihracat girişimleri için “e-ihracat harekâtını” başlatarak, e-ihracat yapabilmeleri için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu “e-ihracat harekâtı” ile firmalarımız, herhangi bir zorluk yaşamadan kolayca e-ihracat yapabileceklerdir.

KMK Bilgi Teknolojileri olarak ülkemizdeki cari açığı azaltacak girişimleri desteklemek üzere, farklı e-ticaret modellerinde e-ihracat paketleri hazırlamış bulunmaktayız.

E-ihracat girişimi ile milyonlarca yabancı alıcıya kolayca ulaşabileceksin. E-İhracat yapabilmen için, e-ihracat e-ticaret yazılımlarını etkin kullanabilmen için sınırsız ve ücretsiz eğitimlerimizden, danışmanlık hizmetlerimizden sürekli faydalanabileceksin.

Farklı e-ticaret modelinde e-ihracat paketleri

B2c E-ihracat Paketi

B2c e-ihracat paketi ile ürünlerini yurt dışında kolayca perakende satabilirsin. Mikro ihracat yapmak için en kolay ve en etkili yollardan biri olan e-ihracata şimdi kolayca başlayabilirsin.

B2c e-ihracat paketini incele

B2B E-ihracat Paketi

B2b e-ihracat paketi ile ürünlerini yurt dışında kolayca toptan satabilirsin. Mikro ihracat yapmak için en kolay ve en etkili yollardan biri olan e-ihracata şimdi kolayca başlayabilirsin.

B2b e-ihracat paketini incele

C2C E-ihracat Paketi

C2c e-ihracat paketi ile yurt dışına satış yaptırabilirsin. Oluşturacağın e-ihracat platformu ile Yurtdışına ürün satmak isteyen şirketlerin ürünlerini sattırabilirsin, yüksek komisyon gelirleri elde edebilirsin.

C2c e-ihracat paketini incele

Seçeceğin e-ihracat paketine dikkat etmen gerekmektedir, iş modeline uygun e-ihracat yazılımı ile yurt dışına ürün satman daha kolay olacaktır.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER