E-Ticaret

E-Ticaret Firmaları İzmir

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

25 Ocak 2019 17:52:16
0Yorum
521Okunma

E-Ticaret Firmaları İzmir, Türkiye nin en güzide şehirlerinden birisi olan bilişim konusunda büyük desteği geçmişte İstanbul dan alıyordu.

E-Ticaret Firmaları İzmir de son dönemde küresel ve büyük ölçekte olan, onları takip eden orta ve küçük ölçekli bir çok firmanın İzmir ve ilçelerine yerleşmesi ile inanılmaz derecede hızlı büyüyen bir ekonomiye sahip.

İzmir de E-Ticaret Talep Artışı

İzmir de E-Ticaret Talep Artışı, Yakından takip ettiğim bir konu, özellikle İzmir genelinde artan ağır sanayi, üretim ve montaj firmalarının artışı ile beraber bu sektörün, yan dallarının e-ticaret anlamında taleplere ciddi artış gerçekleşmiştir. Küreselleşmenin bir etkisi yada dijitalleşme çağında olmamız sebebi ile bu artan talebin büyük çoğunluğu yerindelik ilkesine uymadan İstanbul üzerinden karşılanmakta. Yerindelik ise bayi yada iş ortaklığı sistemi ile telafi edilebilmekte şu aşamada.

E-Ticaret Firmaları İzmir

E-Ticaret Firmaları İzmir de sektörünün en yeni ve en hızlı gelişen yapısı olan e-ihracat içinde ideal bir konumda. Hem yakın Akdeniz ülkeleri ile hem de İzmir limanının son dönemde artan iş kapasitesi ile çok rahat bir şekilde e-ihracat adına ülkemizin her yeri gibi müsait ama öncelikli olabilecek konumda. Son dönemde merkezi İstanbul olan e-ticaret firmaları İzmir özelinde bayilik, iş ortaklığı yada irtibat noktası anlamında çalışmakta olmasına rağmen küreselleşme ve dijitalleşme de dediğimiz gibi, telefon ve uzaktan bağlantı ile birçok çözüm üretilebilmekte. Unutmayalım ilk Apple Macintosh alan on binlerce insan bu ürünü satan şirketin adresine gitse görecekleri babalarının araba garajında çalışan bir grup idealist genç. Zaman zaman yazılarımda merdiven altı yazılım firmalarından bahsettiğimde yanlış anlaşılmasın, yer ve ilk izlenim önemli bir güven unsuru ama yazılım sektöründe günün sonunda işinizin arkasında durmak ve sattığınız ürüne destek hizmeti verebilmektir esas olan.

E-Ticaret Firmaları İzmir

E-Ticaret Firmaları İzmir de faaliyet i düşünüyorsunuz kanımca sadece stratejik açıdan bile birkaç adım öndesiniz. E-Ticaret için ilk çalışmanızı internet ağı üzerinden yapın ve karşınıza çıkan belli başlı yazılım firmaları içerisinde yaptıkları işler size en çok hitap edenler ile görüşün ve yol haritası çizin.

Gazi, büyük taaruz da İzmir e 10 eylül de girdi ve kordon da limanda bağlı bulunan işgal donanması komutanı bir İngiliz Amiral tarafından görüşme talep edildi, kabul etti. Görüşmede ‘’İzmir i terkedin yoksa bu yaptığınız ile İngiliz imparatorluğu ve müttefiklerine savaş açmış olursunuz’’ dedi Gazi’nin cevabı kısa ve netti ‘Yanıldınız ben hiç barış ilan etmedim 1914 den beri savaş halindeyim, derhal donanmanız ile beraber İzmir i terk edin.’

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER