E-Ticaret

E-Ticaret Kursu

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

07 Mayıs 2019 09:07:47
0Yorum
505Okunma

E-Ticaret Kursu kurumsal yazılım firmaları tarafından müşteri gruplarına verilmekte olup iş işleyişi içerisinde pekiştirilmektedir. E-Ticaret Kursu almak adına paralı eğitimler olsa da işin içerisinde öğrenme kadar etkili değildir.

E-Ticaret Öğrenme de e-ticaret kursu ya da sertifikalı akademik eğitim gibi yöntemler etkili olsa da e-ticaret in içerisinde karşılaşacağınız problemlere karşılık üreteceğiniz proaktif çözümler en etkili öğrenme şeklidir. Genel yanlış kanı e-ticaret kursu almalıyım çünkü kodlama bilmem lazım ise yanılıyorsunuz. E-Ticaret kursu nda verilen kodlama eğitimi hem yetersiz hem de e-ticaret faaliyetini yürütenler için zorunlu değildir. Dijital pazarlama üzerine meslek içi bir eğitim almak çok daha fazla işlevsel ve etkilidir.

E-Ticaret Eğitimi

E-Ticaret Eğitimi konusunda en başarılı çalışmalar iş içerisinde çalışırken alınan e-ticaret kursu dur ki kurumsal e-ticaret yazılım firmaları aslında iş süreci içerisinde girişimciler ile etkileşim halinde eğitimi vermektedir. Örneğin bir ürün girerken yaşadığınız bir probleme ki bu süreç içerisinde oldukça doğaldır, e-ticaret yazılım firmanız ile beraber üreteceğiniz proaktif çözümler sayesinde bir yandan eğitim alırsınız.

E-Ticaret Uzmanlığı Bölümü

E-Ticaret Uzmanlığı Bölümü çalışmaları üniversitelerde düşünülmekte olup karmaşıklığının akademik boyutu sebepli başlarda yanlış algılanmış ve mühendislik fakülteleri üzerinden verilmeye çalışılmıştır. Aslında sosyal bir alan olan e-ticaret iktisat ve işletme fakülteleri tarafından içerisinde dijital pazarlama bölümü de yer alacak şekilde verilmelidir. Ayrıca üniversitelerde akademik olarak verilen bilgisayar mühendisliği öğreniminin yanında dijital pazarlama eğitiminin de verilmesinin yetişmiş insan kapasitemizin çok yönlü olmasını sağlamak adına etkili olacağını düşünmekteyim.

E-Ticaret Uzmanlığı konusunda inceleme yaparsanız çok farklı dallardan insanların başarı hikayeleri ile karşılaşırsınız. Bu durumun ana nedeni e-ticaret in tüm geçmişinin yirmi beş yıl olduğunu düşünecek olursanız daha yolun çok başında olmamız.

Dijital Pazarlama E-Ticaret Eğitimi

Dijital Pazarlama E-Ticaret Eğitimi başlı başına bir konu olmasına rağmen günümüzde maalesef yanlış algılanarak bilgisayar mühendislerine pazarlama yaptırılmakta. Temel dijital e-ticaret kursu olarak mühendisler tarafından da bilinmesinde fayda olsa da iki konu birbirinden oldukça bağımsızdır. Mühendisleri görevlerinde değerlendirmek en mantıklısı çünkü satış pazarlamanın mühendisi olamaz.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Türkiye nin tartışmasız en büyük e-ticaret firmalarından yemeksepeti.com un kurucusu Nevzat Aydın ın özgün içerik üzerine güzel bir sözü, ‘Eşyaların interneti popüler olacak. Bulut bilişim öne çıkıyor. Tüm pazarlama iletişimi entegre olarak tek bir yerden yapılacağı iletişimler ön plana çıkıyor olacak. Bazı düşüncelerin aksine özellikle kaliteli içeriğin her zaman çok önemli olacağını düşünüyorum. Kaliteli içerik her zaman önemli olmaya devam edecek. Bu konuda yatırım yapmayı düşünüyorum.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER