E-Ticaret

E-İhracat Ödeme Çözümleri

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

02 Nisan 2019 16:33:22
0Yorum
450Okunma

E-İhracat Ödeme Çözümleri üzerine söylenebilecek en doğru kelime istediğiz şekilde ödemedir. E-İhracat ödeme çözümleri içerisinde en çok rağbet gören ödeme şekli banka kredi kartı yada havale ödemesidir, bu durum düşünüldüğünün aksine dezavantaj değil avantaj sağlar.

E-İhracat Kargo nun en önemli olduğu alanlardan biri, bunun ana nedeni yurtdışı gönderilerin büyük bir bölümünün kargo ile gerçekleştiriliyor olmasının yanı sıra e- ticaret in temel taşının kargo olmasından kaynaklıdır. E-İhracat ödeme çözümleri ni sunan da büyük bir anlamda kargo firmalarının kendisidir. E-Ticaret te satıcı adına en sağlıklı ödeme şekli banka yolu ile gerçekleşen ödemeler olsa da kimi bölgelerde bu ödeme alışkanlıkları farklılık göstermektedir.

E-Ticaret Ödeme Tercihleri

E-Ticaret Ödeme Tercihleri dikkatli incelenir ise satıcıların risk almamak adına ödemelerin büyük bir bölümünü dijital olarak tercih ettikleri fark edilir.

E-İhracat Siteleri

E-İhracat Siteleri incelerken en çok dikkat edilmesi gereken sizin ihtiyaçlarınızı ne derece karşılayabiliyor olmasıdır. Ülkemizde e-ihracat ödeme çözümleri üzerine inceleme yapıldığında en çok dikkat çeken e-ticaret sitelerinin çoğunlukla satış yaptığı ürün ve pazara uygun ödeme şekilleri seçtikleri dikkat çekmekte. Örneğin satıcı için çok sağlıklı olmasa da Arap yarımadasında genellikle kapıda ödeme seçeneği kullanıldığı için kargo firması ile bu yönde bir anlaşma yapılması gerekliliği oluşur.

E-İhracat Nedir

E-İhracat Nedir sorusuna yanıt yurtdışına ürün satışı adına elektronik ortamda yürütülen ticari faaliyetlerin tamamı denebilir.

E-İhracat Nasıl Yapılır konusunda fikir sahibi olabilmek için öncelikle bu konuda zaten çalışan firmaları araştırmak ve onlardan çıkarımlarda bulunarak kendinize özgü bir e-ihracat sitesi kurma konusunda çalışma yapabilirsiniz.

E-İhracat Eğitimi

E-İhracat Eğitimi ile ilgili halen genel anlamda temel bir kodlama eğitimi üzerine eğitim ve sertifikalar üzerinden yönetilen bir süreç söz konusu. Şu da bir gerçek ki genel kabul görmüş üniversitelerin belirli bölümlerinden mezun olup bu konuda kendinizi iş içerisinde geliştirmek de kariyer ve ticari açılardan sizleri eşdeğerlerinizden daha üstün kılar.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından Alibaba.com un kurucusu Jack Ma nın güzel bir sözü, ‘İyi bir yönetici olabilmek için öncelikle konforunuzdan vazgeçmeniz gerekir. Çünkü iyi bir yönetici aynı anda pek çok sorunla uğraşır ve sıradan bir insanın kaldırmak istemeyeceği sorumluluklarla baş edebilecek güçtedir.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER