E-Ticaret

E-Ticaret Fiyatları

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

24 Temmuz 2019 17:01:06
0Yorum
240Okunma

E-Ticaret Fiyatları ile ilgili belirleyici unsur özel yazılım ya da hazır paket yazılım olmasından tutun tasarım aşamasında tema giydirmemi yoksa özgün tema tasarımı mı yapıldığına kadar birçok etken içermektedir. Bu nedenle e-ticaret fiyatları göreceli olarak değişkenlik göstermektedir.

En İyi E-Ticaret Paketleri aşağıda ana yazılım farkları ve göreceli olsa da hazır paket ortalamaları üzerinden genel fiyatları belirtilmiştir. Eğer özel yazılım yaptırmak isterseniz 10.000$ altında e-ticaret fiyatları sonuçları itibari ile size daha pahalıya mâl olabilir.

  • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. B2C E-İhracat Çoklu Dil ve Para Birimi ile Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası. (1.000$-2.000$)
  • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi, Toplu Ürün Satışı.
  • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri Üzerinden Komisyon Geliri. (4.000$-10.000$)

E-Ticaret Siteleri

E-Ticaret Siteleri içerisinde girişimciler ile küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından sıklık ile tercih edilen B2C modeli e-ticaret siteleridir. Kolaylıkla tek kişi tarafından yönetim paneli idare edilebilecek siteler olduğundan B2C modeli genellikle öncelikli tercih olmaktadır.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar arasında bir seçim yapmadan önce özellikle kurumsal bir çalışma ve vizyonel bir bakış açısına sahip olup olunmadığı araştırılmalı. Eğer gelecek öngörüsü ve geliştirile bilirliği olan firmalarını kişilerden bağımsız sürdürülebilirlik üzerine inşa etmiş bir sistemleri varsa o zaman değerlendirilebilir. E-ticaret fiyatları önemli olsa da site yaptırırken esas olan hizmette devamlılığın sağlanmasıdır. Unutmayalım e-ticaret sitesi fiziki bir ürün değil bir hizmettir.

E-Ticaret Altyapısı incelemesi yaparken BTK lisanslı yer sağlayıcı olmayan aracı kurumlara ödeme yapmayınız. Ayrıca bu şekilde geçmişte hizmet vermiş ve lisanssız ürün temini sağlayan firmalara e-devlet üzerinden BTK ya şikâyette bulunduğunuzda şirket cirosu da dikkate alınarak 500.000₺ alt sınırdan cezai işlem uygulanmaktadır. Maalesef böyle bir tutum izlenmediği için son dönemde çok fazla yurtdışından yazılım alarak, kaynaklarında yapılan ufak değişiklikler üzerinden size hizmet sunmak sureti ile haksız kazanç sağlayan firmalar mevut.

Eğer müşteri geribildirim süreci BTK şikayetleri ve Kaymakamlıklar da bulunan Tüketici Hakem Heyetleri üzerinden ücretsiz bir şekilde yürütülse hem sektör temizlenir hem de e-ticaret fiyatları gerçek rakamlarına ulaşır.

E-Ticaret Demo

E-Ticaret Demo yani deneme sürümleri ciddi kurumsal e-ticaret firmaların sitelerinde mevcut bulunmakta. Özellikle seçim yapmanızda e-ticaret fiyatları etkin olduğu kadar panel kullanımı kolaylığının testi açısından demo kullanımı da oldukça faydalı bir araçtır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

II. Mehmet, bilinen adıyla Fatih Sultan Mehmet kısaca Fatih, Avrupa'da tanınan adıyla Grand Turco (Büyük Türk) veya Turcarum Imperator (Türk İmparatoru) Devleti Aliyye nin yedinci padişahı. Fatih, 21 yaşında İstanbul'u fethederek 1000 yıllık Bizans İmparatorluğu'na son verdi ve bu olay birçok tarihçi tarafından Orta Çağ'ın sonu Yeni Çağ'ın başlangıcı olarak kabul edildi ki aynı zamana bilim, tarih ve felsefe konusunda döneminin en önde gelen lideri olan Fatihin güzel bir sözü,“İnsanlara dinin nedir? Namaz kılıyor musun? Oruç tutuyor musun? gibi Allah’ın soracağı soruları sormayın! İnsanlara Aç mısınız? Bir şeye ihtiyacınız var mıdır? Bir sorunun var mı? gibi kulun kula soracağı sorun.” İnsan, insanı sınayamaz, Allaha eş koşmaktır.

E-ticaret fiyatları adına konuşmak gerekirse kanımca kaliteli bir şeyin fiyatı sorulmaz kıymeti bilinir. Eğer kıymetince değer vermezseniz o da size verdiğiniz değer kadar karşılık verir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER