E-Ticaret

E-Ticaret Çözüm Ortaklığı

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

01 Mayıs 2019 16:46:18
0Yorum
303Okunma

E-Ticaret Çözüm Ortaklığı aslında yazılım sektöründe daha çok bayilik çalışmasının daha interaktif olduğu ama genelinde hukuki bir sözleşme ya da bağlayıcılık olmadan yapılan ortaklaşa çalışma. E-Ticaret çözüm ortaklığı nın en iyi örnekleri aslında yazılımsal anlamda konuya uzak müşterilere bulunduğu bölgede kişisel güven vermiş işletmeler ile kurumsal hizmet veren firmaların ortak hareketleridir.

E-Ticaret Çözümleri zaman içerisinde işin gereksinimlerine karşılık kendiliğinden, pragmatik ya da analitik bir şekilde türetilir. Müşteri talepleri ya da eğilimlerini iyi okuyabilen ve gereksinimleri doğru aktarabilen firmalar en başarılı e-ticaret çözüm ortaklığı firmalarıdır. Genelde e-ticaret çözüm ortaklığı kurulurken dikkat edilmesi gereken husus iki firmanın da çözüm odaklı hareket etmesidir, çünkü tüketicinin güven unsuru zedelenirse telafisi çok zordur.

E-Ticaret Web

E-Ticaret Web üzerinden ve tabanında gerçekleştirilen bir yazılım işlemi. HTML kodlama dili HTTP uygulaması ile geliştirilmiş, World Wide Web (Dünya Çapında Ağ) uygulamasının kısa adı Web yani ağ olarak söylenir. E-Ticaret yazılımları bu taban ve kodlama dili ile son kullanıcının gördüğü şekle getirilir.

E-Ticaret Paketleri Karşılaştırma

E-Ticaret Paketleri Karşılaştırma lı olarak incelenirse fark edilir ki temel yazılımların üzerine e-ticaret çözüm ortaklığı aslında sadece hizmetsel bir fark koyarak katkı sağlar.

  • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı.
  • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri.
  • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Bayi ve Satış Ağı Yönetimi.

E-Ticaret Paket Fiyatları genelde çok çeşitlilik gösterse de kurumsal firmaların kapsamlı paketlerinde B2C modellerinde 1,000 – 2,000 Dolar, C2C modellerinde 2,000 – 4,000 Dolar ve B2B modellerinde 4,000 – 10,000 Dolar aralığında seyretmektedir.

E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret Danışmanlığı almak isterseniz bu konu tamamen ayrıca bir iş olarak şu aşamada sektörün profesyonelleri tarafından yapılmakta olsa da konu ile ilgili e-ticaret çözüm ortaklığı kapsamında kurumsal çalışan yazılım firmanızdan da destek alabilmektesiniz. Yalnız unutulmaması gereken ülkemizde danışmanlık konusu yanlış anlaşılabilmek te, danışman sizin işinizi yapmaz, size yol haritası çizer ve önemli detayları iletir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından Amazon.com un kurucusu Jeff Bezos un güzel bir sözü, ‘Asla eleştirilmek istemiyorsanız, Tanrı aşkına yeni bir şey yapmayın.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER