E-Ticaret

E-Ticaret Firmaları

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

10 Ocak 2019 16:45:04
0Yorum
640Okunma

E-Ticaret Firmaları bizim açımızdan küresel ve yerli olarak ayrılabilir. Küresel firmalar içerisinde ön plana çıkanlar aslında ilginç bir çeşitlilik göstermekte.

Bazıları çok eski perakende firmaları olurken bazıları yeni girişimci firmalar. Bu durum Türkiye özelinde de aynı şekilde devam etmekte ve bu nedenle var olan başarılı e-ticaret firmaları bu konuya ilgi duyan işletmecilere örnek olabilir olsa da, tamam Amerika yı yeniden keşfetmeye çalışmayın ama her zaman sizden bir şeylerde yaptığınız işin içinde bulunmalıdır ki farkınızı ortaya koyun.

E-Ticaret Firmaları Sağlıklı analiz edildiğinde başarısız deneyimler ile dolu bir geçmişe sahip. Bu aslında kötü bir şey değil, bu başarısızlıklar hem bu konuya ilgi duyan işletmecileri hem de tüketicileri zaman içerisinde bilinçlendirmiştir.

E-Ticaret Firmaları dediğimizde ilk akla gelenlerin aslında daha arge aşamasında farklarını belli ettiği bir gerçek. Öncelik ile bu firmaların e-ticaret sitelerine girdiğinizde kullanım kolaylığı ve basitleştirilmiş görseller dikkati çeker. Bir dönem öylesine görsel anlamda abartılı işler yapıldı ki e-ticaret sitesinin açılmasını beklerken alışverişten vazgeçen tüketici sayısı tavan yaptı.

E-Ticaret Firmaları

E-Ticaret Firmaları Kısaca Arge dediğimiz kavram Araştırma Geliştirme insanımız için çok yeni çünkü ‘Kervan yolda yapılır’ diyen bir kültür için oldukça zorlayıcı, ‘başlamak bitirmenin yarısıdır’ denildiğini duyabiliyorum, kesinlik ile doğru ama o başlamanın içerisinde Arge de var ve bu e-ticaret firmaları için kaçınılmaz.

Araştırma; Sadece başarılı değil, işinize ve size yakın hissettiğiniz e-ticaret firmaları nı iyi analiz edin.

Geliştirme; e-ticaret yazılımınızı temin edeceğiniz firma ile paylaşın ve karşılıklı neleri geliştirebileceğiniz üzerinde uzman bir yardımla tasarınızı hayata geçirin.

E-Ticaret Firmaları Unutmayın bulunduğunuz nokta ne kadar iyi olur ise olsun, çöküş çok hızlıdır, kendinizi geliştirin ve hareket halinde olun. Bir gemi hareket halinde iken o kadar az zamanda çürür ama atıl bir köşede kalırsa durduğu yerde sonu gelir.

Gelecekte E-Ticaret Firmaları

E-ticaret Firmaları yakın gelecekte sadece e-ticaret ile ilgilenebilir. Etrafınızda örnekleri vardır, yakın zamana kadar bilinen en büyük gazeteler perakende satışta küçülüp internet ağı üzerinden yayınlarına devam etmekteler. Aynı örnek firmalar içinde geçerli olabiliri mi? Geleceği kimse tamamen öngöremez ama ilk e-mail attığınız günlerde birileri sosyal ağları ve e-ticaret i öngördü ve 17 yıl önce pozisyon aldı. Türkiye de en başarılı ilk on e-ticaret firmaları nın içerisinde sadece iki adedi kökenli perakende satış firmaları. Ticaret içinde aynısı geçerli pozisyonunuzu alın ve bekleyin.

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER