E-Ticaret

E-Ticaret Geliştirici İş Ortağı

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

15 Şubat 2019 09:43:52
0Yorum
512Okunma

E-Ticaret Geliştirici İş Ortağı kavramını ilk defa duyuyor iseniz şaşırmayınız, hepimiz için yeni bir kavram. Oldukça ileri görüşlü yeni bir bakış açısının e-ticaret sektörünün geleceğine yönelik, uzun vadeli ve gerçekçi bir yaklaşımı.

E-Ticaret Referanslar ın ön plana çıktığı bir ticari yazılım ortamı. Aslında birçok iş için değerli olan refere edilme durumu özellikle yazılım firmalarında daha da ön planda. Nispeten küçük ölçekli yazılım firmalarının bu nedenledir ki referans almak adına büyük yazılım şirketleri ile bayilik ve iş ortaklığı adına çalışma arzusu vardır. Ama maalesef ihtiyaçlar kuramı gereği, büyük balık küçük balığı yer yada küçük balık büyük balığı yaralar. Bayilik ve İş Ortaklığı nın en kemikleşmiş problemlerini çözmek adına KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından getirilen e-ticaret geliştirici iş ortağı çözüm modeli üzerine düşünelim.

E-Ticaret Satış Bayi – İş Ortağı

Satış/Pazarlama stratejileri noktasında kendi bakış açısını geliştirmiş biri olarak, bilişim sektörü ve bayi yönetimi adına sahada olduğum dönem özelinde edindiğim geribildirimlerin, tarafımdan yapılan analizini sizler ile paylaşmak isterim.

E-Ticaret Bayi; Genel anlamda bayi tarafından verilen teminat üzerine yapılan hukuken acımasız bir sözleşme ile yönetilen güç dengesi iyi kurulmadığı takdirde iki tarafı da yaralayabilecek bir satış silahı olan sağlıksız bir yapı.

 • Satış yapılan müşterisi bayi nin mi ? firma nın mı?
 • Müşteri genel müdürlüğümüz ile önceden görüştü satış bayi nin olmuyor değimli?
 • Sözleşme bağlayıcı hedef tutmadı hak ediş ödemeyelim, maddi ceza damı versek?
 • Bayi nin kazanımı neden yüzdesel olarak düşük?
 • Bayi olarak satış yapıyorum ama ödemem ya geciktiriliyor?
 • Teknik desteği bayi mi? firmamı verecek?
 • Müşteri şikâyet i bayi mi? firma mı kaynaklı?
 • Bayi müşteri portföyümü alıp rakip firmaya gider mi?

E-Ticaret İş Ortağı; Bayilik den ağzı yanan lar için geliştirilmiş hukuken bağlayıcılığı oldukça sınırlı olmasına rağmen, bu seferde aidiyet gelişmemesi kaynaklı borsa sisteminin oluştuğu yarı sağlıklı bir yapı.

 • Yüzdesel olarak en çok kazanımı veren firmaya çalışabilirim, neden yapmıyorum?
 • Kime hangi firmayı önermiştim? ben hangi firma ile çalışıyorum?
 • Teknik destek için ayrıca bana ödeme yapılması gerekmiyor mu?
 • Herhangi bir sorumluluğum ve maddi bağlayıcılık yok, satış yapmasam da olur?
 • İş ortağı benim müşterime rakibimin ürününü çapraz satabilir mi?

Bütün bu soruların cevaplarını düşünmek bile yorucu. İki taraf içinde hukuken zorlayıcı bu süreçleri yaşamadan bayilik ve iş ortaklığından sizi vazgeçirebilirim. Yazılım sektöründe ki arkadaşların iyi bilebileceği şekilde, kişisel yaptığınız işlerde bile ödeme için yalvarmak zorunda bırakılmak kadar işten soğutucu bir şey olamaz.

İşte bu noktada Kazan – Kazan dan doğuyor e-ticaret geliştirici iş ortağı fikri.

KMK A.Ş. E-Ticaret Geliştirici

Kelimeler dikkatli seçildiğinde bir anahtar görevi görebilir. Geliştirici yazılım sektöründe genelde modüller içinde yada yazılımlarda yapılan işlemler adına verilen isim olsada buradaki kullanım kapsamı oldukça geniş ve kapsayıcı.

Alışa geldik bayi ve iş ortaklığı bakış açılarından farklı olarak sizin firmaya, firmanın size katkı sunabileceği bir yapı planı sunuyor KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş.

 %40 tamamlanmış olan bu projenin ana hatlarını maddeler üzerinden açıklayayım.

 • Firma adına organik bağlayıcılık olmadan çalışma imkanı.(Özgür Çalışma)
 • Sertifikalı, online veya fiziki uygulamalı eğitim ve destek.(Ciddiyet)
 • Mesleki ve akademik alanda kendini geliştirme imkanı.(Kariyer)
 • Satışın mobil iş takip programı üzerinden yapılması.(Kurumsallık)
 • Yüksek bir yüzde üzerinden hızlı bir ödeme.(Finans)
 • Tasarımlarınızı ve hizmetinizi sizin fiyatlandırma özgürlüğü.(Finansal Özgürlük)
 • Satış/Pazarlama adına geliştirici koçluğu. (Aidiyet)

Yüksek ücretler ödenerek kurulmuş birçok e-ticaret sitesinin atıl durumda olduğu gerçeğinden hareket ile, herkesin boşluğunu gördüğü ama müdahale etmediği yada etmek istemediği bir alanda KMK A.Ş. harekete geçmiş durumda. Müşterileriniz ile kuracağınız diyalogda, KMK A.Ş. yazılımımızın satış fiyatından kazanın ama aslında yazılımın panel yönetimi ve tasarımın kısmındaki hizmeti senelik biz size geliştirici olarak sağlayalım diyebilmeniz imkânını size sunuyor. Gelişmekte olan bu yapıya adapte olmak ve dahası geleceğin e-ticaret geliştirici iş ortağı olarak ilerlemek sizlerin elinizde.

Dünya genelinde robotik yapay zeka çalışmalarının bile emeklediği dönem içerisinde, yapay zeka e-ticaret yazılımı üzerine çalışma yürüten yegane firmalardan birinde kendini geliştirmek istiyor isen, KMK A.Ş. adına geliştirici olmak için ilk adımı at.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Geçmişte bayi görüşmesinde söylediğim bir söz vardı,‘’İkimizde aynı şeyi düşünüyoruz, ben beni, sen kendini. Menfaatlerimizin çakışmadan, asgari müşterek te buluştuğu yerde görüşmek üzere.’’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER