E-Ticaret

E-Ticaret Konsept Tasarım

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

19 Haziran 2019 14:02:24
0Yorum
250Okunma

E-Ticaret Konsept Tasarım kelimesi daha çok müşterinin talebine istinaden yapılacak bir tasarımdansa e-ticaret tasarımına birkaç sınır belirlenmesi ve bu seçenekler üzerinden tasarlama konusunda kullanılır. Belirli e-ticaret konsept tasarım çalışmaları hazırlayıp müşteriye bu seçenekler dışında bir alternatif sunmayan daha sıradan ve tekdüze hazırlanan e-ticaret tasarımlarıdır. Kısaca ‘emeksiz yemek’ deyimine uygundur.

E-Ticaret Tasarım çalışmaları genelde maalesef hazır e-ticaret konsept tasarım ları olarak birbirlerine benzeyen birkaç seçenek içerisinden kullanılmakta. Üzücü olan bazı kurumsal çalıştığını iddia eden firmaların konu ile ilgili hazır temaları giydirmeyi ‘ücretsiz’ gibi kampanyalar ile sunmalarıdır. Çok büyük bir uzmanlık gerektirmeyen ve bilen birisi için çok zaman almayan özgün tasarımdan kaçınmak kurumsal olduğunu iddia eden e-ticaret yazılım firmalarının iş gücü maliyetlerini azaltmaya yönelik kötü bir tasarrufudur. Maalesef geldiğimiz aşamada bazı kurumsal e-ticaret yazılım firmalarının uyguladığı e-ticaret konsept tasarım giydirmelerine bakıldığında çok sayıda birbirlerini kopyalayan ve görsel açıdan özensiz çalışmalar ile karşılaşılmakta.

Hazır Konsept Temalar

Hazır Konsept Temalar konusunda yanılmayalım bazı noktalarda birçok defa bahsettiğim kanıksanmış genel kullanım alışkanlıklarına hitap edecek şekilde sadelik ve kolay kullanıma yönelik hazırlanmaktansa tasarımcının kolaycılığının tekdüze edici dışa vurumudur.

Hazır E-Ticaret Yazılıma Tema Giydirme

Hazır E-Ticaret Yazılıma Tema Giydirme özensizliği neredeyse son dönemde müşteriler tarafından da imkansızlıktan kabul görmekte olan bir durum. Bu durumu kendi lehine istismar ederek hazır e-ticaret konsept tasarım lara ücretsiz ve benzeri kampanyalar düzenlemek ise ne ticari ahlaka nede müşteri memnuniyeti odaklı çalışma ilkeleri ile uyuşmaz.

Ücretsiz Tema denilen daha önce yapılan bir çalışmanın tamamen kopyalanıp sizin firma görselleriniz ile uygulanmasıdır ki, ücretsiz olmama lüksü var mıdır sorusu aslında tarafımdan düşündürücü olan.

Özgün Tasarım

Özgün Tasarım e-ticaret yazılım firması tarafından müşterinin taleplerine uygun bir şekilde bağımsız bir düzenleme ile siz işletmecilere özel yapılan bir çalışmadır. Özgün tasarımlara dair başarılı örnekler aşağıda sıralanmıştır.

 • www.sekerogluonline.com.tr
 • www.motoryat.com
 • www.biokent.com
 • www.freevisiontr.com
 • www.moderntarih.com
 • www.zeqmoda.com
 • www.adiyorem.com.tr
 • www.qazzaq.com.tr
 • www.alaskakurkevi.com
 • www.mobilyabulsam.com
 • www.ototamircim.com

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Leonardo da Vinci Rönesans döneminde sanatını doruğa ulaştırmış, yalnız sanat yapısına değil, çeşitli alanlardaki araştırmaları, tasarım ve buluşlarıyla da tanınan, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük deha sanatçılarından biri kabul edilir. Leonardo da Vinci üstadın güzel bir sözü, ‘Belirsizliği, tutarsızlığı çelişkiyi, kararsızlığı kucaklamaya istekli ol.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER