E-Ticaret

E-İhracat Programı Nedir?

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

23 Mart 2019 12:23:07
0Yorum
398Okunma

E-İhracat Programı Nedir sorusu beklide son günlerin en çok arama motorlarında yazılan konusu. Nedeni kur farkları ve mikro ihracat teşvikleri ile beraber girişimcilerimizin ilgisinin bu konuya odaklanması kaynaklı.

E-İhracat Paketleri aslında normal bir b2c e-ticaret paketinin dil seçeneği ve para birimleri üzerinden küresel bir formatta hazırlanması durumudur. E-ihracat programı nedir derseniz, bu yazılımın uzmanlık alanı ihracat olan firmalara özel tasarlanması ve modellendirilmesidir.

E-İhracat Nedir

E-İhracat Nedir sıkça sorulan bir soru olmasına rağmen yanıtı aslında oldukça sade bir şekilde normalde yurtdışına gönderdiğiniz ürün ticaretinin elektronik ortam desteği ile kargo ve gümrük firmaları üzerinden gerçekleştirme durumu. Bu ticari faaliyet aslında çokta e-ticaret e uygun gibi gözükmezken, talebe karşılık veren Amazon.com, Alibaba.com gibi firmaların uluslar arası ticarete alternatif seçenekler sunması ve bu etkileşim ile kargo firmalarının uluslar arası fiyat politikalarını gözden geçirmeleri ile beraber tüm dünyada çoğaldı.

Ülkemizde ise mikro ihracat teşviklerinin arttırılması ile, 7.500 Euro ve 150 Kg a kadar olan ihracatınızda %18 alınan Kdv alınmamakta ve hem kur farkından hemde %0 Kdv ile çalışmaktan doğan avantajın girişimciler tarafından değerlendirilmesi ile çoğaldı.

E-İhracat Siteleri

E-İhracat Siteleri aranıldığında aslında yurtdışı ile uzun süredir ticareti bulunan firmaların büyük bir bölümünün dil seçenekleri ve ödeme sistemi ile sürdürdüğü web siteleri mevcut olsa da konu ile ilgili şu anda kurumsal e-ticaret yazılım firmaları tarafından yapılmış küresel standartlarda e-ticaret siteleri de mevcut. Bu noktada e-ihracat programı nedir sorusu ortaya çıktı. E-İhracat programı nedir derken aslında kastedilen bu tip küresel standartlarda bir B2c (İşletmeden-Tüketiciye) yazılımının çoklu dil ve para birimi üzerinden tüketicinin kullanımına uygun hale getirilmesidir.

E-İhracat Yazılımı konusunda özenli ve özverili olarak hizmet veren firma sayısı gün geçtikçe çoğalıyor, küresel kalitede yazılım yapan başarılı firmalarımız da buna eşgüdümlü zamanla çoğalıyor.

E-İhracat Kargo

E-İhracat Kargo merkezli işleyen bir süreç zincirine sahip, bu nedenle kargo firmaların buradaki sorumluluğu oldukça fazla. Mikro ihracat ta denetlemeler devletler tarafından yapılsa da evrak ve gönderi sorumluluğunun büyük bir bölümü kargo firmalarında.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Satranç ve satranç üzerine kitapları ile tarihe geçen Irving Chernev in güzel bir sözü,‘Satranç hakkında, hayat için çok uzun olduğu söylenir ama bu satrancın değil, hayatın kusurudur.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER