E-Ticaret

E-Ticaret Eğitimi İstanbul

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

14 Mayıs 2019 18:19:27
0Yorum
448Okunma

E-Ticaret Eğitimi İstanbul yoğunluklu devam etmekte, aslında bilişim sektörünün mesafe tanımazlığı var olsa da yeniliklerin kalbine en yakın noktada alınan bir eğitim ayrıca değer taşır.

Akademi E-Ticaret ve Satış kavramları aslında bir bütün halinde düşünülebilir. Bütün bunların ortak noktası yani e-ticaret eğitimi İstanbul u buluşma noktası olarak alır. Nedeni ise tarihi köklerine kadar bağlantılar kurabileceğiniz akademik atılımların yapıldığı konumu itibari ile ticaretin beşiği olan dünyanın gayri resmi başkenti olan bu güzel şehir için e-ticaret eğitimi İstanbul da en iyi verilir ve e-ticaret adına en büyük atılımların yapılabileceği bir merkezdir diye dile getirilebilsin.

Dijital Pazarlama E-Ticaret Eğitimi

Dijital Pazarlama E-Ticaret Eğitimi aslında temel pazarlama değerlerinden uzaklaşmadan sadece günümüz elektronik gereksinimlerine karşılık hızla üretilmiş bir e-ticaret çözümler bütünüdür. Özellikle e-ticaret mesleği içerisinde sosyal yeteneği gelişmiş insanların sadece ‘e-ticaret eğitimi İstanbul özelinde sertifikalı nereden alınır?’ demeden beşeri ilişkiler ağı üzerinden geliştirebileceği bir niteliktir. Akademik bir eğitim sadece altyapı sağlar, unutmayınız en sağlıklı eğitim uygulamalı yani meslek içi eğitimdir.

E-Ticaret Eğitimi

E-Ticaret Eğitimi ile ilgili önde gelen üniversitelerimizin iki ve dört yıllık fakülte mezunlarına makul fiyatlarla sunduğu oldukça geniş kapsamlı sertifikalı eğitimler bulunmakta. Bazı özel üniversiteler çok da kapsamı geniş olmasa da fahiş ücretlerle sertifikalı eğitim vermekte. Ama özel üniversitelerin geneli gibi maalesef para karşılığı satın alınan sertifika algısı oluşturmakta.

E-İhracat Eğitimi yine üniversitelerde verilen e-ticaret eğitimi İstanbul özelinden hareketle incelenirse derslerin konu başlıkları içerisinde verilebilmektedir.

Ama e-ticaret in her alanı gibi birçok konuda detaylı olmasa da yüksek bir genel kültür gerektirir. Örneğin e-ihracat için temel program kullanım bilgisi, dış ticaret bilgisi, pazarlama satış bilgisi ve temel hukuki bilgilere haiz olunması gerekir.

E-Ticaret Hukuk Eğitimi

E-Ticaret Hukuk Eğitimi iktisat işletme ya da normal hukuk fakülteleri dersleri içerisinde zaten yer alır.  Türkiye Cumhuriyeti Türk Ticaret Kanunu genel kapsamı içerisinde 5 Kasım 2014 tarihinde Avrupa Birliği ile Eşgüdümlü bir şekilde 6563 sayılı E-Ticaret Kanunu yürürlüğe sokmuştur. Konu ile ilgili temel hukuk eğitimi, 6563 sayılı kanun maddesi esas alınarak mesafeli satış sözleşmesi ve tüketiciyi koruma kanunu genel bilgilerine hakim olmak gerekmektedir. Konu ile ilgili en azından bir danışmanlık alınması dahi şartlar dahilinde düşünülebilir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Fransa daki 1848 ihtilalinin düşünce zeminini oluşturanlardan Türk dostu meşhur Fransız siyasetçi, yazar, şair ve seyyah Alphonse de Lamartine (1790-1869) bilinen dünyanın büyük bölümünü dolaştıktan sonra diyor ki, ‘Dünyaya bir kez bakmak zorundaysan sadece İstanbul a bak! Dünyaya son kere bakacaksın deseler, bu bakışı İstanbul un Çamlıca sından yap!’

İstanbul, uykusuz bu şehir insanlar karamsarlığa dalmışken onları her zaman yeni bir güne hazırlayacak güzel ama tatlı sert bir boğaz esintisine sahiptir. O boğaz esintisi ki kavak ağaçlarının arasından estiğinde ölümün huzurunu, güneşin altında yüzünüze vurduğunda yaşamın ferahlatan mutlu serinliği hatırlatır, kalk hareket et de der, artık biraz dinlen de.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER