E-Ticaret

E-Ticaret Fikirleri 2019

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

16 Kasım 2019 12:47:00
0Yorum
578Okunma

E-Ticaret Fikirleri 2019 özelinde ekonomik durağanlık ve işsizlik oranın artmasıyla beraber sosyal medya satışlarının ön plana çıktığı bir alan olmuş durumda. Sadece E-Ticaret Fikirleri 2019 senesine özel olarak da değil tüm yaşanan sosyoekonomik şartlardan etkilenmekte olan bir sektör. E-Ticaret Fikirleri 2019 da işsizliğe çare olarak görülmekte.

İş Fikirleri bulabilmek adına kimi zaman çaresizlik yol gösterici olur ve fikir üretkenliği katsayısı artar. Dünyanın en büyük fikirsel, bilimsel ve sanayi ataklarının gerçekleştiği dönemler sıkıntılı savaş yıllarıdır. Örneğin soğuk savaş sırasında Amerikan NASA ve Sovyet Rusya uzay projelerini ikinci dünya savaşında roket biliminde çığır açacak şekilde ilerleyen Nazi Alman bilim adamları sayesinde geliştirdiler. Her zaman savaş içerisinde gelişim olacak demek değil bu tabii ki ancak imkansızlıklar insanı yaratıcı kıldığı da bir gerçek.

Bazen de kendini büyük bir ideal uğruna yorduğuna inandırmak insanı fikir konusunda üretkenliğe ve daha çok çalışmaya teşvik eder. E-Ticaret Fikirleri 2019 un bu karamsar gözüken ortamında belki de sıçrama yapacağınız ve istediğiniz hayat standartlarında yaşayacağınız o muhteşem günlerin habercisi olacak.

Yeni İş Fikirleri

Yeni İş Fikirleri içerisinde en az maliyetli ve bu neden ile de en az riskli alan e-ticaret denebilir. Çoğu zaman yeni fikir denildiğinde aslında fikrin geçmişte de var olduğu ancak çeşitli nedenlerle keşfedilmediği gözükür. Özellikle satranç konusunda geliştirdiğim naçizane bir yeteneğimin bana öğrettiği en önemli şey bakış açımı değiştirdiğimde farklılıkları görebilmemdir. E-Ticaret Fikirleri 2019 da sosyal medyanın sadece sosyal medya olarak değil bir iş alanı olarak kullanılabileceği bakış açısının çaresizlikten geliştirildiği bir sene olarak anılabilir.

Kârlı İş Fikirleri

Kârlı İş Fikirleri içerisinde yer alan e-ticaret özellikle de son dönem döviz kuru farkı nedeniyle ucuz pazar olarak gözükmemizden kaynaklı ihracat alanındaki gelişmelerle paralel e-ihracat olarak gelişmekte. Mikro ihracat teşvikleri ile de gelişen bir alan olan e-ihracat son dönem özellikle revaçta. E-Ticaret Fikirleri 2019 da %40 büyüme ile kâr marjının en yüksek olduğu alanlardan biri.

Trend İş Fikirleri denildiğinde geçmişte çalıştığım çok uluslu firmalardaki katıksız şehir çocuğu arkadaşlarımın egede deniz kenarı bir kafeterya ya da köy hayatında organik üretim hayallerinin katıksız bir başarısızlık hikayesine dönüşmesi geliyor. Trend iş fikirlerinden çok geçmiş tecrübeleriniz ışığında kendi kapasitenizi bilmeniz ve ona uygun bir iş fikri üzerinden hareket etmeniz daha mantıklıdır.

Yenilikçi de davranabilirsiniz ancak konu ile ilgili merakın ötesinde bir iş fikri olmalı ki ilgi duyduğunuz iş alanı o zaman hızla adapte olup çıkardığınız E-Ticaret Fikirleri 2019 un belki de en yenilikçi başarı hikayesi olur. Aşk ile yapılan ve mutsuz olunan bir iş görmedim.

Değişik İş Fikirleri

Değişik İş Fikirleri arayışı içerisinde aslında ben sıfırdan bir keşif üzerine yoğunlaşmaktansa var olan fikirlerin sadeleştirilerek farklı bir bakış açısı ile geliştirilmesinden yanayım. Örnekleri ise Selfie çubuğudur, cep telefonu kılıfına dijital baskıdır veya kırılmaz cam ekrandır. Aslında iş fikri gözünüzün önündedir ama yetenek bunu görebilmektedir. Çözümlerin analitik ya da pragmatik olması fark etmez önemli olan inovasyondur. Dikkat ederseniz yüksek talep gören ürünlerin neredeyse hepsi ihtiyaçlara yönelik inovatif bir çözümün sonucudur.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Ne gibi çoklu etkenler ile bilinmez ama son günlerde üç aile toplamda 11 insanı intihara kurban verdik. Pek tabii ki kimse tam nedenlerini bilemeyecek ama şundan eminim ki önce umutlarını kaybettiler. Ne kadar kötü bir zaman geçirirseniz geçirin rica ediyorum umudunuzu kaybetmeyin.

Yavuz Turgul’un muhteşem senaryosu ve Nesli Çölgeçen yönetmenliğinde başrolünde büyük usta Şener Şen’in yer aldığı bir başyapıt olan Züğürt Ağa filmi aslında çaresizlikte iken yeşeren umudun önemini çarpıcı bir şekilde anlatır.

Türkiye'de feodalizmin çöküşünü konu alan filmde Şener Şen, Urfa Haraptar köyünün ağasıdır. Yağmur yağmaması ve kuraklığın başlaması üzerine köylüler ağanın ürünlerini çalıp satar ve İstanbul'a kaçarlar. Ağa da topraklarını satarak, İstanbul'a göç eder. Fakat şehir yaşamına ayak uyduramayan ağa elinde, avucunda ne varsa yiyip tüketir. Karısı da evi terk eder. Sonunda koca ağa onu yalnız bırakamayan sevgilisi Kiraz ile yaşamaya başlar ve gururunu kırıp en iyi bildiği iş olan çiğ köfte yapıp satma işine başlar.

İnsanı en özel yapan şeylerden biri de doğal seleksiyon konusunda ki başarısıdır. İnsan bulunduğu koşullara en hızlı uyum sağlayabilen canlı türüdür.

E-Ticaret Fikirleri 2019 da umudun gölgesinde yeşerdi.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER